Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy gracz wyszedł na rynek sportowy w Polsce tylko to jest nie telewizja tylko platforma internetowa i od razu wykupiła najważniejsze prawie sportowe jak chwilę się okaże że bez dostępu do internetu żadnej transmisji sportowych nie obejrzymy jedynie te które będą nadawane za darmo w telewizjach ogólnodostępnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, jako dla abonenta CANAL+, jest to najgorsza możliwa informacja. Od lat powtarzałem, że CANAL+ marnuje mnóstwo pieniędzy na ten syf, od którego krwawią oczy, zwany przewrotnie "Ekstraklasą". Teraz tych pieniędzy zabrakło, w wyniku czego CANAL+ traci swoją perłę w koronie, która jest głównym powodem, dla którego jestem ich abonentem. Aktualnie jestem w sytuacji, w której umowa wygasa mi wraz z końcem września i pozostaję w kropce, ponieważ nie wiem czy ją przedłużyć. Jeśli ją przedłużę, to tylko na rok, żeby zobaczyć jak się sytuacja rozwinie. To czy będę nadal korzystał z usług CANAL+ jest zależne od tego, czy dogadają się z Viaplay w sprawie transmisji wszystkich spotkań Premier League. Jeśli nie na antenie CANAL+, to chociaż w ramach kanałów własnych Viaplay, które mogłyby zostać udostępnione w ramach platformy. W przeciwnym razie, kończę współpracę.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, CashBackPlease napisał:

 Aktualnie jestem w sytuacji, w której umowa wygasa mi wraz z końcem września i pozostaję w kropce, ponieważ nie wiem czy ją przedłużyć. Jeśli ją przedłużę, to tylko na rok, żeby zobaczyć jak się sytuacja rozwinie. To czy będę nadal korzystał z usług CANAL+ jest zależne od tego, czy dogadają się z Viaplay w sprawie transmisji wszystkich spotkań Premier League. Jeśli nie na antenie CANAL+, to chociaż w ramach kanałów własnych Viaplay, które mogłyby zostać udostępnione w ramach platformy. W przeciwnym razie, kończę współpracę.

 

Ja mam do września przyszłego roku. Popatrze z boku, zobaczymy co będzie. No, ale u mnie jest tak, że nie jestem fanbojem jednej ligi, i nie oglądam z niej wszystkich meczów, tylko najciekawszy mecz, które akualnie idą. A tak to, będzie mniejszy wybór. Zobaczymy jak to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam czy to wina C+, że przepłaciło za choćby żużel, ale dochodzę do wniosku, że jesteśmy na tyle mało istotnym rynkiem, że wygrało Viaplay, bo jest dostępny w wielu bardziej istotnych dla Anglików krajach. Ciekawe co z Twaro i resztą komentatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Sorek21 napisał:

Polsat i Eleven obroniły Serie A i LM a C+ stracił swój najlepszy produkt. Wizerunkowa katastrofa.

Myślę, że za wcześnie na takie dywagacje. Przez rok może się wiele zmienić, więc radziłbym się wstrzymać z takimi osądami. Canal+ wie, że jest obecnie w kropce, więc zrobią wszystko, aby ta Premier League została u nich. Jeśli nie w całości to w okrojonej liczbie meczów. A jeśli nie w taki sposób, to będą walczyć o dogadanie się z NENT na jakiejkolwiek płaszczyźnie (chociażby poprzez możliwość dostępu do NENT poprzez platformę Canal+). Coś zrobić muszą.

Edytowane przez TimesSquare
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla pani prezes zarządu za danie rządzeniem sportu w Canal Plus panu Michałowi Kołodziejczykowi,który najpierw rozwalił załogę komentatorską a teraz stwierdził że kasę zaoszczędzoną na Premier League można wydać na inne bardzo dobre prawa.No D.... że płakać śię chce.I pytanie czym atrakcyjniejszym zastąpi Premier League w Canal Plus.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla pani prezes zarządu za danie rządzeniem sportu w Canal Plus panu Michałowi Kołodziejczykowi,który najpierw rozwalił załogę komentatorską a teraz stwierdził że kasę zaoszczędzoną na Premier League można wydać na inne bardzo dobre prawa.No D.... że płakać śię chce.I pytanie czym atrakcyjniejszym zastąpi Premier League w Canal Plus.
Przecież to nie Kołodziejczyk decyduje co i za ile kupić. On jest szefem redakcji sportowej i może decydować kogo zatrudnić i kto jaki mecz skomentuje.
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Viaplay dogada się z C+ i tu widzę dwa warianty:

- sublicencja PL (ciekawsze mecze +skróty) lub po prostu Viaplay bedzie jako apka oferowana jako opcja do dołączenia w ramach abonamentu (tak jak netflix). Ta druga opcja dużo bardziej możliwa.

Dla mnie premier league to mus. Ewentualnie chętnie będę dzielił z kimś subkonto viaplay od sierpnia 2022.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, domin107 napisał:

Myślę, że Viaplay dogada się z C+ i tu widzę dwa warianty:

- sublicencja PL (ciekawsze mecze +skróty) lub po prostu Viaplay bedzie jako apka oferowana jako opcja do dołączenia w ramach abonamentu (tak jak netflix). Ta druga opcja dużo bardziej możliwa.

Dla mnie premier league to mus. Ewentualnie chętnie będę dzielił z kimś subkonto viaplay od sierpnia 2022.

A czy jak ma sie netflixa od canal+, to ma sie tak jakby niezalezne netflixowe konto? czy moze trzeba sie jakos po dekoderze identyfikowac i netflix jest obslugiwany dekoderem, czy jakoś tak. I czy taki netflix w kombinacji z c+ jest w takiej samej cenie jak niezaleznym rynku? Pytam, bo może ten viaplay bedzie tanszy w pakiecie z c+.

 

 

Dla mnie Premier League w innej stacji niz C+ jest słabe. Na dekoderach można sobie nagrać i obejrzec póżniej. A tu niewiadomo, czy tylko na żywo, czy później z bazy nenta mozna gdzies odtworzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie takie groszowe bo ja mam np 20 zł miesięcznie taniej Netflixa z C+  niż normalnie (pomijam fakt, że obecnie masz promocję 6 pierwszych miesięcy darmo).

Nie wyobrażam sobie żeby c+ dało PL jako opcję dodatkowo płatną do obecnych abonamentów.  Odejdą im ogromne koszty wykupu praw i jeszcze dodatkowo będzie trzeba płacić za oglądanie PL? (złoty interes w takim układzie) Nie przejdzie to jak z ligą hiszpańską bo ogrom ludzi kupowało c+ z myślą o PL.  W ostateczności dadzą jakąś opłatę 10 zł /miesiąc jak z LM ale wątpię żeby sobie kazali płacić ponad 30 zł tyle ile będzie miesięcznie to Viaplay brało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat sport to też nie sama LM a jakoś potrafili stworzyć kanał dedykowane do oglądania tylko tego. Tu myślę będzie podobnie.   Jeśli natomiast puszczą to jako opcję pełno płatną no to niestety ja się z tą telewizją pożegnam bo po co mi ona? Rok się przemęcze do końca umowy i do widzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Puchar Włoch jest sprzedawany osobno.

 

Tak sobie na chłodno myślę, że patrząc na to jaka jest oglądalność PL w Canal+ to nie są to liczby robiące jakieś ogromne wrażenie. Myślę, że trochę nadmu[beep]emy balonik, że nagle PC+ się z Polski zawinie albo straci 0.5 mln abonentów. Fanatyk PL sobie poradzi, nawet ten starszy, a ten co oglądał, bo akurat leciało i było w pakiecie zbytnio się tym nie przejmie. Co innego strata Ekstraklasy tu myślę, że rozniosło by się to szerokim echem wśród kibiców w Polsce.

 

Także ja katastrofy PC+ nie wróże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zmiany na rynku praw należy generalnie ocenic negatywnie. Sa pewne plusy ale tez niezaprzeczalne minusy. Po pierwsze bedzie drozej a po drugie czesc rozgrywek nie bedzie dostepna w tradycyjnej telewjzji.

Cytat

W celu zagwarantowania sobie dostępu do wszystkich pięciu topowych lig na świecie w sezonie 2022/2023, musimy przygotować się na koszt w wysokości 94,9 zł. Nie jest to oczywiście ostateczna cena. Po pierwsze, zarówno Eleven Sports jak i Canal+ mogą zmienić warunki ofert. Po drugie, dołączenie pozycji w postaci spotkań Premier League raczej zwiastuje zmianę ceny u Viaplay. Aktualnie wynosi ona 34 zł za miesiąc. Nikt nie będzie raczej specjalnie zaskoczony, jeśli wzrośnie do około 50 złotych.
Rozgrywki ligowe to jedno, ale nie zapominajmy, iż u wielu kibiców ważną rolę odgrywa dostęp do spotkań Ligi Mistrzów. Tutaj prawa do 2024 roku ma Polsat, który niedawno wygrał przetarg, rezygnując jednak z Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Koszt pakietu Polsat Sport Premium w Ipli wynosi 40 zł. Łącznie daje nam to 134,9 zł za pięć najsilniejszych lig, a także europejskie puchary.

https://www.sportmarketing.pl/aktualnosci/37018/premier-league-trafi-do-viaplay-jak-zmieni-sie-sytuacja-na-rynku-praw-telewizyjnych-w-polsce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...