Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

Też myślę, że nie będzie to mała kwota za taką kartę, przecież muszą mieć zysk, a nawet gdyby ktoś się na taką wymianę zdecydował to nadal mogą wysłać nową, niebieską kartę i nici z kanałów, bo zakładam, że te karty są jeszcze w magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POczekajmy jeszcze jakiś czas, może to w jakiś sensowny sposób ogarną i będzię ok. Nie będzie tych kanałów to świat sie nie zawali i dalej będę szcześcilym użytkownikiem SMART HD. Z tego wszystkiego można wywniskowac iż ponowne wysyłanie uprawnień nic nie daje, jeśli kanały mają przyjśc to przyjdą bez takich kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował może ktoś juz po promocji czarną kartę i działają mu wszystkie kanały? może by tak zrobić ankietę aby dowiedzieć się jak wygląda sprawa np.:

- karta po tnk sd działa tylko tvp sport hd i travel,

- karta po tnk sd działają wszystkie kanały z promocji,

- karta czarna działają kanały,

- karta czarna nie działają kanały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł. Jednak mała uwaga. Są jeszcze startery Smart HD+ z niebieską kartą i to w dwóch rodzajach (przynajmniej ja takie widziałem): jedna identyczna jak po TNK SD, zaś druga z białym logo nc+.

EDIT:

Wyniki ankiety możemy przesłać do techników nc+ :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze startery Smart HD+ z niebieską kartą i to w dwóch rodzajach (przynajmniej ja takie widziałem): jedna identyczna jak po TNK SD, zaś druga z białym logo nc+.

Ja mam tą pierwszą (najwidoczniej po TNK SD) i na niej nie działają wszystkie kanały.

 

Tu są startery z nową kartą :P

http://www.hollex.pl/telewizja-na-karte ... 2-miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić ankietę o w/w kanałach w Smart HD+ w dziale ankiety. Ja dałby następujące opcje (zgodnie z sugestią @patrick):

- karta niebieska zmigrowana z TNK SD - działają tylko kanały tylko TVP Sport HD i Travel Channel

- karta niebieska zmigrowana z TNK SD - działają wszystkie kanały oferty promocyjnej cz. 2

- karta czarna, starter Smart HD+ - działają wszystkie kanały oferty promocyjnej cz. 2

- karta czarna, starter Smart HD+ - nie działają wszystkie kanały z oferty promocyjnej cz. 2 (podaj jakie)

- karta niebieska, starter Smart HD+ - działają wszystkie kanały oferty promocyjnej cz. 2

- karta niebieska, starter Smart HD+ - nie działają wszystkie kanały z oferty promocyjnej cz. 2 (podaj jakie)

- karta niebieska z logo N, starter Smart HD (poprzednia nazwa oferty) - działają wszystkie kanały oferty promocyjnej cz. 2

- karta niebieska z logo N, starter Smart HD (poprzednia nazwa oferty) - nie działają wszystkie kanały z oferty promocyjnej cz. 2 (podaj jakie)

 

Może ktoś chciałby jeszcze coś dodać lub ew. poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze startery Smart HD+ z niebieską kartą i to w dwóch rodzajach (przynajmniej ja takie widziałem): jedna identyczna jak po TNK SD, zaś druga z białym logo nc+.

Ja mam tą pierwszą (najwidoczniej po TNK SD) i na niej nie działają wszystkie kanały.

Ja też mam właśnie dokładnie taką samą kartę. Kupiona prze mnie już jako starter "Smart HD", nie migrowana z wcześniejszej TnK SD (nie było jeszcze wtedy "Smart HD+"), lecz sama karta jest niebieska z napisem "telewizja na kartę" i wygląda identycznie, jak karty dawnej TnK SD.

Sprawdziłem przed chwilą i jak na razie, z tej karty nadal mam dodatkowo tylko kanały TVP Sport HD i Travel. Karta ma ważne doładowanie do kwietnia 2015 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy rzeczywiście na nowych kartach chodzi, bo dla mnie to paranoja, że są nowe karty niebieskie i czarne i tylko czarne niby odbierają, jak na niebieskich też jest logo NC+ i są w sprzedaży. To kolor czarny chyba robi promocje. Gorzej jak ktoś kupi właśnie czarną i zastanie tylko travel i sport hd. Nie chce mi się za bardzo wierzyć, że na nowych czarnych jest a niebieskich nie. To by była paranoja. Chyba, że rzeczywiście w ofercie SMART HD nie ma na razie tych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam TNK HD z ADB2850ST 4 lata i adb2848st 2 lata z początku nie było axn hd i tvp historia ,teraz już są i świeci cała promocja.mam też czarną smart hd+ świeci cała promocja na HD XS2.uważam że trzeba trochę cierpliwości i promocja będzie świecić na wszystkich kartach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy rzeczywiście na nowych kartach chodzi, bo dla mnie to paranoja, że są nowe karty niebieskie i czarne i tylko czarne niby odbierają, jak na niebieskich też jest logo NC+ i są w sprzedaży. To kolor czarny chyba robi promocje. Gorzej jak ktoś kupi właśnie czarną i zastanie tylko travel i sport hd. Nie chce mi się za bardzo wierzyć, że na nowych czarnych jest a niebieskich nie. To by była paranoja. Chyba, że rzeczywiście w ofercie SMART HD nie ma na razie tych kanałów.

 

@sopelo nie po to jestem tu tyle lat na tym forum, bym puszczał tu jakąś bujdę, iż na czarnej karcie Smart HD z logo ncplus chodzą wszystkie kanały z w/w promocji, bez wcześniejszego sprawdzenia osobiście tego co tu piszę i pisałem kilka stron wcześniej w tym temacie. U mnie grają wszystkie od 7 listopada. Nie chcesz wierzyć to nie, u mnie działa dlatego potwierdzam to raz jeszcze, że na tej nowej czarnej karcie Smart HD kanały Discovery Channel HD, AXN HD, Romance TV HD, TVP Sport HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Ale Kino+ HD, Domo+ HD, Planete+ HD, Kuchnia+ HD, teleTOON+ HD, Travel Channel (SD) działają.

Ps. powtórzę raz jeszcze kartę mam taką (jednolitą - bez tego małego wyłamywalnego chipa):

16100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tym razem dość inną odpowiedź od technika nc+:

Witam,

zaistniała sytuacja jest weryfikowana. Proszę zatem o cierpliwość. Jednocześnie jeszcze raz przesyłam uprawnienia.

 

Pozdrawiam,

 

Damian_nc+

nc+_przedstawiciel

Być może coś w końcu ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakończyć te jałowe dyskusje:

Usługa SmartHD+ jest dostępna na następujących kartach:

1. TNK SD (z małym chipem do wyłamania) po migracji do SmartHD. Migracja polegała na przełączeniu karty z CAID 0B00 na CAID 0B01.

2. Niebieskich kartach N, które fabrycznie obsługiwały CAID 0B01.

3. Nowych czarnych kartach NC+, które obsługują CAID 0B01 i najprawdopodobniej zawierają najnowszą wersję CONAX. Na jednym screenie z uprawnieniami z tego wątku był napis "contego" co oznacza najnowszą wersję tego systemu kodowania, można poczytać na stronie CONAXa.

 

Karty 2 i 3 działają jak należy, gdyż jest na nich obecny pełny soft obsługujący CAID 0B01. Karty po TNK SD w procesie migracji zostały przełączone do tego CAID, aczkolwiek ostatnie problemy z odbiorem wskazują, że nie dostały kompletnego softu.

Brak odbioru na kartach po TNK SD wynika z tego, że ktoś po prostu niedokładnie wyłączył parowanie. Zresztą było to robione przed długim weekendem i zapomniano m.in. o nadaniu uprawnień AXN HD i TVP Historia użytkownikom TNK HD i NNK.

Naprawienie tego problemu jest tak naprawdę trywialne. Wystarczy usiąść przed komputerem sterującym szyfrowaniem i porównać parametry kodowania np. TVP Sport HD i Discovery HD, bo na pewno czymś się różnią, skoro pierwszy działa, a drugi nie.

Jedyny problem o jakim mogę pomyśleć, to procedury bezpieczeństwa. Być może osoba z odpowiednimi uprawnieniami ma urlop, albo jest inny powód dla którego zmiany takich parametrów nie można wykonać od tak.

W każdym razie nie jest to palący problem dla NC+. Dotyczy tylko promocyjnych kanałów, co ma działać zgodnie z regulaminem działa. Cierpi tylko na tym ich wizerunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zakończyć te jałowe dyskusje:

Usługa SmartHD+ jest dostępna na następujących kartach:

1. TNK SD (z małym chipem do wyłamania) po migracji do SmartHD. Migracja polegała na przełączeniu karty z CAID 0B00 na CAID 0B01.

2. Niebieskich kartach N, które fabrycznie obsługiwały CAID 0B01.

3. Nowych czarnych kartach NC+, które obsługują CAID 0B01 i najprawdopodobniej zawierają najnowszą wersję CONAX. Na jednym screenie z uprawnieniami z tego wątku był napis "contego" co oznacza najnowszą wersję tego systemu kodowania, można poczytać na stronie CONAXa.

Ja bym tu jeszcze dodał:

4. Niebieskie karty z logo "telewizja na kartę" z wyłamywaną minikartą, sprzedawane już jako "fabryczne" zestawy startowe "Smart HD" i niedługo potem "Smart HD+".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Nowych czarnych kartach NC+, które obsługują CAID 0B01 i najprawdopodobniej zawierają najnowszą wersję CONAX. Na jednym screenie z uprawnieniami z tego wątku był napis "contego" co oznacza najnowszą wersję tego systemu kodowania, można poczytać na stronie CONAXa.

A czy te karty przypadkiem nie chodziły (nie chodzą) w sprzedaży jako po prostu sama karta, bez parowania z tunerem?

 

Nie chce się wierzyć, że ta czy inna promocja dla osób odbierających te same kanały może wyglądać inaczej dla tych, którzy mają swój własny tuner a inaczej dla tych, którzy mają odbiornik kupiony wraz z kartą. Jedni i drudzy mają jednakowe opłaty. Ja cierpliwie czekam, dla samych Eurosportów nie ma co się napalać aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocja jest w założeniach dla wszystkich. Zestawy karta + tuner są parowane jednostronnie tj. tuner działa tylko z kartą z zestawu, ale karta już będzie działać w dowolnym tunerze. Tak samo jak na dowolnej karcie NC+ zaświecą wszystkie kanały z pakietu SmartHD+ w dowolnym tunerze. Parowanie w Conax jest na kanały, a nie na konkretne karty. Na tej samej zasadzie karta z nowej oferty NC+ na kartę będzie działać w dowolnym tunerze, bo na wszystkich kanałach z jej oferty zostało zdjęte parowanie.

 

Ja bym tu jeszcze dodał:

4. Niebieskie karty z logo "telewizja na kartę" z wyłamywaną minikartą, sprzedawane już jako "fabryczne" zestawy startowe "Smart HD" i niedługo potem "Smart HD+".

Tego nie wiedziałem, ale domyślam się, że to był recykling niesprzedanych kart z zapasów TNK SD po wprowadzeniu nowej oferty i przeszły one ręcznie proces migracji tak jak nasze karty w tunerach. Przynajmniej nikt do tej pory nie napisał, że ma taką kartę i działają mu wszystkie promocyjne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...