Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.10.2019 o 07:36, Gandes napisał:

Ty naprawdę uważasz, że 99 zł jest zaporowe dla przejścia na wyższy pakiet?? Niektórzy więcej na fajki wydają miesięcznie.

Tak czy siak, 50zł za najtańszy pakiet internetowy, to kryminał. Powinny być opcje z niższą prędkością i niższą ceną. Zaraz ktoś wyskoczy, że w pakiecie z TV wychodzi taniej, ale nie każdy chce TV od Toya. Jakość średnia, w usłudze "GO" nie ma paczki C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I super , bo nie długo kończy mi się umowa z NC+ :)  Dekoder  4K wspiera HDR10 i Dolby Vision , gdzie dekoder NC+ tylko HDR10 , także czekamy do Listopada i wszystko będzie jasne :) Może w końcu pozbędę się tego talerza obok okna :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W TOYA masz pakiet Polsat Sport ale nie masz Polsat Sport Premium. W PC+ odwrotnie.

W TOYA masz dużo większy pakiet kanałów muzycznych w tym cała paczka MTV i bardzo ciekawy pakiet kanałów Stingray HD nadający różnorodną muzykę bez reklam (aczkolwiek to jest pakiet premium).

Z wartościowych kanałów, prócz wspomnianych wcześniej PSP, w TOYI brakuje TNT.

Jakość kanałów jest ok choć dekodery HD typu 3G pozostawiają wiele do życzenia (przynajmniej ze 2 razy w tygodniu się zawiesza).

Dekodera 4K jeszcze w TOYI nie mają - będzie w listopadzie. Ale tu oferta PC+ jest znacznie lepsza - mają C+ 4K na wyłączność podczas gdy w TOYI na razie będzie FunBox z krajobrazami i muzyczny Ultra TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  :)

Posiadam telewizor marki Samsung UE19H4000 ma 4 lata (Przymierzam się do zakupu za rok nowy telewizor 4K), Rozdzielczość 1366x768 (HD Ready) . Dekoder HD-C20CXM-S Pakiet Bogaty HD 3G podłączony kable przez HDMI dostarczony Toyi. Tryb wideo HDMI na dekoderze jest domyślne ustawione.

 

Ustawienia wyjść A/V -> Ustawienia Video -> Wyjście HDMI -> Tryb wyjścia HDMI

 

Mam do wyboru:

- Automatyczne (zaznaczone)

- 576/480p

- 720p

- 1080i

- Oryginalny format

 

Który najlepiej wybrać i ustawić? :)

Edytowane przez kaczorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, śmiechu warte napisał:

Nie możesz sam sprawdzić na której rozdzielczości masz najlepszy obraz? Jak ci ktoś napisze, że 576/480p, to uwierzysz na słowo? Ręce opadają. 

A jak mam sprawdzić wszystkie kanały telewizyjne HD nadawane są w standardzie 720p, 1080i czy 1080p na dekoderze Toyi HD? 

Nie które kanały telewizyjne HD nadawane są w standardzie (telewizja cyfrowa DVB-T) np.

TVP1 HD - 1080i

TVP2 HD - 1080i

TVP3 - 576i

Polsat - 576i

 

Nie wiem czy obecne dekodery obsłużą 1080p ale jakoś tego nie widzę, bo w specyfikacjach technicznych napisane 1080i, 720p i 576p . Wydaje mi się, że 720p jest nadawane TV .

 

Tak mniej więcej te rozdzielczości wyglądają w kolejności od najlepszego do najgorszego
1080p
720p
1080i
480p

 

Streszczenie:
Rozdzielczości "i" to rozdzielczości z przeplotem: w jednej klatce obrazu masz 2 pola - jedno składające się z linii parzystych, drugie z nieparzystych. Wyświetlane są kolejno po sobie dając 2 pół obrazy składające się na 1 klatkę obrazu. Jeden półobraz wyświetlany jednocześnie na obrazie ma zatem nie 1080 linii, tylko 540. Ilość klatek na sekundę w rozdzielczości z przeplotem to nie 60, tylko 30. Dlatego 720p (bez przeplotu, tylko pełne obrazy, każdy z 720 linii) zapewnia dużo lepszą jakość obrazu przez: brak artefaktów spowodowanych przesunięciem pół obrazów, wyższą ilość klatek na sekundę.


HDTV: Wikipedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam Toya ale np w moim Turbo Box+ mam ustawione na 1080i  mimo że TV ma rozdzielczość   1280 × 720 60hz   ( HD ready ) a mimo to TV sztucznie podnosi rozdzielczość do 1080i i w tak ustaw u siebie 1080i  a TV zrobi swoje :)  Jak ustawisz na 576p to widać że jest kiepski obraz i tak do góry zmieszasz i wskoczy  1080i i od razu zobaczysz różnicę między dołem  :) 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

czy orientuje się ktoś czy po złożeniu rezygnacji na usługę telewizji, oddzwania ich dział rezygnacji (czy oni w ogóle mają taką sekcję)?

 

Bo ich oferta na przedłużenie umowy, choć ciężko to tak nazwać to są żarty. 10zł więcej za pakiet bogaty w stosunku do obecnych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...