Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, marcin c napisał:

A te ostatnie prawa nabyła platforma Canal+.

A Szkolnikowski twierdzi, że "nikt nie był zainteresowany". Ale jeśli założymy, że wyjątkowo mówi prawdę w sprawie powiązania z koszykarską LM, to prawa ma C+ - stacja, która zarówno ma trochę dziur w ofercie, w której jest Ignacik oraz która współpracuje ze Smokowskim. A ponadto stosunkowo chętnie robi biznesy z Eurosportem (np. komentatorzy ręcznej), który ma na kobiecego tenisa chrapkę. Jestem w stanie sobie wyobrazić podział praw (i komentatorów - raczej nie Stopy czy Domańskiego, ale wolnych strzelców takich jak Wolfke), tak samo jak pełną odsprzedaż do Eurosportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek Szkolnikowski w Q&A powiedział, że NENT jest mocno zainteresowany prawami do NHL.
 
 
"Jest temat Rafała Wolskiego w Polsacie" - tyle szef TVP Sport o największym odejściu z C+, które za chwilę nastąpi.
Patrząc na to, jaką rolę w Polsacie odgrywali/ odgrywają Smoku i Paulina po odejściu z C+ to jakoś mi się nie chce wierzyć, że Wolski stanie się jednym z głównych komentatorów. Poza tym jeśli nie przedłużą praw do LM to co on miałby tam komentować? Chyba, że od razu Zygmunt da go do Eleven...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vojthas napisał:

A Szkolnikowski twierdzi, że "nikt nie był zainteresowany". Ale jeśli założymy, że wyjątkowo mówi prawdę w sprawie powiązania z koszykarską LM, to prawa ma C+ - stacja, która zarówno ma trochę dziur w ofercie, w której jest Ignacik oraz która współpracuje ze Smokowskim. A ponadto stosunkowo chętnie robi biznesy z Eurosportem (np. komentatorzy ręcznej), który ma na kobiecego tenisa chrapkę. Jestem w stanie sobie wyobrazić podział praw (i komentatorów - raczej nie Stopy czy Domańskiego, ale wolnych strzelców takich jak Wolfke), tak samo jak pełną odsprzedaż do Eurosportu.

Na Twitterze jest mała dyskusja na temat. Podobno prawa są kupione na 6 lat. Potwierdzają ludzie z TVP.  Teraz pytanie tak jak piszesz czy Canal+ sam to pociągnie czy dogada się z Eurosport. 

Jest jeszcze jedna opcja możliwe, że  czekają na finał negocjacji z PGE Ekstraliga w sprawie praw do żużla. 

Gdyby wygrał Eurosport można wyobrazić sobie sytuację wymiany części praw do WTA w zamian za 50% PGE Ekstraligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Arkon napisał:

Gdyby to się potwierdziło, to już zupełnie absurdalne byłoby odejście Wolskiego z C+. Przecież on otwarcie mówił, że woli komentować La Ligę niż Ligę Mistrzów, a już absolutnym topem dla niego jest El Clasico.

Wydaje mi się, że tu problemem są jednak jakieś złe relacje z Kołodziejczykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Było już tyle informacji, że bierze Eleven, Eleven na spółkę z Polsatem, Eleven na spółkę z CANAL+ po staremu i teraz w końcu że sam CANAL+. Dziwnie podsłu[beep]ą Ci informatorzy, że każdy co innego :)

 

Poczekajmy na oficjalny komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Arkon napisał:

 Przecież on otwarcie mówił, że woli komentować La Ligę niż Ligę Mistrzów, a już absolutnym topem dla niego jest El Clasico.

I cóż z tego ? Nie zawsze się ma co się chce...

Przypomina mi to sytuację z przed lat kiedy z C+ odchodził Jacek Laskowski . Wtedy szefem sportu C+ był Tomasz Smokowski a Laskowski był głównym komentatorem ligi hiszpańskiej i jeździł komentować wszystkie El Clasica. Też odchodził niespodziewanie i w niezbyt miłej atmosferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli doszlo do nieporozumien z Kolodziejczykiem, to jest to bardzo dziwne i zaskakujace. W jednym z wywiadow, gdy zaczynal "prezesowac" w Canal+, mowil, ze bardzo wysoko ceni Wolskiego i ze jest on, jego zdaniem, jednym z najlepszych komentatorow w Polsce. 

 

A sam Wolski napisal dzisiaj ciekawego twitta. Plus, skomentowal kilka komentarzy swoich obserwujacych. Wnioskowac idzie po nich, ze rzeczywiscie raczej odchodzi z Canal+ :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 20:55, Tomo21 napisał:

Następny. Coś jest ewidentnie nie tak, skoro jest taka lawina odejść znanych i lubianych nazwisk.

Akurat decyzja Żyżyńskiego wcale mnie nie zaskoczyła. Nawet jakiś czas temu prowadził z rodziną blog turystyczny. 

Poza tym on jak dla mnie chwilami był zbyt natarczywy z informacjami o tym czego to nie można w C+ zobaczyć. No i historie o początkach jego kariery dziennikarskiej to już chyba z "100 razy słyszałem". 

Ale Wolskiego szkoda. Jeden z najlepszych w C+. Nie do końca tez rozumiem pożegnania z Czarnotą-Bojarską. Tym bardziej, że na pokładzie C+ Pań niewiele. 

Cieszy mnie za to rozstanie z Węgrzynem. Jak dla mnie to taki "kanałplusowy Hajto". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...