Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – pytania początkującego


remekb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Na stronie operatora c+ jest pakiet sportowy w ofercie. 

 

2. obraz jest ok, ale to kwestia indywidualna, zawsze się można czepiać, ale obraz na satelicie jest ok. 

 

3. Zamontuj na poręczy balkonu. Możesz sobie kogoś załatwić, choć nie jest to trudne by ustawić sobie samemu. 

 

4. Znajomemu chodziło zapewne o moduł CI+, ten jest w ofercie operatora. 

 

5. Mi się raz zdarzyło jak przeszedł armagedon, burza i wichura totalna, ale wtedy i tak wyłączyłem wszystko z prądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, happer41 napisał(a):

Niedługo kończy mi się umowa na telewizję od UPC (łącze się za pomocą dekodera 4K TV BOX) i zastanawiam się nad zakupem NC+. Internet chciałbym sobie zostawić od UPC:

1. W telewizji oglądam głównie sport (i głównie piłkę nożną). W związku z tym pytanie ile kosztowałoby NC+ ze wszystkimi kanałami sportowymi (no głównie też z naciskiem na piłkę nożną). Czyli wszystkie kanały typu C+Sport'y, Eleven'y , Polsat Sport'y itp.

2. Zmiana jest podyktowaną lepszą jakością obrazu, gdyż czasem na UPC mam lekkie przycinki/smużenia podczas oglądania meczów. Ponoć chodzi o bit rate. Czy NC+ faktycznie ma tak dobrą jakość obrazu? Bo słyszałem, że ma najlepszą.

 

3. Mieszkam w bloku. Czy montaż anteny satelitarnej (na balkonie zapewne) będzie się wiązał z jakimiś niedogodnościami typu kucie ścian itp? Czy NC+ ma techników co mogliby to zrobić czy montaż jest na ,,własną rękę".

 

4. Słyszałem od znajomego iż lepiej zamiast dekodera kupić sobie specjalną kartę gdyż telewizory mają swoje wbudowane dekodery. Słyszeliście może o tym?

 

5. Czy w razie złych warunków atmosferycznych na które narażony jest ,,talerz" (silny wiatr, deszcz, śnieg, burza itp.) obraz pogarsza jakość albo w ogóle nie da się oglądać?

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

NC+ ...aż razi. Nie ma takiej platformy jest teraz Canal+.

 

1. Jak tylko sport oglądasz to pakiet ENTRY Sport.

 

2.  Canal+ ma dobrą jakość i nie dobrą.  Zależy co się ogląda. Kanały są rozrzucone na różnych transponderach i są dość upchane  Jakość mogłaby być jeszcze lepsza, ale nie będzie. Można się spodziewać dalaszego pogorszenia obrazu, bo operator rezygnuje z pojemności sat i upycha kanały jak sardynki w puszczce. Najlepsza jakość wg mnie jest obecnie w C+ Online.

 

3. Możesz wziąć fachowca do montażu sat. Usługa ok 200zl, lub znajomego za mniejsze pieniądze lub za dobrą flachę. Oczywiście znajomy musi wiedzieć co robi, bo stracisz flachę, nic nie obejrzysz, nabawisz się nerwicy, a na sam koniec potem zapłacisz dodatkowo 200 za fachowca. 

 

4. Bierzesz moduł CI+ ECP. Moduł wkładasz do TV lub tunera sat z wolnego rynku. Sprzęt musi mieć kieszeń CI+.

(Najleosza opcja)

 

5. Podczas złych warunków, które występują głównie latem i jak zakłóca obraz,  przełączasz się na C+ Online i oglądasz dalej.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za tak spory i szybki odzew. Postaram się w punktach które zawarłem poprzednio nawiązać do wszystkich 4-ech wypowiedzi. 

 

Oczywiście mój błąd z tym NC+, myślałem, że dział ma nieaktualne nazewnictwo, a to ja mam nieaktualne informacje.

 

 

1. Zapomniałem dodać, że zanim tu napisałem to przeglądnąłem ofertę i właśnie tak jak wspomniano nie ma tutaj C+5, Elementy 4 i Eurosportów. Da się je jakoś dokupić? Choć pewnie te dwa pierwsze to bardziej uzupełnienia niż jakieś unikalne treści. 

 

2. Tutaj trochę daliście mi do myślenia. Widzę że nawet niektórzy mają porównanie z UPC jeśli chodzi o Eleven (akurat wczoraj mecz Atletico  - FCB mi tak ścinał na 4K :D ). Od dwóch znajomych z kolei słyszałem, że NC+ to najlepsza jakość. Oczywiście mam na myśli osoby z doświadczeniem jeśli chodzi o TV. Dodatkowo wspominacie o C+ Online. Tylko to jest bardziej stream, a mi się one kojarzą z nie zawsze dobrym i nie zawsze płynnym obrazem. Pamiętam jak mieli aplikacje NC+ Go i strasznie słabo działała. C+ Online też miałem początkowo i idealnie nie było. Chyba, że coś się zmieniło? Raz słyszałem opinie, że niejeden dobry stream to jakość telewizji ,,przebije".

 

3. Fachowca da się załatwić przez NC+ czy lepiej prywatnie. Sam się wolę za to nie brać bo raczej mam ,,dwie lewe ręce".

 

4. Sprawa wyjaśniona. Wyżej wspomniano o tym iż UPC też takie coś ma. Nie wiecie czy operator może to udostępnić w trakcie umowy? To chodzi o 

Mediamoduł CI+?

 

5. Czyli jest rozwiązanie z tym NC+ ale mało mnie satysfakcjonuje póki co że względu tego co napisałem w punkcie 3-cim.

 

 

 

Ogólnie polecacie mi zamienić to UPC na C+ bo mam wątpliwości?

Edytowane przez happer41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@happer41 ja mam  UPC i Canal+.

Uważam to za optymalne rozwiązanie.

Canal+ że względu na dobrą jakość C+ i Canal+ Online+ 4K (dodatkowo w pakiecie Relax+ jest  Muzeum 4K).

Reszta w UPC , oprócz erotyków. Eleven 4K przez moduł nigdy nie sprawiał mi żadnych problemów w kablówce.

Kiedyś miałem pełny pakiet w Canal+ stąd moja opinia, że paczka Eleven lepiej wygląda przez kabel. Z jakości Polsat Premium przez sat. o ile nie zmniejszą bitrate, na razie będziesz zadowolony.

W UPC większość oferty, może poza paroma kanałami to przynajmniej dobre HD.

Na przykładzie Adventure HD w UPC jest 2 x lepszy bitrate..

@ircios słusznie wspomniał, że kanały są coraz bardziej upychane na sat. 

Karta CI+ to wydatek + 15 zł w UPC w trakcie obowiązywania umowy.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, happer41 napisał(a):

A ile tak miesięcznie za to płacisz?.

 

Taką kartę można u nich dostać w miarę szybko w jakimś punkcie? 

160 zł.

Mam Hit Mikołaja z 2021 r w UPC i Relax+ z C+ 4K.

Do grudnia mam spokój.

Niestety po roku czasu już nie było oferty za  Entry+ z C+4K na 12 m-cy za 30 zł.

Jak jesteś zdecydowany na Canal+ bierz ofertę na 24 m-ce. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PawelTSW napisał(a):

Od ręki dostajesz wszystko 

Czy zależy ci na tv w drugim pokoju? 

Wtedy tylko dekodery umożliwiają podłączenie multiroom 

O kartę to mi chodziło o tą od UPC bo chce sobie sprawdzić czy ona poprawi jakość. Mam jeden TV także na drugim mi nie zależy. 

 

1 godzinę temu, lakiman napisał(a):

Jak jesteś zdecydowany na Canal+ bierz ofertę na 24 m-ce. 😉

No właśnie się zastanawiam bo dla mnie ta jakość ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@happer41 uczciwie i wierz mi na słowo- karta  poprawi jakość odbioru w UPC.

Pamiętaj, wszystko jest możliwe w ofercie sat. To co jest jeszcze w miarę dobrej jakości dzisiaj, za jakiś czas może nie być tak dobre. Tam jest tendecja do upychania kanałów, nie odwrotnie.

Kilka kanałów czeka na podniesienie z SD na HD.

Zgadnij jakim to może być kosztem. ;-)

Usługa Online to może kilka kanałów z dosyłu światłowodowego.

Jak już się zdecydujesz na Canal+ cenowo lepiej wziąć to na 2 lata i mieć spokój.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na opóźnienie wielu kanałów, a do tego przypomnieć sobie w jakiej jakości leciały PSP 3-6, kiedy Polsat zapomniał na jednym z transponderów przez kilka miesięcy, że do sportu to musi być więcej niż 2 Mbps (przełączyli się jak ktoś z forum to zgłosił gdzie trzeba), albo ile kanałów nie działało jak pewnej nocy padło kilka transponderów PB ;).

Co do kabla, to jeśli chodzi o DVB-C to UPC ma koło 40 MUXów po prawie 51 Mbps miejsca każdy i zapas jeszcze kilkunastu w razie potrzeby.

PC+ czy Polsat po kilka transponderów z niewiele większym pasmem (trochę ponad 61 Mbps).

Kto bardziej musi upychać jest chyba jasne.

Swoją drogą, C+ 4K na satelicie o kolejne 1-1,5 Mbps ścięty w ostanich dniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest obecnie najłatwiejszy sposób na wypowiedzenie umowy? Zawsze robiłem to w punkcie C+, ale akurat jestem poza krajem i nie mam opcji zrobienia tego osobiście.

 

Czy w zwykłej wiadomości wysłanej w mojej strefie C+ wystarczy napisać tekst z wypowiedzeniem? Jak wypowiadałem Polsat Box to można było zaznaczyć opcję, że chodzi o wypowiedzenie, ale w C+ tego nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie przesiadłem się na Canal+ z Polsat Box. Dopiero się zorientowałem, że nie ma tu kilku przydatnych funkcji, które były w Polsacie tak jak m.in. możliwości ustawienia w EPG przypomnienia o konkretnym programie, a także zaplanowania nagrania cyklicznego (czasowego) np. co tydzień lub możliwości ukrycia nagranego programu  itp. Czy w poprzednim oprogramowaniu (przed aktualizacją) były te funkcje dostępne ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. W Polsacie mogłem nagrywać jednocześnie trzy programy a w dekoderze 4K Dualbox+ w canal+ przy ustawianiu nagrywania wyskakuje mi komunikat że nie nie da się bo już jest ustawione jedno (inne) nagranie. Mam konwerter Unicable podłączony do dekodera jednym kablem. Czy jest możliwość żeby nagrywać więcej niż jeden program z różnych programów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...