Skocz do zawartości

Rezygnacja z platformy CANAL+


silver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę przesłać pismo w formie elektronicznej dot. rezygnacji z umowy. Będąc w Strefie Canal+ wybieram zakładkę "napisz do nas" a następnie w temacie wiadomości co powinienem wybrać? Są dostępne możliwości: Płatności, Zmiana pakietu/opcji, Sprawy techniczne, Informacje, Umowa Orange, Internet, Telefon, Dostęp za granicą, Dane osobowe.
Przyznam, że żaden z zaproponowanych mi nie pasuje. 
Dodatkowo znalazłem w internecie przykładowy wzór formularza, w którym są zawarte n/w informacje:
 
Na podstawie nowych przepisów prawa wynikających z art. 56 ustawy o prawie telekomutacyjnym żądam zawiadomienia mnie o otrzymaniu ww. wypowiedzenia nie później niż w przeciągu jednego dnia roboczego od chwili otrzymania tego oświadczenia przez wysłanie SMS na powyższy numer telefonu. Ponadto żądam potwierdzenia przyjęcia ww. oświadczenia w terminie do 14 dni od dnia złożenia tego oświadczenia, ze wskazaniem nazwy usługi będącej przedmiotem wypowiedzenia, dnia otrzymania wypowiedzenia i dnia rozwiązania umowy.
 
Korzystając z przysługującego mi prawa na podstawie art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony danych osobowych, wnoszę o usunięcie moich danych z systemów Canal+ (NC+) i tym samym sprzeciwiam się wykorzystaniu moich danych do celów marketingowych. Proszę także
o przesłanie potwierdzenia usunięcia moich danych na powyższy adres email.
 
Dobrze jest zawrzeć taką treść?
 
Z góry dziękuję za odpowiedzi

A co wybrałeś w temacie wiadomości gdy wysyłałeś rezygnację z canal +

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanie. Wziąłem telewizje nc+ najwyższy pakiet pakiet za 145zl miesięcznie i niestety pół roku później przeprowadziłem się w inne miejsce gdzie telewizja nie łapie kompletnie. Zostało mi do płacenia jeszcze ponad rok czasu tego abonamentu. I mam takie bardzo ważne pytanie co mam zrobić z tym faktem? W jaki sposób mógłbym zrezygnować z umowy i czy w ogóle jest taka możliwość ? A jak jest to czy płaci się jakąś kare( mniej więcej jakiego rzędu jest ta kwota ? ) Bardzo proszę o odpowiedź kogoś kto miał podobną sytuacje albo wie jak rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, filipos132 napisał:

Witam mam pytanie. Wziąłem telewizje nc+ najwyższy pakiet pakiet za 145zl miesięcznie i niestety pół roku później przeprowadziłem się w inne miejsce gdzie telewizja nie łapie kompletnie. Zostało mi do płacenia jeszcze ponad rok czasu tego abonamentu. I mam takie bardzo ważne pytanie co mam zrobić z tym faktem? W jaki sposób mógłbym zrezygnować z umowy i czy w ogóle jest taka możliwość ? A jak jest to czy płaci się jakąś kare( mniej więcej jakiego rzędu jest ta kwota ? ) Bardzo proszę o odpowiedź kogoś kto miał podobną sytuacje albo wie jak rozwiązać ten problem.

moze cesja umowy , czasem komus mozna " oddac " umowe jesli takowe praktyki PC+ wciaz honoruje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, filipos132 napisał:

Witam mam pytanie. Wziąłem telewizje nc+ najwyższy pakiet pakiet za 145zl miesięcznie i niestety pół roku później przeprowadziłem się w inne miejsce gdzie telewizja nie łapie kompletnie. Zostało mi do płacenia jeszcze ponad rok czasu tego abonamentu. I mam takie bardzo ważne pytanie co mam zrobić z tym faktem? W jaki sposób mógłbym zrezygnować z umowy i czy w ogóle jest taka możliwość ? A jak jest to czy płaci się jakąś kare( mniej więcej jakiego rzędu jest ta kwota ? ) Bardzo proszę o odpowiedź kogoś kto miał podobną sytuacje albo wie jak rozwiązać ten problem.

Masz do wyboru 3 opcje:

1. Wypowiedzieć umowę już teraz płacąc karę umowną.

2. Znaleźć kogoś do cesji (co przy tak wysokim pakiecie graniczy wręcz z cudem).

3. Spróbować wysłać pismo do C+ z wyjaśnieniem sytuacji - aczkolwiek tutaj szanse też są marginalne. Pewnie odpowiedzą, że jak nie możesz korzystać przez dekoder to możesz skorzystać przez internet z nc+GO albo CANAL+TPI. 

 

No więc nie ma dobrego rozwiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego poprzedniego pytania (nie znalazłem odpowiedzi):

 

Witam, chcę przesłać pismo w formie elektronicznej dot. rezygnacji z umowy. Będąc w Strefie Canal+ wybieram zakładkę "napisz do nas" a następnie w temacie wiadomości co powinienem wybrać? Są dostępne możliwości: Płatności, Zmiana pakietu/opcji, Sprawy techniczne, Informacje, Umowa Orange, Internet, Telefon, Dostęp za granicą, Dane osobowe.
Przyznam, że żaden z zaproponowanych mi nie pasuje. 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem.

Podpisałem umowę z NC+ na najtańszy abonament ok 19,90-zł dla starszej osoby w marcu 2017r.

We wrześniu dekoder popsuł się i został wymieniony na inny, musiałem jednak podpisać nową umowę na 24 miesiące na ten sam pakiet ale cenie 21,99zł na miesiąc.  Po 24 miesiącach udałem się do lokalnego dystrybutora z zamiarem przedłużenia z nimi umowy na czas nieokreślony gdyż starsza osoba była w coraz gorszej formie zdrowotnej. Dystrybutor zaproponował podpisanie 23.10.2019r. aneksu do poprzedniej umowy którą się przekształca na okres nieoznaczony w dalszym ciągu jednak za najtańszy pakiet z ceną 21,99zł na miesiąc.

Dystrybutor potwierdził że w dowolnym momencie wypowiedzieć umowę. Starsza osoba zmarła  w marcu 2020r.  W wrześniu wypowiedziałem umowę. E-mailem otrzymałem potwierdzenie wypowiedzianej umowy która według NC+ powinna się skończyć 31.10.2021r. Czy aneks do umowy którą przekształca się na czas nieokreślony nie obowiązuje NC+.?

Jestem codziennie atakowany telefonicznie za strony NC+ o uregulowanie zaległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tym Aneksie o takim samym numerze jak poprzednia umowa pisze wyraźnie:

Rozdział I

1. Umowa zmodyfikowana niniejszym Aneksem zawarta na okres oznaczony przekształca się w Umowę na okres nieoznaczony na warunkach określonych w ust.2 poniżej o ile odrębne szczegółowe Warunki lub Warunki promocji nie stanowią inaczej.

2. Umowę zmodyfikowaną niniejszym Aneksem, wraz ze wszystkimi usługami świadczonymi w ramach Umowy, zawartą na okres oznaczony uważa się za przekształconą na okres nieoznaczony.

 

Więc ja nie zawierałem nowej umowy na 24 miesiące tylko przedłużyłem Aneksem starą umowę na okres nieoznaczony.

Dystrybutor który wydrukował ten aneks zapewniał mnie że mogę na podstawie tego Aneksu w każdej chwili wypowiedzieć starą umowę.

Dlaczego NC+ nie dotrzymuje warunków Aneksu i oszukuje swoich klientów twierdzą że Aneks to nowa Umowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...