Skocz do zawartości

Smart HD+ – ogólne dyskusje o ofercie


Rekomendowane odpowiedzi

A przypomnijcie Panowie na jakim kanale najlepiej przechodzą uprawnienia dla SMART HD ...TVN SD. A może gdzieś szybciej?

najszybciej to na którymś z 11.449, ale uprawnienia schodzą również na kanałach z: 10.834, 11.258, 11.393 i 11.508 (czyli na transponderach dawnej n-ki), oraz mogę potwierdzić przechodzenie uprawnień na 10.719 i 10.892 - pozostałych tp. dawnej Cyfry+ jeszcze nie testowałem (stopniowo, co miesiąc, każdego pierwszego będę sprawdzał po dwa) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dziś Hollex natrafiłem dość przypadkiem na Zestaw SMART HD+: Globo HD XS2 + karta Smart HD+ 1 miesiąc w cenie 159zł http://www.hollex.pl/telewizja-na-karte/2326-zestaw-smart-hd-globo-hd-xs2-karta-smart-hd-1-miesiac jakby nie patrzeć na ten zestaw jest to pierwszy aż tak dedykowany tuner pod SmartHD+ ze względu na parowanie :roll: karty z tunerem.Ciekawi mnie tylko ile taki tuner może być warty skoro już z kartą ważną przez miesiąc kosztuje 159zł a jak zerkałem na popularny portal aukcyjny to niektórzy sprzedają go po 149zł co nie zmienia faktu że przeciętnemu Kowalskiemu powinien wystarczyć i nie musi już kupować oddzielnie startera i tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dziś Hollex natrafiłem dość przypadkiem na Zestaw SMART HD+: Globo HD XS2 + karta Smart HD+ 1 miesiąc w cenie 159zł http://www.hollex.pl/telewizja-na-karte/2326-zestaw-smart-hd-globo-hd-xs2-karta-smart-hd-1-miesiac jakby nie patrzeć na ten zestaw jest to pierwszy aż tak dedykowany tuner pod SmartHD+ ze względu na parowanie :roll: karty z tunerem.

Hmm, jakie parowanie???

Przecież karty "Smart HD+" nie są parowane z żadnym dekoderem! Dekoder może być dedykowany. owszem, bo jego oprogramowanie może być zrobione "pod" konkretną ofertę, np. omawiane "Smart HD+" (lista kanałów, ustawienia itp.), ale sam tuner taki zadziała także z inną kartą działającą w systemie Conax, a tym bardziej z inną kartą "Smart HD+", niż ta, z którą jest dostarczany! :roll: Przypuszczam, że "Hollex" tutaj trochę się zapędził i powstał tam błąd w opisie tego tunera. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barti

A jednak,sam czytając opis byłem zdziwiony lecz sięgając do źródła czyli na forum Globo okazał się że tuner jest sparowany z kartą przy czym sama karta działa w każdym innym tunerze z Conax natomiast ten wynalazek działa tylko z przypisaną kartą która jest w zestawie.Zaraz po cenie to druga ciekawa rzecz dotyczące tego tunera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam może być tradycyjne parowanie tuner-karta, a nie tylko tuner ograniczony do jednej karty. Parowanie w systemie Conax działa w taki sposób, że parowanie jest na konkretny kanał, a nie na kartę. Dlatego każda karta Conax z TNK HD, NNK, czy NC+ będzie dekodować kanały z oferty SmartHD+ na dowolnym tunerze. To jest też jeden z powodów nie rozszerzania oferty SmartHD+, bo oznaczałoby to usunięcie parowania z kolejnych kanałów. Wracając jednak do tego tunera, to obecna w nim karta może być z nim zwyczajnie parowana i gdyby dostała uprawnienia na odbiór powiedzmy Canal+ to byłoby to możliwe, a na standardowych kartach nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik jest parowany z kartą - umieszczenie w nim jakiejkolwiek innej nieparowanej karty Conax (TNK SD, smatHD+) generuje informację o błędzie parowania. Dodatkowo bez aktywacji nie chce się uruchomić. Nie wiem jak zachowa się po wygaśnięciu uprawnień oraz jak zachowuje się karta z zestawu w innym odbiorniku, gdyż nie mam dostępnego żadnego aktywnego zestawu, żeby to sprawdzić. Dobrym torem idzie @kvasir - odbiornik jest tańszy dzięki parowaniu i porozumieniu z operatorem.

 

Osobne nie parowane karty nie znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowanie sprzętowe mamy tylko w NC+ Mix ( była oferta TNK HD a potem N na karte ) ! A nie w smart HD to że karta jest w cas7 nie znaczy że już użyto parowania ( karta ma tą możliwośc ale tego nie UŻYJĄ bo nie maja do czego ).............. Prosty błąd na stronie lub błąd opisu oferty zamiast NC+ Mix wpisali smart HD lub błąd opisu tunera ......

 

 

Co do samych kart np z NC+ mix to działają kanały nie PAROWANE czyli takie jakie mamy w Smart HD+ na dowolnym tunerze z obsługą uniwersalnego czytnika kart.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...