Skocz do zawartości

MUX L3 (MWE Broadcast)


pl677
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszka_20_84

Ja pamiętam jak ogłoszono, że to emitel będzie nadawał mux ogłoszono wtedy wielkie sukces. Kiedy jednak okazało się że koniec testowania mux lokalnych w innych lokalizacjach to wróciła koncepcja samodzielnej emisji. Został sprzęt więc szkoda aby się marnował. Nie oczekujcie, że będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy proces wymiany anten i nadajników na kompatybilne z DVB-T2. Docelowa sieć zostanie uruchomiona pewnie do końca wakacji.

 

Napiszcie gdzie odbieracie MUX L3 i jaki macie poziom sygnału obecnie?

 

Czy każdemu działają poprawnie wszystkie programy: TVC, TV Puls, Puls 2, Stars.TV, TV Okazje oraz Filmax?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość myszka_20_84

Zgodnie z zapowiedziami wywaliłem wszystko z Państwa "stajni" i polecam to wszystkim. Szkoda czasu na ustawianie anteny a tym bardziej odradzam zakup takowej. Namęczycie się aby działało a tu off lub zmiana lokalizacji anteny nadawczej. I po co? Na tym mux nie zostało nic wartego uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom sygnału 42dBuV- antena pasywna
@PowerTV jest szansa na odpowiedź na pytanie które zadałem dzisiaj rano?

13 godzin temu, autovidol napisał:

Dzisiaj nastąpiła kolejna zmiana parametrów emisji MUX-L3 i wygląda to teraz następująco: FEC 2/3, GI 1/32, modulacja QPSK.

W skład multipleksu wchodzi teraz 6 kanałów. Zastanawia ten interwał ochronny, który sugerował by, że emisja nie jest już prowadzona w SFN tylko z jednego nadajnika.

@PowerTV czy tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie odległości do stacji nadawczych Kamieńsk/Zwałowisko, SLR Tomaszów Mazowiecki i TON Częstochowa/Błeszno nie ma obecnie w kontekście MUX-L3 sensu. Od wczoraj emisja przedmiotowego MUX-a nie jest prowadzona z tych lokalizacji.

@PowerTV napisz, jak możesz, skąd prowadzona jest emisja lub wskaż, w którą mniej więcej stronę trzeba kierować anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj napisałem, że u mnie (gmina Gidle) poziom sygnału wynosi 42dBuV. Takie wskazania są na antenie ustawionej w kierunku

południowym. Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem, przy jakim ustawieniu anteny jest najmocniejszy sygnał i wyszedł prawie przeciwny kierunek czyli na północ (azymut ok 20stopni) a to mniej więcej kierunek na nadajnik w Amelinie. Szkoda, że operator uprawia taką partyzantkę i nie chce podać szczegółów. Wczoraj dwukrotnie pytałem o GI, którego wartość może wskazywać, że obecnie emisja prowadzona jest tylko z jednego obiektu (wychodzi że z Amelina) i niestety nie doczekałem się odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie, ale ja ciągnę raczej z Kamieńska. Tym bardziej, że jak przeciągnąłem kreskę na mapie od mojej anteny do nadajnika w Amelinie, to to jest zupełnie inny kierunek i przy antenie kierunkowej raczej mało prawdopodobne żebym miał tak mocny i stabilny sygnał będąc nastawiony bokiem do Amelina.

 

Musiałbym przekręcić na Amelin i sprawdzić czy będzie równie dobrze, bo generalnie w linii prostej Amelin mam trochę bliżej niż Kamieńsk.

Edytowane przez Lukaszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wiemy dzięki @PowerTV moja wioska będzie popularna w całym kraju.

Za TVN sygnał był nawet u mojej kuzynki(miejscowość Kozub) w roku 2017 wiem bo byłem często w tamtym okresie i pamiętam iż szlagiery leciały na NTL.

Panie @PowerTV będą czynione starania na poprawie zasięgu w miejscowościach Kol Milejów,Kozub, Janów,Wola Rudlicka,Rudlice i Ostrówek?

U mnie pojawiły się szczątki sygnału (stan 22:00) co nie pozwala na zaprogramowanie MUX w TV.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość myszka_20_84

To ciekawe co piszecie, albo czegoś nie wiemy lub faktycznie łamią postanowienia o rezerwacji częstotliwości dokonanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Może to jest ta niespodzianka o której miały dzisiaj pisać wszystkie branżowe magazyny? 

Nie zmienia to faktu, że to staje się naprawdę śmieszne. Nadawca ukrywa lokalizację swoich anten przed odbiorcą. Bareja by tego lepiej nie wymyślił 🤣

Edytowane przez myszka_20_84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą skanowałem kanały na jednym mało używanym tunerze i co mnie zaskoczyło:

na każdej wyłączonej ostatnio  stacji z MUX-L3

jest cały czas emitowane EPG. Tuner od kilkunastu dni był bez zasilania więc pobrał EPG w chwili podłączenia do prądu. 

W jakim celu jest wysyłane w eter dla nieobecnych stacji TV ?  To wie tylko właściciel muxa, nie myślałem że kiedyś upomnę się o "nadmiarowe" EPG 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2022 o 21:50, PowerTV napisał:

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęliśmy proces wymiany anten i nadajników na kompatybilne z DVB-T2. Docelowa sieć zostanie uruchomiona pewnie do końca wakacji.

 

Napiszcie gdzie odbieracie MUX L3 i jaki macie poziom sygnału obecnie?

 

Czy każdemu działają poprawnie wszystkie programy: TVC, TV Puls, Puls 2, Stars.TV, TV Okazje oraz Filmax?

W Zelowie jeszcze do niedawna miałem siłę 96-99%, a jakość 100% (antena kierunkowa na Kamieńsk) tak teraz nie ma w ogóle sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...