Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekpolek

Byłem dziś w APS i zwróciłem dekoder Sagemcom do MR. Oczywiście bez karty. Przyjęli dekoder bez pytania. Karta została i ma się dobrze w prywatnym tunerze. Informacja dla tych, którzy kategorycznie twierdzili, że nie można zwrócić dekodera bez karty do MR..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Posiadam dekoder Strong SD- jako główny dekoder od lat. Mam 2 karty Cameleon w opcji MR- druga w prywatnym dekoderze Ferguson HF 8900 HD. Oczywiście zadzwonili do mnie z fantastyczną ofertą zamiany Stronga na dekoder HD, naturalnie nie informując o szczegółach. Moja wina, bo nie dopytałem i nie czytałem nic w tym temacie na forum. Ma być dostarczony przez kuriera. I pytanie- czy mogę odmówić przyjęcia sprzętu bo mi taki "nie pasuje", a nie informowali mnie jaki będzie? Jeśli przyjdzie aneks do Umowy (coś mówiła o tym konsultantka) to też mogę go nie podpisać? No i jakie konsekwencje mi grożą po "odesłaniu" z kwitkiem kuriera czy nie podpisania Aneksu? Czy tak jak pisze @marekpolek lepiej może wziąć od kuriera a potem go zwrócić w APSie? Deklaracja zamiany przez telefon jest wiążąca dla mnie? Może banalne pytania, ale proszę o wyrozumiałość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę odmówić przyjęcia sprzętu bo mi taki "nie pasuje")

 

 

Możesz odmówić bez podawania powodu.

(np rozmyśliłeś się/ nie zamawiałeś/zamówił inny domownik)

 

Nie przyjmuj przesyłki i już. Nic nie podpisuj.

Zapowiedz domownikom, żeby nic nie przyjmowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą zadzwonił do mnie kurier, że ma dla mnie przesyłkę od nc+. Zapytałem go czy wie jaki dekoder jest w środku. Odpowiedział, że nie wie bo jest zapakowany i on ma tylko dostarczyć. Powiedziałem więc mu, że nie biorę kota w worku i dopóki nie ustalę z operatorem jaki dokładnie sprzęt mają mi dostarczyć- przesyłki żadnej nie odbiorę i szkoda aby się więc do mnie fatygował. Odpowiedział, że rozumie, że to logiczne i wstrzymuje dostawę do czasu aż sobie to z nimi szczegółowo ustalę. Wziąłbym od nich Pejsa albo Philipsa, tylko nie wiem czy się zgodzą, czy w ogóle mają jeszcze te dekodery do wydania abonentom. Nie wiecie czy w APSach je jeszcze wydają? Poza tym uruchomili mi już promocyjną na 2 miesiące opcję NETVOD+ i VOD+SERIALE+ (sprytne, nie?), więc chyba jest tak, że do tych opcji potrzeba "lepszego" sprzętu, czy też nie? Dekodery HD po Cyfrze "obsłużą" tę opcję? W każdym razie niezależnie od rozmowy telefonicznej- czegoś innego niż Pace lub Philips nie biorę, żaden ich VOD+ mnie też nie interesuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a jeszcze jedno. Ten Sagem, który dostarczają klientom jest "goły" bez karty, czy wraz z nim dają sparowaną z tym dekoderem nową kartę? U mnie by widniał jako główny dekoder, parowanie karty z Sagemcomem na zawsze to dla mnie pół biedy, choć też boli, ale ważniejszym jest abym nie utracił dwóch niezależnych od siebie kart abonenckich. Żeby się nie okazało, że ten Sagemcom ze sparowaną kartą wymaga połączenia Lanem z innym dekoderem aby zadziałał Multiroom...(wiemy o co chodzi- odległość jednego od drugiego). Dobra, jedna karta abonencka mogłaby być sparowana z Sagemcomem, pod warunkiem że druga bez przeszkód by sobie śmigała dalej w prywatnym Fergussonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak postąpi nc+ z przełączeniem transponderów na DVB-S2, po tym jak Polsat ogłosił "Przełączenie nastąpi w nocy z 30 września na 1 października 2015 r.", przecież w nc+ mieli ustalone że "W czerwcu 2015 roku platforma satelitarna nc+ planuje zakończenie nadawania w standardzie DVB-S MPEG-2.".

Więc jak to jest, obie platformy robią to w jednym terminie, czy każda osobno ?

Wie ktoś coś na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą to zrobić w jednym terminie, bo kanały z tp.mpeg2 odbierane są na tych dwóch platformach jednocześnie.

Wcześniej zapowiadali, że zrobią to w dwóch różnych terminach. Była nawet o tym wzmianka na SatKurierze.

Że taki jeden poślizg u jednego operatora może wywoływać u odbiorców tyle spekulacji. Myślę, że jak już do tego "przełączenia" dojdzie, to w okresie przejściowym będą nadawali w dwóch systemach. Chociażby przez kwartał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że powodem tego przesunięcia zmian w CP a i pewnie w nc+ są kanały SD. Gdyby zrobili to w czerwcu musieliby duble kanałów HD w SD nadawać w DVB-S2/MPEG4. Te kilka miesięcy pozwoli na załatwienie wszystkich spraw technicznych i od 1 października duble SD będą mogły całkiem zniknąć. Mniej roboty i mniej potencjalnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Była nawet o tym wzmianka na SatKurierze.

Że taki jeden poślizg jednego operatora może wywoływać u odbiorców tyle spekulacji. Myślę, że jak już do tego "przełączenia" dojdzie, to w okresie przejściowym będą nadawali w dwóch systemach. Chociażby przez kwartał.

 

Tyle, że termin nc+ ogłosiło dużo później i był podstosowany pod termin CP. Będą nadawali w okresie przejściowym w 2 systemach. .. Rozumiem, że masz na myśli utworzenie kolejnych kopi kanałów sd w MPEG 4? Bo jak ma być taki okres to MPEG2 musi pozostać na pewien czas . Myślę, że nic takiego nie będzie. Za dużo roboty i zamieszania by było. Nie po to informują na ponad pół roku wcześniej, aby jakieś okresy przejściowe wprowadzać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tym odbieraniem nc+ na prywatnym dekoderze, to bym uważał. Nie od dziś wiadomo, że nc+ będzie starało się ujednolicić system kodowania i będą chcieli na 100% włączyć do obsługi dekodery dedykowane. Z resztą już na forum było o tym sporo. Radzę powoli wstrzymywać się z kupnem własnym dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam temat ale nie widzę jednoznacznej odpowiedzi.

Mam dwa kameleony. Jeden ma ojciec z sagemcomem, a drugi mam ja z własnym Fergusonem.

Ojciec zgodził się dziś na Wi-Fi box za Free.

Co mi grozi? Czy wydał wyrok na moje kameleony?

Z tego co wiem to ten dekoder przyjdzie bez karty i na pewno kameleon w nim nie zadziała.

To po co chcą go wysłać? Ta sprawa śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...