Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Potwierdzam, u mnie również nie ma EPG na kanale Fokus TV. Obecność karty Smart HD+ w tunerze nie ma tutaj żadnego znaczenia, bo bez niej też jest to samo. Kanał Fokus TV jest kanałem niekodowanym (FTA).

Moim zdaniem przyczyną że nie ma EPG z karty Smart HD+ nie jest wcale odbiornik Ferguson Ariva, tylko brak tego programu na liście w Smart HD+. Skoro na nc+ jest EPG, w CP jest EPG, to wynika z tego że właściciel Smart HD+ (nc+) nie puszcza uprawnień czy jak to tam zwał na te karty, bo nie ma go na listach tej oferty. To że nie ma EPG na tym kanale bo jest kanałem niekodowanym (FTA) , nie oznacza że oferowany przez platformy nie będzie miał EPG. Swoje EPG puszczają poszczególne platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przyczyną że nie ma EPG z karty Smart HD+ nie jest wcale odbiornik Ferguson Ariva, tylko brak tego programu na liście w Smart HD+.

Ale co ma obecność na liście do EPG? Przecież Smart HD+ nie ma własnego EPG, tylko korzysta z EPG dla nc+ :P

 

Skoro na nc+ jest EPG, w CP jest EPG, to wynika z tego że właściciel Smart HD+ (nc+) nie puszcza uprawnień czy jak to tam zwał na te karty, bo nie ma go na listach tej oferty.

Ale jak ma puszczać uprawnienia dla kanału FTA, i co to ma do EPG? :crazy:

 

To że nie ma EPG na tym kanale bo jest kanałem niekodowanym (FTA) , nie oznacza że oferowany przez platformy nie będzie miał EPG. Swoje EPG puszczają poszczególne platformy.

Problem w tym, że EPG dla Fokusa nie jest przesyłane (dla niego) z transpondera gdzie on jest nadawany. Dlatego jest problem z EPG dla min. tego kanału, bo trzeba je pobierać z innych transponderów, a nie jest tajemnicą, że spora część tunerów sobie z tym nie radzi ;)

 

@Mr. Orbita w wątku o EPG napisał o sposobie nadawania EPG przez platformy i napisał tam coś takiego:

Każdy operator może nadawać EPG z każdego transpondera w dowolny sposób i są jakby 4 typy EPG:

- aktualna i następna pozycja programowa dla kanałów z aktualnej częstotliwości (oczywiście nie musi obejmować wszystkich kanałów)

- dane do 7 dni dla kanałów z aktualnej częstotliwości

- aktualna i następna pozycja programowa dla kanałów operatora nadawanych z innych transponderów (też nie musi dotyczyć wszystkich)

- dane do 7 dni dla kanałów z innych transponderów

I właśnie z tą częścią EPG niektóre tunery sobie nie radzą, o czym wspomniałem powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...