Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

TVP Seriale jest częścią pakietu na doładowanie, więc jeżeli masz go wykupionego powinien działać. Być może masz wpisane niepoprawne parametry w/w kanałów w tunerze. Jaki posiadasz tuner - własny czy dedykowany od operatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy oby na pewno masz aktualne parametry. Dla TVP Seriale - 10.796 V, SR=27500, dla Romance TV HD - 11.449 H, SR=27500. Jeżeli tylko te dwa kanały nie są dekodowane to wina leży zapewne po stronie przesyłanych uprawnień. Wówczas radziłbym zarejestrowanie się na forum NC+ i objaśnienie problemu technikom, którzy powinni przesłać nowe uprawnienia. Wówczas kanały powinny ruszyć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc.

Zakupiłem Smart HD ,aktywowałem kartę przez www,ponadto konsultant przesłał uprawnienia ,czekam już 48 godz i dalej zakodowane.

Odbiornik : AMIKO 8260 HD Combo.

Odbiornik widzi i czyta kartę conax ,ITI Neovision a dalej nic.

Miesiąc temu miałem jeszcze abonament NC+ i karta z abonamentu działała w tym dekoderze.

Czy coś trzeba zmienić w parametrach dekodera?

Liczę na pomoc.

Pozdrawiam

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP1 HD

 

Godzinę temu dodzwoniłem się do BOK na kartę (o dziwo pierwszy sygnał i odbiór tel :-), I miły gość powiedział że znów przesyła uprawnienia ,no ale ile to może trwać ? czy karta może być uszkodzona? kupiłem w Mediaexpert i widzę że jest aktywowana na 3 miesiące!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w ustawieniach kanałów nie ma opcji mówiącej jak mają być one dekodowane (czytnik lub CI). Jeżeli jest spróbój wybrać czytnik. Ponadto wszystko wygląda na przeprowadzone poprawnie, tylko jest jakiś problem z uprawnieniami. Odnośnie Twojego pytania różnie to trwa, w moim przypadku zajęło niecałe 10 minut, ale ja migrowałem z TnK SD. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Normalna tragedia z tym Smart HD, od piątku już niby 4 raz przesyłają uprawnienia i non stop zakodowane.

Nawet wróciłem dekoder do ustawień fabrycznych i tylko musiałem wgrywać od nowa kanały a obrazu nie ma.

Nie ma nawet do kogo z NC+ napisać o pomoc bo odsyłają do BOK na kartę a tam można stracić miesięczne doładowanie na oczekiwanie.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak uruchomić prawidłowo aktywowaną kartę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj w innym odbiorniku, np. u znajomego lub w rodzinie. Tak w ogóle sprawdź tutaj https://ssl.telewizjanakarte.pl/sprawdz ... owania.php czy Twoja karta figuruje w ich bazie. Przy zaktywowanej karcie powinny pojawić się informacje na temat ważności doładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja karty Smart HD odbywa się na zwykłym kanale TVP 1, bo na tym transponderze przechodzą uprawnienia na kartę.Trzeba włączyć dekoder i zostawić na kanale TVP 1 ...i bardzo ważne ,karta musi być włożona właściwie a nie odwrotnie...dekoder musi widzieć kartę w opcjach trzeba sprawdzić czy karta jest widoczna system CONAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja karty Smart HD odbywa się na zwykłym kanale TVP 1, bo na tym transponderze przechodzą uprawnienia na kartę.Trzeba włączyć dekoder i zostawić na kanale TVP 1 ...i bardzo ważne ,karta musi być włożona właściwie a nie odwrotnie...dekoder musi widzieć kartę w opcjach trzeba sprawdzić czy karta jest widoczna system CONAX

 

Nie na TVP 1 HD ale na TVP 1 SD - tu jest kanał aktywacyjny kartę CONAX na Smart HD

Dopóki nie jest karta aktywowana i nie ma uprawnień Smart HD ,aktywacja tylko na TVP 1 zwykłym czyli SD .

Jak masz aktywować kartę na TVP 1 HD jak karta nie czyta tego programu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość activa42

Dokładniej to nie tyle co kanał ale transponder. EMM'y (dane modyfikujące karty abonenckie) są wspólne dla wszystkich kanałów jeśli transponder w całości należy do jednego nadawcy. Czyli dowolny kanał z CAID 0b00 nadawany z transpondera 10892 (zgodność CAID jest konieczne by demultiplekser w głowicy przepuścił EMM'y). Zamiast TVP1 może być TVP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 1 HD jest dobrym kanałem do aktywacji kart i nie jest prawdą, że aktywacja jest możliwa tylko na TVP 1 SD. Swoją kartę Smart HD+ aktywowowałam właśnie na TVP 1 HD, bo pan na infolinii sam prosił ustawić ten kanał, i karta aktywowała się bez problemu już po dwóch minutach czekania (w odbiorniku Ferguson Ariva 200).

 

Na TVP 1 SD (jak też dowolnym innym kanale z transpondera 10892) podobno też można aktywować kartę, ale ten kanał był zalecany głównie użytkownikom starych odbiorników SD, które fizycznie nie są w stanie wyszukać kanałów z transpondera 11449.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jedną już kartę aktywowałem i wiem coś o tym trochę więcej niż zwykły użytkownik itp...

Z transpondera gdzie nadaje TVP 1 (zwykły,nie HD) kartka włożona w dekoder ma najszybciej podesłane uprawnienia,ten transponder jest dostępny również na małych antenach 60cm. i ma dostateczną moc na przesłanie uprawnień .

TVP 1 HD nadaje z tzw. trudnego transpondera ,przy gorszej pogodzie i małej antenie ,transponder jest słabo widziany przez wszystkie dekodery satelitarne i przechodzenie uprawnień jest wtedy utrudnione a czasem nie możliwe.Szczególnie jak mamy nową kartę ,nigdy nie używaną.

Na TVP 1 HD bez problemu przejdą nowe uprawnienia po np.opłaceniu już działających kanałów + nowe dodatkowo płatne.

Nowa karta czy migracja z TNK SD do Smart HD to tylko na TVP 1 SD z transpondera 10892 H 27500 sprawna antena i do 30 min i wszystko gra co ma grać.

Jak zagra program TVP 1 to na tym grającym programie należy chwile poczekać ,aż przejdą wszystkie kluczyki na wszystkie kanały Smart HD :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam tylko fakty, że moja karta (nowa, nigdy nie używana) bez najmniejszych problemów aktywowała się na TVP 1 HD już po dwóch minutach od rozmowy z konsultantem i wszystkie kanały z oferty były od razu dostępne :brawo:

 

Może rzeczywiście masz rację z tymi małymi antenami i niedostateczną mocą. U mnie raczej nie ma problemów z sygnałem na transponderze 11449 (antena 85 cm) i wygląda na to, że mocy sygnału wystarczyło do przesłania wszystkich uprawnień. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzięki za zainteresowanie.

Dekoder czyta kartę ,jest termin ważności ,jest ITI 2 Neovision,jest nr. karty i inne parametry a po 5 wysłaniu uprawnień na TVP 1 HD zero,zakodowany.

Nie wiem czy karta jest uszkodzona czy dekoder nie potrafi przyjąć uprawnień.

Czy coś w dekoderze może blokować przyjęcie uprawnień ?

Pozdrawiam.

 

Jak miałem jeszcze abonament NC+, to karta z turbodekodera,normalnie działała w amiko poza kanałami parowanymi.

Antenę mam 90 cm i konwerter monoblock,wszystko nowe.

Siła sygnału to np.na TVP1 HD - 90 % a jakość 78 %

Już nic z tego nie rozumiem.

Co jest nie tak?może któryś z parametrów dekodera?

Wgrany najnowszy soft,legalny.

Czytnik uniwersalny(widzi nawet moją starą kartę cyfry mediaguard.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare karty kodowania były robione z solidnego materiału ,grubsze i twardsze ...nowe karty to plastikowe dziadostwo ,listki wyginające się w dowolną stronę.

Czasami trzeba pod spodem czipa przykleić zwykły solidny plasterek ,aby pogrubić w tym miejscu kartę i wypchnąć do góry i czip załapie styki w dekoderze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@glowatka...Czy karta była migrowana z SD? Te problemy dotknęły takze mnie. 4 karty odesłane do reklamacji. Nic z tym nie zrobisz. Tylko reklamacja i liczenie na uczciwość CD.

Moje karty startowały OK, ale po 1.07. po przyjęciu uprawnień z prov. ITI2 zgasły. Takie same objawy. Niby OK, a nie dekodują.(Ariva)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...