Skocz do zawartości

National Geographic


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tu się z tobą zgadzam wiking. Natomiast National Geographic mo że mieć korzyści,bo jak to mówią nieważne jak mówią byle mówili i wcale bym się nie zdziwił jakby oglądalność tego kanału wzrosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

I bardzo dobrze. Widzę, że NGC powoli zaczyna zauważać Polskę. Już rozpoczęto cykl "Polskie fabryki" - w pierwszym odcinku pokazano produkcję prądu przez Tauron. W kolejnym zaprezentowana zostanie fabryka Nestle Gerber. W każdym razie cieszę się z takich zmian, a Wołoszański to świetny historyk. Chociaż pewnie pojawią się opinie, że był agentem SB, ale wtedy chyba je**e z fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest emitowany program "Polskie fabryki"?

To są jeszcze jakieś polskie fabryki? To będzie ciekawy program. Bo mi się wydawało, że już nic nie jest w polskich rękach. Chociaż może to powinien być program o nazwie "Fabryki na terenie Polski"? Czyli taki program o heroicznych zachodnich kapitalistach i koncernach, które zarządzają przemysłem na terenie Polskim, bo Polacy nie potrafią. I dają oni im zatrudnienie, wynagrodzenie i miejsce w kraju, bo inaczej wszyscy by wyjechali za pracą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nie wiadomo, co odpisać na twoje posty. Po pierwsze tworzysz OT, po drugie tylko [beep] nie zauważa, że w Polsce funkcjonuje dość dużo lokalnych fabryk. Fabryka może zatrudniać 10 osób, może też 100. Nie musi tysiąca, a Ty pewnie tylko takie widzisz - i spora część, owszem, jest w rękach zagranicznych koncernów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko częściowo OT. W gruncie rzeczy jest to inne spojrzenie na program. Takie alternatywne i z innej strony. No dobrze. Ciekawe czy będzie o fabryce, gdzie Koreańczykom się trzeba kłaniać w pas. To znaczy w pas tym menedżerom z najwyższą rangą. Tym mniej ważnym Polacy w "polskiej" fabryce kłaniają się trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@To lipa, ale dobre i to. Lipa dlatego bo ostatnio w TVP Historia sobie odgrzałem kilka odcinków podczas wakacji.

 

//

 

Dzisiaj obejrzałem sobie maratonik z programem pt. "Lata 80. Dekada, która nas ukształtowała".

 

Napiszę krótko: Za takie dokumenty kocham NGC :*

Ludzie tworzący ten kanał Idealnie potrafią trafić w moje gusta, zrobić klimat który mi odpowiada.

 

Wczoraj do poduszki obejrzałem sobie jeszcze kilka odcinków "Pułapek umysłu". Masakra. Nie wiedziałem, że to aż tak dobry program.

 

Naprawdę polecam. Nie popełniajcie moich błędów i nie oceniajcie czegoś po okładce/tytule :oops:

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Oczywiście, że warto! Jednak było słychać i widać, że czasami ludzie pracujący na ISS potrafią się odstresować od ciężkiej pracy, którą tam wykonują i po prostu bawić się tym co ich otacza, w tym stanem nieważkości. Program raczej skierowany był do hobbystów na poziomie dzieci/nastolatków, gdyż w/g mnie mało było takich nowinek technicznych, a bardziej pokazania właśnie świata widzianego z ISS i pytań typowych dla przeciętnego człowieka - "jak im tam jest, jak sobie radzą, czy lubią pracę itd." Dużo przerw, gadania w studiu NASA (jak na w/w screenie) i to trochę odstraszało, gdyż sama relacja i wszystkie łączenia z astronautami można by złączyć w niewiele ponad 0,5h. Program był nadawany w oryginalnym j.angielskim(+ kwestia do rodaków, po japońsku Koichiego), bez tłumaczenia.

Jednak kwestia mnie nie tyle co zaskoczyła, co dała do myślenia nad wielką wartością jaką jest woda pitna, a mianowicie Koichi mówił przy czymś w rodzaju WC, że "dzisiejsza kawa, może być jego jutrzejszą kawą" :shock:

W najbliższym czasie będzie film dokumentalny na podstawie tej relacji: http://www.teleman.pl/tv/Na-Zywo-z-Kosmosu-1101868 Pewnie już z tłumaczeniem.

Ja za to przegapiłem I odcinek serialu "Kosmos", ale pewnie nadrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...