Skocz do zawartości

Obowiązkowy abonament dla TVP - tak czy nie?


middy1983
 Udostępnij

Tak czy nie?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Tak czy nie?

    • Chętnie oddam kochanej TVP wszystko a nawet i więcej, czyli płacę i nie płaczę
      4
    • Zapłacę nawet gdy nie oglądam! Prezesi korporacji na nowe auta zbierają... Pomogę
      0
    • Nigdy nie zapłacę ani centa!
      11
    • Nie chcę płacić i chcę mieć możliwość rezygnacji z TVP
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu - dość ostro kulejąca grupa TVP - robi wszystko by (moim zdaniem) wyłudzić jak najwięcej kasy na własne utrzymanie. Dosłownie - wariują w wymyślaniu nowych to sposobów na zbieranie haraczów. Ostatnią nowością ma być obowiązkowy abonament dla TVP w podatku (niby od 01.01.2014).

Osobiście - jestem na NIE i jako człowiek niby wolny - nigdy nie zapłacę TVP ani centa. Spowodowane jest to kilkoma czynnikami:

- nie oglądam wcale TVP

- nie mam DVBT naziemnej i mieć nie będę

- w pakiecie Polsatu mam inne - znacznie interesujące stacje

- chcę płacić za to co oglądam i tym którzy nadają dla Mnie a nie na rzecz własnych portfeli bądź reklamodawców

- sygnał TVP1, TVP2, TVP Regionalna jest zakodowany! więc ???? mam brać NC+ czy Polsat by za granicą mieć dostęp do TVP1 i 2?? Żenada...

- narodowe TVP1 i TVP2 już dawno powinno być w standardzie FullHD i Dolby

 

Powodów mam sporo! Przede wszystkim kompletnie nie interesuje mnie śmieszna produkcja krajowa! Seriale w których ludzie bogaci (mający firmy, wille, szmal, rodziny) mają przy tym masę dziwnych, niewytłumaczalnych i śmiesznych problemów które... z życiem codziennym nie mają nic wspólnego!

Mam już taką stację: Discovery Science-Fiction się nazywa! Po co mi kolejna?? Bo Polska?

A TVP2?

Za co chce kasę?

Za kopię programów przyrodniczych rodem MAŁPKI NA DRZEWIE czy BOSO PRZEZ AFRYKĘ z Animal Planet które oglądałem w czasach Wizji TV?

A może za teatr LIVE?

Teatr mam codziennie w faktach na TVN!

 

Powiedzcie sami! Za co mam im płacić?

W stacjach TVP1, TVP2 i Regionalnej nie mam nic za co chętnie bym zapłacił!

Dlaczego - jako Polak wolny - wyzwolony - mam być zmuszany przez korporacje do daniny w formie abonamentu za ... odbiornik TV który ...

nie jest wykorzystywany do odbioru TVP???

 

Przecież płacę na przyrodę ... Płacę podatki... Płacę prąd... Telewizora nie ukradłem a kupiłem...

------------

Nie zapłacę im ani jednej złotówki nigdy w życiu nawet gdybym miał iść siedzieć!

Kolejna sprawa - dlaczego jako abonent - nie mam prawa wyboru ??

Dlaczego nie mogę zrezygnować z TVp1, TVP2 tak by mi to wyłączyli???

---

A u Was jak to jest?

 

Płacimy czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze coś pozytywnego z tego było, to byłbym na tak. Płacisz na drogi - drogi są jakie są, ale ułatwiają życie. Płacisz na służbę zdrowia - jest jaka jest ale jak złamiesz nogę to nastawią. Płacisz na telewizję - nic się nie nauczysz, nie rozwiniesz a może i głupszy będziesz a w dodatku oczy popsujesz. To już bardziej jakaś akcyza jak na używki pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już zapłaciłem za odbiornik. Sony dostało szmal. Zarobił też MediaMarkt i Polska się zasiliła VATem 23% od odbiornika. Odpowiedz mi z sensem na jedno pytanie:

 

Dlaczego nie ma abonamentu do KRRiT za posiadanie telefonu komórkowego?

Za posiadanie urządzenia odbiorczo-nadawczego?

 

W szufladzie mam 28 starych telefonów - nie używanych - dlaczego... więc nie płacę od nich podatku? Nie płacę podatku bo... opłacam do Polkomtela abonament?

Nieeee.... To chyba nie to , co?

 

Dlaczego za posiadanie odbiornika telewizyjnego szmal z podatku ma iść dla TVP a nie dla Zielonych?

Mam tu na myśli jakąkolwiek ligę ochrony przyrody!

 

Przecież podczas produkcji odbiornika telewizyjnego - produkcji i dystrybucji - używano chemii, niszczono przyrodę, by to zawieźć przywieźć tankowano fury...

Poszedł węgiel na stworzenie prądu by ... zasilić fabryki produkujące telewizory ...

 

Dlaczego - szmal mój - za posiadanie - ma iść właśnie dla TVP a nie dla kogoś innego, co?

 

Bo tak TVP chce?

 

Odpowiedz mi baaaaardzo logicznie i z sensem proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Abonament RTV jest chyba w każdym cywilizowanym kraju na świecie i nie ma się co oburzać. Można go traktować jako jeszcze jeden podatek (a te jak wiadomo trzeba płacić), który akurat idzie na państwową telewizję. W sumie są to groszowe sprawy i szkoda sobie nimi zawracać głowę.

Dziwi mnie natomiast, że tak wielu ludzi DOBROWOLNIE co miesiąc wydaje pieniądze na płatną telewizję. Wszak telewizja zawsze była, jest i będzie darmowa. Telewizję ogląda się wtedy, kiedy jest w niej coś ciekawego. A kiedy nie ma nic ciekawego, to nie ogląda się telewizji, tylko robi się coś innego. Comiesięczne wydawanie kasy tylko po to, by w telewizji było "coś ciekawego" jak dla mnie jest głupotą. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy całe mnóstwo różnych ciekawych obrazków można mieć na ekranie zupełnie za darmo (i legalnie, żeby nie było wątpliwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

W moich oczach to wstyd, dorabiania reklamami w państwowej telewizji. Wyobraźcie sobie radiowozy i auta straży pożarnej oklejone prywatnymi reklamami lokalnego producenta skarpetek lub staników. Na utrzymanie stacji państwowych powinien być ustalony stały budżet, podobnie jak w przypadku pozostałych instytucji państwowych. Jeszcze większy wstyd to fakt nieobecności TVP1 i TVP2, oczywiście HD, na Astrze (tylko nie mówcie mi o Polonii). Spójrzcie na mapę polityczną (mówię dosłownie!) Europy, Polska to nie jakaś mała prowincja!

...aaaach, znowu te licencje (filmy)... chyba nic z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...