Skocz do zawartości

JoJo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Latem 2013 roku SPI International uruchomi nowy kanał filmowy FilmBox Arthouse. Będzie on dostępny w ofertach kilku platform satelitarnych w Europie i Stanach Zjednoczonych, niewykluczone, że trafi także na polski rynek. FilmBox Arthouse będzie pierwszym na świecie kanałem filmowym oferującym kino niezależne z całego świata.

 

źródło satkurier.pl/broadbandtvnews

https://satkurier.pl/news/84531/filmbox- ... olski.html

Ja chciałbym żeby u nas w Polsce był ten kanał dostępny u operatorów sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nawet jednego porządnego kanału w Polsce nie mają, a ciągle uruchamiają kolejne badziewia.

Ale może to będzie coś nowego :smile: taką mam nadzieję.

Z tego co się dowiedziałem w USA mają zostać uruchomione 2 kanały w HD.

Tylko tam są inne ramówki i mogą HD nowe kanały powstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Racja,Filmboxy to zpętlony dysk twardy,który ma o sobie mniemanie byciem kanałem premium. :rofl:

 

Oczywiście, że nie są kanałem premium. Aczkolwiek poczynili pewne postępy przez te wszystkie lata. Przynajmniej ja je dostrzegłem.

 

Zacznijmy od Filmbox HD. Przyznacie chyba, że jak na polskie standardy ich HD śmiga bardzo ładnie.

 

Zajrzyjmy głębiej do paczki. Filmy tam są naprawdę niczego sobie. Można natknąć się na ciekawe perełki takie jak:

- Enzo Ferrari

- Młody zostaje w filmie (polecam)

- Gigantyczna jaszczurka (klasyk)

- Dom na Przeklętym Wzgórzu (klasyk)

- Shiloh (cała seria filmów)

- Słaby punkt (klasyk z Martinem Sheenem - biały kruk, bardzo rzadko emitowano ten film w polskiej TV)

- Zabawy z bronią

- Cykl powieści o Richardzie Sharpie

- W pogoni za sławą: historia Sonny'ego i Cher

- Sprzedawcy

- Gniazdo os

- Przygody dobrego wojaka Szwejka (serial animowany)

- filmy (nie seriale) o Pokemonach :lol2:

- Nieodwracalne

- Niedźwiadek

- Narzeczona laleczki Chucky

- Najważniejszy mecz lata

- Shaolin soccer

- Matador

- Lucky Luke na Dzikim Zachodzie

- Laleczka Chucky: Nastepne pokolenie

- Karnawał dusz

- Klątwa skorpiona

- James Dean - buntownik?

- Godzilla kontra Megaguira

- Godzilla kontra Mothra

- Czarodziejskie buty Jimmy'ego

- Dobry człowiek w Afryce

- Seria filmów z Abbottem i Costello

 

Oscarowe hity:

Pulp Fiction

Wożąc panią Daisy

Życie jest piękne

Tess

Angielski pacjent

Marzyciel

Lektor

Królowa

Good night and good luck

Frida

Godziny

Buntownik z wyboru

 

Popularne filmy takie jak:

Dziennik zakrapiany rumem

JCVD

Uniwersalny żołnierz: reaktywacja

Yamakasi: Współcześni samurajowie

Wszystko gra

Adrenalina

Żałobnik

Chloe

Sin City - Miasto grzechu

Żona mojego partnera

Cube

Cube 2

Blair Witch Project

Blair Witch Project 2

Krzyk

Krzyk 3

Coco Chanel

1408

Zatańcz ze mną

Atak na 13. posterunek

Anthony Zimmer

Cena honoru

Dirty Dancing 2

Cztery pokoje

Człowiek, który gapił się na kozy

Kandydat

Agora

Donald Trump - historia nieautoryzowana

Zabawka

Kroniki portowe

Jan Paweł II: Nie lękajcie się

Champion

A właśnie że tak

Nieustraszeni Bracia Grimm

Kate i Leopold

Halloween: Powrót

Nocna straż

Hannibal. Po drugiej stronie maski

Malena

Bezdroża serc

Jackie Brown

Good Girl

Igraszki losu

Jane Austen żałuje

W pogoni za Amy

Jay i Cichy Bob kontratakują

Odwieczny wróg

O północy w Paryżu

Kret

Amerykanin

Wyścig z mafią

Iluzjonista

Prezydent

Autor Widmo

Gwiezdne jaja

Śniadanie na Plutonie

Frankie

Blef

Wasabi - Hubert zawodowiec

Teksańska masakra piłą mechaniczną

Taxi 3

Taxi 4

Lucky Luke

Mikołajek

Prędkość

Posłańcy

Szukając Erica

Sexipistols

Paryż 36

Straszny film

Straszny film 2

Rzeka życia

Robinson Crusoe

Enigma

Przyjaciel gangstera

Pani Henderson

Ruchome piaski

Czekając na wyrok

Eksperyment

Od zmierzchu do świtu

Asterix na olimpiadzie

Asterix i Obelix kontra Cezar

Asterix i Obelix: Misja Kleopatra

Asterix i Wikingowie

Niebo nad Paryżem

Niania w Nowym Jorku

Efekt motyla

Efekt motyla 2

Mroczna Argentyna

Che Guevara

Che - Rewolucja

Londyński bulwar

 

Seriale:

Trawka

Benny Hill

Boss

 

Oczywiście nie podałem wszystkich tytułów - tylko te najciekawsze według mojego uznania. Jednak cały czas uważam, że to nie wszystkie ciekawe propozycje jakie widziałem w paczce FB. Zdaje się, że wiele filmów zostało wykasowanych z Filmoteki, którą można zobaczyć na ich stronie internetowej. Dlatego w niektórych przypadkach musiałem ruszyć mózgowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W teorii będzie to taki trochę rywal Sundance Channel HD, a w praktyce (znając życie) będzie to kolejny kanał powtórkowy nadający dzień w dzień wszystko to co już widzieliśmy na pozostałych antenach Filmboxa. Obym się mylił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W przerwie meczu wyrażę swoją (dość entuzjastyczną) opinię.

 

Z ciekawości przejrzałem wczoraj wieczorem ramówkę tego kanału i kilka filmów mnie faktycznie zaintrygowało i... zamurowało.

 

Wypiszę je:

 

"[beep]" Kurosawy ; Wierna adaptacja powieści Dostojewskiego ze stricte autorskim zakończeniem słynnego reżysera

"Ruchy bioder" ; występują Rachida Brakni, Joana Preiss i... Eric Cantona

"Dzieci" ; film doceniony na Festiwalu Filmowym w Berlinie w 1985 roku

"Zabójca z wiertarką" ; klasyka horrorów tzw. nieprzyzwoitych. Zasadnicze pytanie brzmi: Czy ten film zostanie wyemitowany w wersji ocenzurowanej czy tej mega odważnej? ;)

"Pijany anioł" Kurosawy ; znowu klasyka genialnego maga kina

"Ziemia drży" Viscontiego - kiedy ostatni raz jakaś stacja pokazała film tego reżysera?

"Zagraniczny korespondent" Hitchococka ; M-A-S-A-K-R-A. Czyżby to była premiera w naszym kraju?

"Piętno śmierci Kurosawy" ; znowu Mistrz Akiro.

"Starsza pani znika" :jupi: ; Kolejne dzieło mistrza suspensu, kolejne które nie jest "Rebeką", "Zawrotem głowy", "Oknem na Podwórze", "Północ-Północnym zachodem", "Ptakami", "Psychozą", "Człowiekiem który wiedział za dużo", "Intrygą rodzinną", "Podejrzeniem", "M jak Morderstwo", itp. Wreszcie jakieś nowe filmy Hitchococka w skostniałej TV :!:

"Opętanie" Viscontiego ; czyli znowu coś na odchamienie.

"Saga o dżudo" Kurosawy

"Saga o dżudo 2"

"Ci którzy nadepnęli tygrysowi na ogon" ; Kurosawa TV? :D

"Pelle zwycięzca" ; duńsko-szwedzki film z Maxem von Sydowem w roli głównej.

"Najpiękniejsza" Viscontiego

"Sabotaż" ; Alfred, Alfred, ALFRED! Hitchocock!!! :brawo: Jaram się!

"Glen czy Glenda" znienawidzonego przez krytyków Eda Wooda! Poezja. Taki film w TV?

"Noc upiorów" ; znowu Ed Wood 8)

"Rashomon" Kurosawy.

 

Na tym nie koniec! :D Looknijcie:

 

Już w lutym na antenie FilmBox Arthouse obejrzeć będzie można kultowego "Psa andaluzyjskiego" Luisa Bunuela, pierwsze thrillery Alfreda Hitchcocka, m.in. "39 kroków" z 1935 roku, "Nie żałuję swojej młodości" w reżyserii Akiro Kurosawy czy nagrodzone Złotą Palmą w Cannes "Słodkie życie" Federico Felliniego z niezapomnianą rolą Marcello Mastroianniego.

 

FilmBox Arthouse prezentuje także nowe niezależne produkcje, które niejednokrotnie zaskoczą widzów iście gwiazdorską obsadą, jak na przykład nominowany do Złotego Niedźwiedzia w 2012 roku obraz Gusa Van Santa "Promised Land" z Mattem Damonem.

 

Jak na razie to mam bardzo ambiwalentny stosunek do ArtHouse'a. Z jednej strony jestem ogromnie zaskoczony i uszczęśliwiony tą niesamowitą mozaiką filmów jaki nam zafundowali ludziska z SPI. Z drugiej niepokoi mnie brak lektora i te czarne pasy po bokach (przy niektórych filmach). To zniechęca.

 

Co jak co, ale ArtHouse już na wstępie zyskał moją sympatię. Gdzie w dzisiejszych papkowatych czasach uświadczymy film grecki z lat 90.? Którą telewizje stać na pokazanie meksykańskiego klasyku z połowy XX wieku? Ale to nie wszystko. Wytropiłem też perełkę z Tajwanu (lata 90.) czy film produkcji szwajcarskiej z 2004 r.

 

Dużo też filmów klasy... C. Bo jak inaczej nazwać film w którego opisie czytamy:

Niewielki budżet, słaby scenariusz i kiepska gra aktorska przełożyły się na mało wyrafinowany humor. Jedynie dla wielbicieli gatunku. 

:lol2::arrow: "Urodzeni karabinierzy".

 

Yeah 8)

 

Nie przyglądałem się dokładnie, ale takich filmów jest chyba więcej.

 

Wiadome, że miłośników amerykańskich i polskich gniotów taki kanał nie zadowoli, ale koneserzy kina chyba już zacierają rączki. Mam rację? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy Eda Wooda to i wytrawni kinomani chętnie łykną. Tyle mówi się, że to był reżyser obciachowy, kręcący filmy klasy C lub D, ale nigdzie praktycznie nie można tego sprawdzić. A to postać kultowa. Te filmy klasy C z innych krajów, to takie "Nocne szaleństwa" z festiwalu Nowe Horyzonty.

Mam nadzieję, że z klasyki nie ograniczą się tylko do 3-4 reżyserów i nie będą ich wałkować w kółko. Liczę na regularny przegląd wszystkich najważniejszych twórców filmowych z całego alfabetu od Antonioniego do Zeffirellego. I niech nie wprowadzają lektora! Sundance startował również z samymi napisami, ale jak zastąpili je lektorem, to zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dreamslon

@swordfish jestem tego samego zdania jezeli chodzi o lektora i tez z sundance zrezygnowalem z tego powodu...napisy to naprawde wielki plus tego kanalu...i jak widac troche jest do ogladania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...