Skocz do zawartości

National Geographic


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł kompletnie nie obiektywny. Zresztą i tak ten film miał być dla zagranicznych odbiorców.
W ktorych punktach? Przejrzałem cały i po porównaniu artykułu z filmem oraz znanymi mi faktami na temat tego wydarzenia odniosłem wrażenie odwrotne od twojego. Rozumiem, że zagraniczni odbiorcy nie mają prawa znać prawdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tej "recenzji" mam wrażenie, że film nie byłby stekiem przekłamań i manipulacji, gdyby był zrealizowany w taki sposób jak oczekuje tego pan recenzent. A prawda jest taka, że ten popularnonaukowy film, który miał na celu przedstawienie przebiegu katastrofy, został zrealizowany na podstawie dwóch oficjalnych raportów - polskiego i rosyjskiego. Jeżeli według pana recenzenta film nie mógłby być zrobiony na podstawie tych dwóch raportów, to na podstawie czego miał być zrobiony? Niech ktoś mi to wyjaśni, bo ja tego nie rozumiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł kompletnie nie obiektywny. Zresztą i tak ten film miał być dla zagranicznych odbiorców.
W ktorych punktach? Przejrzałem cały i po porównaniu artykułu z filmem oraz znanymi mi faktami na temat tego wydarzenia odniosłem wrażenie odwrotne od twojego. Rozumiem, że zagraniczni odbiorcy nie mają prawa znać prawdy?

 

Problem w tym, że niektórzy uważają zamach za jedyną prawdę i będą się tego trzymać cały czas. W taki sposób nie można rzetelnie niczego wyjaśnić. Być może wkrótce usłyszymy o złożeniu pozwu przeciwko National Geographic: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/770891,Smierc-prezydenta-w-National-Geographic-Bedzie-pozew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł kompletnie nie obiektywny. Zresztą i tak ten film miał być dla zagranicznych odbiorców.

 

To może ten "obiektywny": http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/8 ... ca-polakow ? "Nowy Ekran" to nie jest kolejny "niezależny" (tj. pisowski) portal, ba "niezależne" media od czasu do czasu obrzucają go błotem.

 

W kwestii opierania się na oficjalnych raportach, to w dyskusji prowadzonej na innym portalu dowiedzialem się, że: "Nie jest prawdą że NGC opierał się zawsze na oficjalnych raportach. Nie pokuszę się o dane procentowe, ale w znacznej części filmów wynajęci komentatorzy amerykańscy podważali i krytykowali ustalenia komisji

innych niż amerykańskie."

 

Warto zauważyć, że np. w filmie jest podana wartośc 11,0 m, jako wysokość ścięcia brozy przez skrzydło, gdy tymczasem w rapocie Millera jest podana wartośc

5,1 m. Kolejna kwestia: w rzeczywistości na pokładzie Tupolewa było 5 czarnych skrzynek, a nie, jak podają w filmie 3. Jak mi się coś przypomni kolejnego to dopisze. Polecam jeszcze tą recenzję: http://1maud.salon24.pl/482249,national ... komisji-sm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuty z tych artykułów są tak absurdalne, że aż się uśmiałem ;). Nie ma sensu tego komentować tutaj, a tym bardziej rozpowszechniać.

Odcinek tego fabularyzowanego serialu trwał 45 minut. Nie ma możliwości, żeby zmieścić tu wszystko. Nie ma możliwości, żeby zajmować się szczegółowo kwestiami technicznymi, gdyż adresatem tego filmu jest laik. I to laik międzynarodowy. Odcinek taki, jak inne. Można mu zarzucić wiele, podobnie jak każdemu odcinkowi z serii. Tylko w Polsce budzi jakieś chore emocje. Cały świat zapomni o tym kilka dni po obejrzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne skrzynki były 3 rejestrator katastroficzny MŁP-14-5, rejestrator ekpsplatacyjny i trzeci polski druga sprawa 5 metrów brzozy czy 5 m wyskosci lotniska które jest wyżej. To Cie oswiece w raporcie Millera nie ma zadnych 5 metrów a wszelkie wysokosci są podawane w stosunku do lotniska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają poznać prawdę o brzozie i zdradzonych o świcie? Proszę Was. Raporty MAK i komisji Millera są jedynymi oficjalnymi raportami w tej sprawie, a odcinek był o nich więc dlatego był dla zagranicy. Co ochodzi przykładowego Niemca, że jacyś politycy opozycyjni piszą jakieś własne rzeczy, chce wiedzieć coś kwestionowanego na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zauważyć, że np. w filmie jest podana wartośc 11,0 m, jako wysokość ścięcia brozy przez skrzydło, gdy tymczasem w rapocie Millera jest podana wartośc

5,1 m. Kolejna kwestia: w rzeczywistości na pokładzie Tupolewa było 5 czarnych skrzynek, a nie, jak podają w filmie 3. Jak mi się coś przypomni kolejnego to dopisze. Polecam jeszcze tą recenzję: http://1maud.salon24.pl/482249,national ... komisji-sm

 

Wartość 11 m nie dotyczy brzozy tylko uderzenia w pierwsze drzewo, w filmie podają prawidłową wartość dotyczącą brzozy (5 m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem taką opinie "Ten film został zrobiony tak, aby żadnej strony nie urazić" i jestem skłonny się z tym zgodzić. Wiadomo - błędy, zaniedbywania w każdej ze stron. Być może to taka nauczka na przyszłość, że warto coś pozmieniać w obecnym systemie funkcjonowania jednej i drugiej strony(a nawet Państw, które ta katastrofa nie dotyczyła), niestety nawet z tak tragicznym skutkiem. Od razu mówię, nie jestem po żadnej stronie, lotnictwo to fantastyczna sprawa, lecz gdy dzieje się katastrofa to niestety zwykle nie oszczędza ona nikogo, niezależnie czy to osoba "wyżej postawiona", czy zwykły obywatel.

Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki z tej serii, które już niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka filmu NG za:

 

- zbyt wczesną emisję - warto by zaczekać do oficjalnego zamknięcia śledztw z obu stron

- brak sprostowań niektórych faktów

- brak informacji o krązących tezach wybuchu itp.

 

Obrona filmu NG:

- jest to film dokumentalny i trwa tylko 42 minuty - ciężko jest o wszystkim powiedzieć

- dokument opiera się OFICJALNYCH DOKUMENTACH i OFICJLANYCH USTALENIACH w sprawie, co wydaje się być rzeczą naturalną - to nie jest film sci fi

- dokument skupia się na KATASTROFIE SAMOLOTU (jak wskazuje tytuł) w sensie incydentu, zdarzenia i badaniach a nie wyłącznie na relacjach świadków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uważasz,że inne ustalenia są od razu z gatunku sci fi,a może to oficjalne ustalenia są takie?? Po prostu można by przedstawić wątpliwości jakie się rodzą w związku z tą katastrofą i pokazać wypowiedzi ekspertów,którzy pokazali by nieścisłości oficjalnego raportu. A tak film był jednostronny. Mimo to są co do niego także inne zarzuty. Ten film, krytykuje nawet ekspert,który brał w nim udział : http://natemat.pl/48645,kapitan-jedynak ... kim-filmie

Oglądalność tego filmu pokazuje,że ta kwestia interesuje Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł D.Gadomskiego na temat tej stacji. Bo nas się karmi takim mitem jakie to świetne to kanały -BBC, Discovery,National Geographic,a okazuje się,że w większości lleci tam taki sam [beep] jak w telewizjach,które nie są kanałami Premium. Dla mnie najlepszym dowodem rzetelności jaką rzekomo jest BBC był reportaż "Stadiony śmierci" kompletnie nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...