Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jak najbardziej prawdziwa, szczególnie w dzisiejszych czasach. Każde media muszą mieć dziś kapitał, inaczej nie istnieją, bo informacja jest jednym z najdroższych elementów w budowaniu mediów newsowych. 

Ważne jest aby dziennikarz pracujący w tych mediach nie bał się poruszać niewygodnych tematów, nie był przez nikogo naciskany. A tak jest obecnie w TVP.  Czytaliśmy o tym wiele jak dyspozycje wydawane są z góry i nawet kolegia redakcyjne stały się fikcją. Bo co się spierać na kolegium o to jak wydarzenie zaprezentować, skoro partia już zdecydowała żeby nie pokazywać, lub dać odpowiedni komentarz. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że tak nie jest w TVN? Może tam dziennikarze są już tak "wyrobieni", że z góry wiedzą jakich tematów nie poruszać? Już nie raz tak było, kiedy istniał temat ważny społecznie, a TVN (często razem z TVP) milczeli. Kapitał ma swoje poglądy polityczne i siłę większą, niż rząd w niejednym kraju. Tu nie ma mowy o żadnej niezależności.

Edytowane przez Mr. Music
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr. Music napisał(a):

A skąd wiesz, że tak nie jest w TVN? Może tam dziennikarze są już tak "wyrobieni", że z góry wiedzą jakich tematów nie poruszać? 

Może Ci się tak wydaje? Znów ten TVN :) Gdyby tak było, już dawno by to wypłynęło. Aż tak hermetyczne to środowisko nie jest.

W TVP wiadomo że tak jest, bo tak relacjonują odchodzący z niej na przełomie ostatnich lat dziennikarze i nadal tam pracujący. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze mi się robi, jak czytam że już wkrótce, cała ta  stara menażeria, wróci na antenę TVP. Nie byłem fanem obecnej telewizji, ale jak sobie pomyślę, że już te wszystkie Lufty, Orłosie i reszta, zastąpią obecnych propagandystów to wiem, że tego też nie będę oglądał. Czy naprawdę nie można, promować nowego pokolenia dziennikarzy, tylko znowu te zgrane facjaty przekonane o swojej wielkości.

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w każdej pracy liczy się "doświadczenie" tych młodych najpierw trzeba by nauczyć, przetestować a potem pozwolić im działać.Na to potrzeba czasu. A tu od razu dostaną telewizję z największą widownią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, BizzareX napisał(a):

Niedobrze mi się robi, jak czytam że już wkrótce, cała ta  stara menażeria, wróci na antenę TVP. Nie byłem fanem obecnej telewizji, ale jak sobie pomyślę, że już te wszystkie Lufty, Orłosie i reszta, zastąpią obecnych propagandystów to wiem, że tego też nie będę oglądał. Czy naprawdę nie można, promować nowego pokolenia dziennikarzy, tylko znowu te zgrane facjaty przekonane o swojej wielkości.

Nie ma co popadać w panikę. Ja nie oglądam TVPiS od siedmiu lat, za wyjątkiem TVP Sport, ponieważ nie posiadam kablówki ani talerza, ale to co było do tej pory, było nie do przyjęcia. Myślę że stara gwardia jaką wymieniłeś to raczej nie wróci do nowej TVP. Tyle jest młodych zdolnych że na pewno znajdą się nowe twarze. Dla mnie każdy tylko nie  ( Holeckie, Adamczyki, Łęskie, Ogórki, Rachonie no i doradcy typu Karnowski, Sankowski) Dosyć.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podzielam tą opinie. Co do Macieja Orłosia to on byłby gotów powrócić do Telewizji Polskiej ale po wypracowaniu kompleksowej koncepcji zmian u publicznego nadawcy: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zwolnienia-tvp-kto-wroci-byli-dziennikarze-tvp-wroca-do-telewizji-polskiej-artur-orzech-maciej-orlos

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

 Media orywatne paradoksalnie dają większe poczucie stabilności zatrudnienia niż publiczne i wszyscy którzy już pracę znaleźli nie zrezygnują z niej dla niepewnej sytuacji w TVP. 

Oczywiście bo za 4 lata mogliby sami   szukać pracy..

(Albo nawet wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Press w swoim najnowszym artykule wskazał głównych propagandzistów TVP na szczeblu zarządczym Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Są nimi Klaudiusz Pobudzin, Maciej Sawicki i Jarosław Olechowski: https://press.pl/tresc/79012,mariusz-kowalczyk_-nie-zapominajmy-o-propagandystach

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.11.2023 o 16:43, Beks napisał(a):

 

W sumie ciekawe czemu nie przywrócono tego programu? Oficjalnie został zdjęty z anteny z powodu wzrostu zachorowań na koronawirusa jesienią 2020 roku. 

Taką rolę pełni obecnie program "Arena poglądów" lub "Tu mówi Polska"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem nie jest tak, że w przypadku "Forum" to jest obowiązek, by zapraszać kluby? Na pewno kiedyś, jak ten program szedł w Jedynce, to kwestię zaproszeń regulowano uchwałą KRRiT (nawet mogę zacytować fragment z książki "Forum 500" wydanej z okazji 500 odcinków tego magazynu, gdyby ktoś nie wierzył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, więc i tak złamali prawo.

Ja słyszałem żę warunkiem uzyskania miejsca w programie "Forum" było początkowo uzyskanie zaledwie 3% w wyborach, później przekroczenie progu wyborczego, ale nigdy nie słyszałem żeby warunkiem miało być posiadanie klubu parlamentarnego. Konfederacja była ustawicznie pozbawiana miejsca w programach TVP chyba od początku wojny na Ukrainie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...