Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość kanałów HD i SD będzie taka jak przed usunięciem Polonii. Po prostu przepływność Polonii (łącznie z dźwiękiem, EPG i czym innym) ok. 2,5 mbit/s będzie w większości przeznaczona dla Info w HD, a mniejszość dla 1 w HD, dlatego że było zapowiadane polepszenie jakości tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłą środę, tj. 13 lipca nie dostrzegając oficjalnego komunikatu ze strony TVP Polonia napisałem przez formularz kontaktowy do ww. stacji w sprawie potwierdzenia lub i nie doniesień medialnych dotyczących ich obecności na MUX3. Faktycznie komunikat pojawił się 2 godziny przed moim zapytaniem, a następnego dnia bodajże oficjalne stanowisko TVP pojawiło się na centruminformacji.tvp.pl. Po co o tym wszystkim piszę? Otóż dlatego, iż wczoraj dostałem od TVP Polonia odpowiedź ws. mojego zapytania. A odpowiedź ta mnie szczerze zaskoczyła.

 

Szanowny Panie
To prawda, od wtorku 19.07 nie ma nas na MUX-ie. Nasze miejsce zajmie TVP Sport HD (nadchodzi Olimpiada). W kraju jesteśmy dostępni jedynie w sieciach kablowych i platformach cyfrowych.
Pozdrawiamy
TVP Polonia


I nie wiem w sumie jak się odnosić do tej wiadomości, którą odczytałem dzisiaj z rana. Z jednej strony daje widzom DVB-T nadzieję na szybkie wprowadzenie stacji sportowej (i to niby w HD) na multipleks, z drugiej zaś strony powoduje lekki dysonans i kontrast z oficjalnym stanowiskiem TVP (TVP Info HD w miejsce TVP Polonia)...
Stawiałbym chyba niestety na niedoinformowanie pracowników odpowiadających za kontakt z widzami, aniżeli nagłą zmianę poglądów na MUX3 telewizji publicznej... ale pożyjemy, zobaczymy... :)

PS. Na dowód takowej wiadomości, a nie mojej bujnej fantazji - podsyłam printscreen. :)


716c9aa241bf1.jpg

 

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wyjaśniało dlaczego nie informują o dacie startu TVP INFO HD. Bo raczej pojawiłoby się od razu po wyłączeniu Polonii.

 

Ale nie sądzę żeby ludzie w TVP byli aż taki niedoinformowani i nie wiedzieli dlaczego Polonia wyleciała z MUX 3.

 

Czyli możemy się spodziewać wersji SD Sportu. Naprawdę ciekawa i zaskakująca informacja.

 

 

Właśnie trwa konferencja TVP SPORT na temat "Jak pokażemy Rio" na miejscu Szaranowicz i Kurski

 

Może tam czegoś się dowiemy o TVP Sport na MUX 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to wątpię - prezesi mówią to, co czasem nie jest realizowane. Tak było przynajmniej w kwestii TVP3, choć tutaj w trakcie wprowadzania zmienił się prezes Telewizji Polskiej.

Jeżeli TVP Sport HD miałoby wejść do MUX3 to TVP Info HD musiałoby wejść dopiero po przestawieniu TVP Kultury na MUX8 bo innej drogi nie widzę.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP pisze w swoim komunkacie: 

 

"Widzowie TVP będą mogli oglądać transmisje z Rio na antenach otwartych przez cały czas od godz. 13:15 aż do 6 nad ranem..." - Na antenach otwartych. A patrząc na udostępniony plan transmisji(http://s.tvp.pl/repository/attachment/4/1/3/413edffc30d84a636c47bd2136cd22921469197231505.pdf) to nie pokrywają się one(nie podwajają zawsze). I nie zawsze zaczynają się transmisje o 13:15 w TVP1 czy też TVP2. Choćby przykład pierwszy dzień i piłka nożna. W tym cytowanym zdaniu TVP do potwierdzenia mojej tezy o obecności TVP Sport HD w MUX3 brakuje jedynie słowa: "wszystkie" transmisje.

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się ma niby pojawić? TVP Życie? Nostalgia? Dokument? Religia, Młodzież, Erotyka? Oni już nie mają czego wrzucić. Zostało im TVP HD, TVP Seriale i TVP Sport. TVP Polonia niestety dla was nie wróci i bardzo dobrze. TVP HD jest odpadem i nikogo nie obchodzi jego istnienie. TVP Seriale sobie na MUX 4 siedzi i również mało kogo on interesuje, nie ma żadnych planów co do niego, taki powtórkowy zapychacz.

Zostaje TVP Sport, dostępny na niezbyt korzystnych (każdy inaczej płaci za niego) warunkach. W HD raczej nie będzie. Przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym TVP to naprawdę zamieszanie.

Według komunikatu na stronie TVP, której link jest wyżej napisane jest: "Internauci będą mieli do wyboru 12 wirtualnych kanałów oraz dostęp do streamingu anten TVP1, TVP2 i TVP Sport.". Oznacza, to że dostęp do TVP Sport będzie za darmo poprzez internet, więc możliwe że na czas IO wrzucą go do MUXa 3 bo i tak nic nie mają do stracenia, skoro za darmo będzie leciał w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...