Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wierzyć osobie kompetentnej z nc+ (co za pytanie?) to po zakończeniu promocji WSZYSTKO wraca do stanu sprzed 1.07.2014.

Nie ma takiej możliwości, by zabrano AXN, Discovery, czy TVP Sport w wersjach HD, skoro wersje SD zostaną usunięte z satelity w ciągu kilku miesięcy. Wszystko okaże się w ciągu kilku tygodni, jeśli nie dni, ale spodziewałbym się chwilowego przedłużenia promocji, zanim ktoś z NC+ zdecyduje co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę. Na pewno sporo kopii SD jest w tej chwili trzymana dla abonentów i użytkowników bez dekoderów HD, czyli zdolnych do odebrania DVB-S2 i dekompresji MPEG4. Zatem, kiedy nastąpi przejście na MPEG4 (i zapewne DVB-S2), to pewnie znaczna część tych kopii pójdzie do piachu, bo przestanie istnieć potrzeba biznesowa ich utrzymywania.

 

Kłopot polega na tym, że część wersji HD jest ekstra płatna, czy to w abonamencie, czy prepaidzie (w tym sztuki wyszczególnione przez @tajniak+ powyżej), czyli w przypadku wyłączenia dubli należy się jednak spodziewać jakiegoś przebudowania oferty, w najgorszym wypadku - wyłączenia wersji SD z pozostawieniem HD w wyższych pakietach. Pytanie jest tylko jedno - co jest tańsze: wyłączenie dubli i utrata klientów, czy przeniesienie wersji HD do niższych pakietów i ewentualne dopełnienie paczek droższych.

 

Jakieś ruchy NA PEWNO będą, ale po ostatnich zapowiedziach Polsatu - pewnie dopiero na jesieni, albo i później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie dopłaty/wyższe pakiety tylko po to, aby mieć HD moim zdaniem powinny zniknąć. Dlaczego mamy dopłacać tylko po to, aby ten sam obraz obejrzeć w wyższej rozdzielczości ? To było dobre kilka lat temu, jak HD było nowością. Dziś to już żaden luksus, choć np Cyfrowy Polsat dalej każe sobie dopłacać za kanały sportowe (Polsat Sport i Eurosport) w HD. W NC+ dopłacać za HD nie trzeba. Myślę, że podobnie będzie w Smart HD+ - do pakietów zostaną dodane wersje HD kanałów, a kopie/duble SD prędzej czy później znikną z satelity (z naciskiem na prędzej :)) Platformy potrzebują rozwoju, pozyskania nowych klientów poprzez dodawanie nowych kanałów HD i polepszanie jakości. Balast w postaci utrzymywania kopii SD nie będzie miał żadnego uzasadnienia ekonomicznego. Tym bardziej, że wszyscy odbiorcy będą mieli już dekodery HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczę na to, że wszystkie kanały promocyjne, które dostaliśmy w prezencie w listopadzie, zostaną już na stałe w ofercie Smart HD+, ale byłoby bardzo miło, gdyby zostawiono po 1 kwietnia przynajmniej AXN HD, Discovery HD i TVP Sport HD. Mam cichą nadzieję, że tak właśnie będzie :) Te kanały w SD do tej pory były normalnie dostępne w ofercie, a traktowanie wersji HD jak jakiegoś luksusu jest w dzisiejszych czasach rzeczywiście niedorzeczne.

 

Szkoda też, że dla oferty Smart HD+ i innych ofert prepaid nie mogą zostać udostępnione kodowane stacje radiowe (NC+ RMF, NC+ RADIO), które też są traktowane jak jakiś luksus :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbyłem konsultację.Jeśli wierzyć osobie kompetentnej z nc+ (co za pytanie?) to po zakończeniu promocji WSZYSTKO wraca do stanu sprzed 1.07.2014.

Tj. wyłaczone na bank kanały dodane w listopadzie (ponoć były właczone po to aby zaciekawieni nimi odbiorcy zadzwonili do operatora jak je mieć na stałe i tam już by mieli radę przejścia na odpowiedni pakiet nc+).

Multi+ zostaje za 15/10 zł dodatkowej dopłaty do pakietu podstawowego. Cudów zatem brak.

Oferta Smart HD+ jest dla mnie obecnie świetnym uzupełnieniem oferty abonamentowej Cyfrowego Polsatu. Jeśli faktycznie wróci wszystko do stanu sprzed promocji (tj. znikną m.in. kanały tematyczne dawnej CYFRY+, a obecnie nc+) to do czasu pojawienia się wersji HD kanałów tematycznych TVN-u w Cyfrowym Polsacie (co jest zapowiadane już od jakiegoś czasu) z pewnością nadal będę moją kartę Smart HD+ opłacał. Gdy już kanały tematyczne TVN-u w wersji HD pojawią się w Cyfrowym Polsacie to nie wiem, czy będzie to dla mnie miało jeszcze sens. Dodatkowego pakietu Multi+ raczej nie dokupię. W trakcie tej obecnej promocji na kanały tematyczne dawnej CYFRY+, a obecnie nc+ zajrzałem może ze dwa razy na chwilę. Najbardziej interesujące dla mnie z tych kanałów to jedynie PLANETE+ i ALE KINO+. Reszta tych kanałów "z plusem" mnie nie interesuje. Tak więc, gdy kanały tematyczne TVN'u w wersji HD wejdą już do oferty Cyfrowego Polsatu to będę rozważał rezygnację z oferty Smart HD+. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nsport+ jest cały czas ale jako SD i w Multi+ jako HD ale po skończeniu się promocji wyjaśni się wszystko

Nsport HD jest również dostępny prepaid w ofercie TNK HD/NNK w pakiecie Premium HD za 39,90 miesięcznie. Tam również jest też i Eurosport HD, który dostępny był cały czas (bez względu na tą promocję ważną od listopada 2014r. do 31marca 2015r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 1 kwietnia, godzina 07.25 czasu polskiego, i nie wiem jak u innych, ale na mojej karcie Smart HD+ (mam opłacony tylko pakiet podstawowy bez Multi+) w Fergusonie Ariva 200 wszystkie kanały promocyjne nadal działają :) Zarówno kanały Multi+ (Planete+ HD, Ale kino+ HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, Teletoon+ HD), jak i te z listopadowej promocji (AXN HD, Discovery HD, TVP Sport HD itd) :) Dodam, że karta już złapała uprawnienia na kwiecień, co można zobaczyć w menu "czytnik kart CA" wybierając "Subscription Status".

 

Wiem, że promocja miała być trochę wydłużona dla posiadaczy niebieskich kart TNK SD, którzy migrowali z TNK SD do Smart HD+, a w listopadzie z przyczyn technicznych po stronie operatora nie od razu mieli dostęp do kanałów promocyjnych. Ale mnie to nie powinno dotyczyć, bo korzystam ze Smart HD+ od sierpnia 2014 roku i mam tą nowszą, czarną kartę z logo nc+, a kanały promocyjne w listopadzie miałam dostępne od razu, od pierwszego dnia tej promocji. Więc teoretycznie dzisiaj ich już mieć nie powinnam, ale mam, przynajmniej w tej chwili :) Czyżby promocja miała zostać na stałe, jak niektórzy przypuszczali? Ale to wydaje się aż za piękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja ta zapewne została przedłużona dla wszystkich. Przypuszczam, że operator nie chciał się "bawić" w rozróżnianie na karty niebieskie i czarne. Po prostu pozostawił promocję aktywną dla wszystkich, zarówno tych z kartą niebieską, jak i nowszą, czarną. Tak przynajmniej mi się wydaje. I dopiero po upływie jej terminu (14 kwietnia br.) okaże się, co będzie dalej. No, chyba, że nc+ (vel Cyfrowy Dom) wyda wcześniej jakiś stosowny komunikat w tej sprawie, w co jednak wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...