Jump to content

Rezygnacja z Platformy CANAL+

Recommended Posts

Ponieważ ostatnio przerabiałem w rodzinie temat składania rezygnacji z usług Operatorów - udzielam praktycznej wskazówki w tej sprawie:

1 - nie ma, nie istnieją żadne  OBOWIĄZKOWE  formy, druki ,zasady, wymogi  i  pisanie uzasadnień -  aby poinformować Operatora o rezygnacji z dalszych usług.

2 - w dowolny sposób należy przekazać Operatorowi swą wolę - może to być dowolna kartka, w dowolnym formacie na byle jakim papierze, napisana odręcznie /byle w miarę  czytelna/.

3 - Operatora należy poinformować:

a - kto składa rezygnacje /Imie,  Nazwisko,  Adres, lub nawet tylko sam numer abonenta -  jest na comiesięcznym rachunku który płaciłeś/

b - data rezygnacji z usług, prosto i  jednoznacznie /rezygnuje z usług z dniem ....  rozwiązuje umowy z dniem ..../

c - swoje oświadczenie należy osobiście  podpisać Imieniem i Nazwiskiem   / wymóg "osobistego" podpisu zawsze mnie bawił... ciekawe jak  

Oni       ewentualnie zweryfikują czy to ja pisałem a nie moja ciotka lub dziecko sąsiada/

d - i teraz najważniejsze... tak przygotowany "świstek" należy przynajmniej z 30 dniowym wyprzedzeniem - złożyć w najbliższym salonie   

Operatora... biorąc oczywiście poświadczenie odbioru lub najprościej, bez wychodzenia z domu... zrobić skan podpisanego "swistka" ,

zalogować się do  "strefa canal " i wysłać im skan podpisanego wypowiedzenia czy rezygnacji  w formie załącznika przy zakładce "napisz do

nas"- z reguły szybko przychodzi potwierdzenie na mail.

Już tak od siebie - doradzam "szczęśliwcom" którzy złożyli wymówienie... wyłączyć telefon lub uzbroić się w anielską cierpliwość - dzwonią dziesiątki razy w przedziwnych godzinach z różnych numerów...

12 minut temu, PYOTR45 napisał:

.....

Już tak od siebie - doradzam "szczęśliwcom" którzy złożyli wymówienie... wyłączyć telefon lub uzbroić się w anielską cierpliwość - dzwonią dziesiątki razy w przedziwnych godzinach z różnych numerów...

To zależy w jakim celu złożono wypowiedzenie.Chęć wypowiedzenia czy przedłużenia umowy na lepszych warunkach :)

Dzisiaj złożyłem wypowiedzenie w punkcie.Umowa kończy się z ostatnim dniem listopada.Pracownik wpisał powód rezygnacji-koniec okresu minimalnego czyli ok., ale w treści pisma wpisał klient nie jest zainteresowany przedłużeniem, w punkcie tego nie zauważyłem i nie wiem czemu tak wpisał.Czy w takim wypadku będą dzwonić??

1 minutę temu, PawelTSW napisał:

Składa wypowiedzenie i potem się dziwi że nie dzwonią :D

Wiem że brzmi to śmiesznie ale takie są realia w tej platformie.Sam chyba dobrze wiesz że bez wypowiedzenia jest marna szansa na konkretne warunki przedłużenia.

28 minut temu, Jakub471 napisał:

Witam mam pytanie jeśli mam już do końca umowy 4 miesiące, czy można składać wypowiedzenie jeśli chciałbym uzyskać lepszą ofertę ?

Można, mogłeś już po 1 miesiącu ze skutkiem na koniec umowy, będą dzwonić na drugi dzień 

Gdzie w ICA można złożyć wypowiedzenie dla kończącej się umowy?

Muszę zrobić skan z osobistym podpisem, czy jak?

Edited by Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.

@blend

Zdjęcie pisma z podpisem wyślij za pomocą "Napisz do nas pismo" jako załącznik w formacie PDF. Zostanie ono od razu zarejestrowane i nie trzeba nigdzie się fatygować. Po otrzymaniu przez nich pisma dostaniesz odpowiedź o przyjęciu pisma.

Pozdrawiam, Adam. :)

Edited by Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.

Rozumiem, że jak zmienię numer telefonu z ICA na inny to nie będą dzwonić już na ten podany 8 lat wcześniej, tylko na ten zmieniony?

I mógłbyś podać może numer do DUK? Sam bym zadzwonił i spytał się o ofertę. :-)

Edited by Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.

Czyli dopiero telefony z DUK zaczną się od października.

Dzięki za info.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.