Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, white snake napisał(a):

Trend spadkowy świadczy, że coraz szybciej jeszcze wierni widzowie tracą zaufanie do tej stacji.

Moim zdaniem ten spadek jest spowodowany tym że zwolennicy PiSu uciekli do TV Republiki z powodu przekazu który to jest dla nich szokiem. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu TVP Info nie jest potrzebne, bo, że tak powiem - dwa "plemiona" mają "swoje" stacje. Jest TVN24, jest TV Republika. A dla "widza środka" jest Polsat News, który właśnie ze względu na to, że nigdy nie chciał się jednoznacznie opowiedzieć po jednej ze stron to też nie potrafił przebić się wyraźniej w wynikach oglądalności. 

 

Moim zdaniem - rynek zweryfikował, że widz nie potrzebuje takiej wersji TVP Info jaka jest nam w tej chwili serwowana. 

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest moim zdaniem także w tym, że nie wypracowano jeszcze odpowiedniej dynamiki stacji. Bo nie powiedziałbym, że całość jest do luftu, jest kilka programów, które oglądam, jak "Młodzież kontra", "Oko na świat" czy "Bez retuszu" - w tym ostatnim podoba mi się to, że prowadzi się merytoryczną dyskusję bez krzyków i przerywania sobie. Dobrym pomysłem są też czwartkowe debaty, na tym właśnie polega misja telewizji publicznej, żeby ważne społeczne tematy omawiać szerzej, czego przed 20 grudnia nie było, bo wszystko ubierano w "jedynie słuszne" tony.

 

Natomiast nieco dynamiki by się przydało w serwisach.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się działo przez ostatnich 8 lat w TVP Info nie było potrzebne, a że miało to widzów... Tak samo mają brukowe Pudelki czy inne Fakty odbiorców tak miał i ten ściek. Patologiczne streamy w sieci też się dobrze oglądają, a nie znaczy to że należy takie rzeczy pokazywać... Ja tam oglądam i jestem zadowolony z obecnego TVP Info, a oglądalność nie ma dla mnie żadnego znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk ja oczywiście zgadzam się z tym, że to co prezentowało TVP Info przed 20 grudnia to była tragedia. 

 

Jednak "wajcha" została przesunięta w drugą stronę. Widz TVN24 raczej do TVP Info nie wróci, bo przez te lata to właśnie stacja z Wiertniczej, właśnie dzięki przekazowi TVP Info, zyskała najwięcej. 

Natomiast widz TVP Info z rządów PiS przeszedł do Republiki. 

 

Dlatego dzisiaj pomimo znacznie większego zasięgu od konkurencji - TVP Info ma tak słaby udział w rynku. 

 

Moim zdaniem, w dalszej perspektywie, jeżeli będą chcieli z kimś rywalizować to pewnie tylko z Polsat News. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kirk napisał(a):

Problem jest moim zdaniem także w tym, że nie wypracowano jeszcze odpowiedniej dynamiki stacji. Bo nie powiedziałbym, że całość jest do luftu, jest kilka programów, które oglądam, jak "Młodzież kontra", "Oko na świat" czy "Bez retuszu" - w tym ostatnim podoba mi się to, że prowadzi się merytoryczną dyskusję bez krzyków i przerywania sobie. Dobrym pomysłem są też czwartkowe debaty, na tym właśnie polega misja telewizji publicznej, żeby ważne społeczne tematy omawiać szerzej, czego przed 20 grudnia nie było, bo wszystko ubierano w "jedynie słuszne" tony.

 

Natomiast nieco dynamiki by się przydało w serwisach.

Teraz ma jeszcze dojść środowy program „Bez trybu Justyna Dobrosz - Oracz" emitowany o 20:18. Trochę żal mi tutaj programu „Minął Dzień" który to nie ma swojej stałej pory emisji. Gdyby poszerzono czas audycji na żywo dajmy na to do północy (lub jak dawniej do 00:20) to wspomniany program można by spokojnie przesunąć na 22:45 no chyba że TVP Info koniecznie chce mieć swój odpowiednik programu „Polska i Świat" z anteny stacji TVN24. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ipo napisał(a):

Na tej samej zasadzie powinno się usunąć TVP Kulturę czy Historię bo mają małe udziały w rynku.

Ja nigdzie nie napisałem, że TVP Info trzeba usunąć. Po prostu stwierdziłem,  że nie ma ona do zagospodarowania odbiorców, bo ci są już gdzieś indziej. A to pokazuje, że nie ma miejsca na polskim rynku TV do kolejnego kanału w stylu TVN24. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Poland napisał(a):

Moim zdaniem ten spadek jest spowodowany tym że zwolennicy PiSu uciekli do TV Republiki z powodu przekazu który to jest dla nich szokiem. 

Ale jak uciekli, przecież przez 8 lat słyszałem, że Ci ludzie nie maja żadnego wyboru, ba nie umieją posługiwać się pilotem by włączyć o 18.50 Wydarzenia Polsatu czy o 19.00 Fakty TVN, a tu nagle uciekli do TV Republiki? Czyli nie dość, że nie byli skazani na przekaz TVPiS jak przez 8 lat pisaliście o TVP to okazuje się, ze oglądali ten kanał bo chcieli? 

Tymczasem Tomasz Lis 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś że ten widz któremu przekaz dawnego TVP Info odpowiadał poszedł za prezenterami, którzy z tylu ofert na rynku wybrali najlepszą, najlepiej płatną pracę dla Republiki? :) Taki drobiazg którego zabrakło w Twojej wypowiedzi. 

 

Mnie podobnie jak @Ipo ten spadek nie martwi. Kanał i tak ma dużą oglądalność, a oglądalność serwisów w połączeniu z widownią TVP1, czy TVP2 idą w miliony. Pisanie o jakimś dramatyzmie jest grubą przesadą.

Kanał wreszcie da się oglądać i to jest najważniejsze. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorry, ale spadek udziałów w rynku o 70% to jednak nie 10-20%. To jest ogromny spadek i wyniki dalekie za konkurencją, która jest dostępna w kablu i satelicie. Tutaj zasięg też ma znaczenie, a wyniki tego nie odzwierciedlają. Nie ma co zaklinać rzeczywistości, że jest dobrze. 

 

Mnie bardziej smuci co innego. Ludzie słuchają tego co chcą usłyszeć, nie szukają gdzie indziej informacji, nie weryfikują tego co usłyszeli (oczywiście składa się na to wiele czynników, w tym chyba najważniejszy, czyli czas, a właściwie jego brak). Mimo wszystko jest duża grupa widzów, która wybiera albo TVN24 albo Republikę. 

Tak jak pisałem. Polsat News zawsze chciał być po środku i nigdy nie mógł przebić konkurencji. Pomimo łatwej dostępności. W końcu ten kanał zawsze był dostępny od najniższego pakietu w najpopularniejszej platformie cyfrowej w Polsce. A to też nie pomagało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, k05 napisał(a):

Nie no sorry, ale spadek udziałów w rynku o 70% to jednak nie 10-20%. To jest ogromny spadek i wyniki dalekie za konkurencją, która jest dostępna w kablu i satelicie.

Nikt nie zaprzecza że spadek jest duży. Ale jednak coś za coś. Czy ja bym chciał aby TVP Info było karykaturą kanału informacyjnego niczym tabloid jak to było przez 8 lat tylko dlatego że miał dużą widownię? No jednak nie.

Wolę mniejszą widownię ale z cywilizowaną formą informacji, z naciskiem na informację.

Jestem przekonany że z czasem TVP Info powiększy swoją widownię. Ma potencjał. Zgadzam się z @Kirk że jest wiele ciekawych programów, które wyróżnia rzeczowa i merytoryczna dyskusja, ale całemu TVP Info brakuje dynamizmu.

Może to się zmieni gdy przeniosą się do nowej hali. Zobaczymy. 

Obecnie po kilku miesiącach nie ma nic dziwnego że od nowego TVP Info odeszli widzowie którym (z żalem należy stwierdzić) nie przeszkadzała ta forma przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

I kolejny mit, zasięg techniczny Polsat News jest niższy niż TVN24 :)

Dobrze, że o tym piszesz. 

Ja miałem po prostu na myśli to, że nawet umieszczenie Polsatu News w najniższym pakiecie najpopularniejszej platformy tv satelitarnej niewiele daje patrząc na wyniki oglądalności, a wydawałoby się, że powinno pomóc osiągnąć lepsze wyniki niż ma Polsat News teraz (w sumie średnio ok. 2%).

 

21 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Nikt nie zaprzecza że spadek jest duży. Ale jednak coś za coś. Czy ja bym chciał aby TVP Info było karykaturą kanału informacyjnego niczym tabloid jak to było przez 8 lat tylko dlatego że miał dużą widownię? No jednak nie.

Wolę mniejszą widownię ale z cywilizowaną formą informacji, z naciskiem na informację.

Jestem przekonany że z czasem TVP Info powiększy swoją widownię. Ma potencjał. Zgadzam się z @Kirk że jest wiele ciekawych programów, które wyróżnia rzeczowa i merytoryczna dyskusja, ale całemu TVP Info brakuje dynamizmu.

Może to się zmieni gdy przeniosą się do nowej hali. Zobaczymy. 

Ja też podkreślam na każdym kroku, że to co było przez ostatnie 8 lat to skandal. 

Mimo wszystko odpływ widowni jest zauważalny i po prostu o tym pisze, bo mam wątpliwości, czy TVP Info się wyrobi. 

 

Zresztą... ja w sumie zawsze stroniłem od TVP. Tam zawsze informacje w mniejszy lub większy sposób były zależne od władzy. Warto przypomnieć sobie chociażby słynny "Puls dnia" emitowany w połowie lat 90. i kontrowersje wokół niego czy znikanie z wizji takich osób jak Gawryluk czy Wyszyńska. 

Chociaż nie ma co - to co się działo przez ostatnie 8 lat przechodziło ludzkie pojęcie. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Nikt nie zaprzecza że spadek jest duży. Ale jednak coś za coś. Czy ja bym chciał aby TVP Info było karykaturą kanału informacyjnego

To właśnie teraz jest karykatura kanału info.

Braki w obsłudze technicznej. Niekompetencja ludzi z łapanki z zaległościami w wynagrodzeniu.

Jeszcze niektóre babcie nie zorientowały się, że TVP Info to kabaret i robią jej widowni .

Edytowane przez Kirk
Hamuj się z tekstami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, k05 napisał(a):

Zresztą... ja w sumie zawsze stroniłem od TVP. Tam zawsze informacje w mniejszy lub większy sposób były zależne od władzy. Warto przypomnieć sobie chociażby słynny "Puls dnia" emitowany w połowie lat 90. i kontrowersje wokół niego czy znikanie z wizji takich osób jak Gawryluk czy Wyszyńska. 

Chociaż nie ma co - to co się działo przez ostatnie 8 lat przechodziło ludzkie pojęcie. 

Ja bym powiedział, że to, co było w "Pulsie dnia", to był pikuś w porównaniu do tego, co działo się od 2016, poza tym w tamtych czasach jeszcze stosowano taką zasadę, że autorzy o różnych poglądach mieli swoje okienka. Był Cejrowski ze swoim "WC Kwadransem", ale też Kwiatkowski z "Tylko w Jedynce". Zaś w ostatniej 8-latce tego nie było.

 

Natomiast faktycznie niezbyt optymistycznie brzmi ten fakt, iż ludzie zamiast weryfikować i sprawdzać informacje oraz opinie z kilku źródeł wolą dopasowywać sobie jedno pod swoje poglądy i nie oglądają, nie czytają, nie słuchają różnych mediów, zaś wybierają tylko te, z którymi się zgadzają.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kirk napisał(a):

Ja bym powiedział, że to, co było w "Pulsie dnia", to był pikuś w porównaniu do tego, co działo się od 2016, poza tym w tamtych czasach jeszcze stosowano taką zasadę, że autorzy o różnych poglądach mieli swoje okienka. Był Cejrowski ze swoim "WC Kwadransem", ale też Kwiatkowski z "Tylko w Jedynce". Zaś w ostatniej 8-latce tego nie było.

 

Natomiast faktycznie niezbyt optymistycznie brzmi ten fakt, iż ludzie zamiast weryfikować i sprawdzać informacje oraz opinie z kilku źródeł wolą dopasowywać sobie jedno pod swoje poglądy i nie oglądają, nie czytają, nie słuchają różnych mediów, zaś wybierają tylko te, z którymi się zgadzają.

Dla uczciwości trzeba dodać, ze były propozycje odrzucone. Natomiast wskaż mi teraz to okienko. 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanbonda napisał(a):

Dla uczciwości trzeba dodać, ze były propozycje odrzucone. 

To były propozycje dla picu, aby mieć argument chcieliśmy, ale się nie zgodzili. Typowa zagrywka marketingowa.

Dziennikarzy którym mogli zaproponować takie autorskie audycje jest dużo więcej niż te kilka propozycji które złożono wówczas.

Teraz jest przynajmniej różnorodność w zapraszanych gościach, jest mniej polityków, więcej ekspertów w programach publicystycznych. Wskaż mi to w ostatnich 8 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...