Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dobrze pójdzie to Canal+ będzie miał aż dwie jednak czołowe ligi zagraniczne.W takiej sytuacji aż prosi się o lepsze ich opakowanie.

Taki pomysł - poniedziałek godzina 18 , na żywo magazyn Premiership Extra. Prowadzi Andrzej Twarowski,do tego stali eksperci Nahorny oraz Rudzki.Dodatkowo czwarty ekspert - co tydzień ktoś inny Wieszczycki,Mielcarski czy Jagoda. Szybkie skróty wszystkich spotkań,komentarze ,analizy,najlepsze bramki i parady oraz jedenasska kolejki itp.

 

Z kolei we wtorek o 18 La Liga Extra-Wolski + Orłowski i Laboga oraz czwarty gość.

 

Oczywiście nie ma szans na takie coś. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł kapitalny, chociaż jak sam wspomniałeś, raczej nierealny. Chociażby ze względu na ramówkę. Poniedziałek o 18tej jest jeszcze ostatni mecz Ekstraklasy (nie ważne, że w Eurosporcie - jest na nc+). Według mnie takie studia wchodziłyby w grę tylko we wtorek ale na zasadzie takiej jak kiedyś Sport+ Extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie to Canal+ będzie miał aż dwie jednak czołowe ligi zagraniczne.W takiej sytuacji aż prosi się o lepsze ich opakowanie.

Taki pomysł - poniedziałek godzina 18 , na żywo magazyn Premiership Extra. Prowadzi Andrzej Twarowski,do tego stali eksperci Nahorny oraz Rudzki.Dodatkowo czwarty ekspert - co tydzień ktoś inny Wieszczycki,Mielcarski czy Jagoda. Szybkie skróty wszystkich spotkań,komentarze ,analizy,najlepsze bramki i parady oraz jedenasska kolejki itp.

 

Z kolei we wtorek o 18 La Liga Extra-Wolski + Orłowski i Laboga oraz czwarty gość.

 

Oczywiście nie ma szans na takie coś. Szkoda.

 

 

Ojjj, radze nie bujac w oblokach bo sie mozesz rozczarowac :lol:

Tna koszta po calosci, nie beda sie bawic w zadne dodatkowe magazyny teraz - widziales ostatnia Lige+? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię popadania w skrajności. Utrata Lique 1 czy Serie A to nie koniec świata. No cóż- wszedł nowy gracz na rynek i to powoduje,że o prawa sportowe będzie trudniej. Można było się liczyć z tym,że NC+ coś straci, przy rosnących cenach praw sportowych sytuacji kiedy część abonentów radowała się,że płaci zdecydowanie mniej niż w czasach Cyfry +,a kontentu ma więcej. To było nie do utrzymania. Jednak osobiście sądzę,że zarówno La Liga jak i LE zostaną w NC+. Skoro nie zdobyli Lique 1 i Serie A to środki, które mieli zarezerwowane na te właśnie prawa będą mogli przeznaczyć na właśnie przedłużenie tych praw. Póki co NC+ straci oczywiście dwie ważne ligi,ale z punktu widzenia NC+ najmniej istotne co pokazują badania oglądalności i które nie spowodują w mojej ocenie znacznego odpływu abonentów. Ponadto możliwe,że dołączą kanały Eleven do oferty i abonent NC+ zyska, bo uzyska dostęp do rozgrywek FA CUP, szkockiej czy belgijskiej ligi, a także innych praw, które Eleven pozyska w przyszłości. Czy będzie trzeba dodatkowo zapłacić - być może, ale przecież przymusu nie ma,a skoro dawniej mogliście płacić 100 -120 zł to nie widzę powodu by teraz to nie było możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą pokazywać tylko BPL i La Liga to może nie być Sport+.

To jest telewizja premium za którą płacisz dość wysoki abonament i oczekujesz, że programy nie będą wygladałt jak w TVP.

 

Zwłaszcza czują to Ci forumowicze z tematu o ofertach dla stałych abonentów.

NC+ idzie na rękę składającym wypowiedzenie = ma mniejszy przychód = jakość programowa gorsza.

A we Francji maja nawet 4xC+Sport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się w tej sytuacji dzieje powoduje że sytuacja kanału Nsport+ może raczej ulec zmianie. Powinien wręcz albo zostać usunięty albo powinien dołączyć do paczki z Canal+ jako kanał free lub być dostępny w pakiecie podstawowym bo nie jest to tak warty produkt.Pomijam już te kanały n36 i 37 które są dostępne tylko podczas meczy grupowych fazy Ligi mistrzów.

 

@Bogdan ten cytat @Marinosa to przypomina mi hasło Smoka ten jego Francuski crem de la crem tuż w czasie fuzji taka liga i taka i kosz i tamto. A teraz? nawet NBA nie ma. Za dużo ich kosztowała nasza liga i tyle a nie jest tyle warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się w tej sytuacji dzieje powoduje że sytuacja kanału Nsport+ może raczej ulec zmianie. Powinien wręcz albo zostać usunięty albo powinien dołączyć do paczki z Canal+ jako kanał free lub być dostępny w pakiecie podstawowym bo nie jest to tak warty produkt.Pomijam już te kanały n36 i 37 które są dostępne tylko podczas meczy grupowych fazy Ligi mistrzów.

 

@Bogdan ten cytat @Marinosa to przypomina mi hasło Smoka ten jego Francuski crem de la crem tuż w czasie fuzji taka liga i taka i kosz i tamto. A teraz? nawet NBA nie ma. Za dużo ich kosztowała nasza liga i tyle a nie jest tyle warta.

Jak to nie ma NBA!? Czyżby przetarg na prawa do pokazywania tych rozgrywek został rozstrzygnięty? Niestety musimy czekać, gdzie będą pokazywane poszczególne ligi. Z mojego punktu widzenia jeśli stracą tylko ligę włoską i francuską, płakał nie będę. Ja i tak oglądam w zasadzie tylko naszą Ekstraklasę, LM, ligę hiszpańską i angielską oraz NBA. Jeśli to pozostanie dla mnie będzie super :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność ekstraklasy w TV - 2013/2014 (21 kolejek):

średnia oglądalność meczu T-ME w TV płatnych: 181 tys. widzów

 

Oglądalność lig zagranicznych - 2013/2014 (do końca listopada 2013):

Premier League (Anglia) - 44 tys.

Primera Division (Hiszpania) - 41 tys.

Serie A (Włochy) - 19,6 tys.

Ligue 1 (Francja) - 6,8 tys.

Więc na podstawie tych danych można chyba wysnuć wniosek,że dla NC+ kluczowe nie była Lique1 czy Serie A, skoro cieszą się one najniższym zainteresowaniem abonentów.

Natomiast cena praw sportowych idzie w górę systematycznie, co tajemnicą nie jest. Natomiast o sytuacji paczki Canal+ w promocji informują abonenci często oburzeni stwierdzeniem,że NC+ to droga platforma w porównaniu do CP.

Skoro uważasz moją "analizę" za "poziom gimbusa" to przedstaw lepszą, nio chyba,że Cię stać na jedynie recenzję czyiś wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam.

Ja osobiście myślę, że takie "analizy" nie mają najmniejszego sensu, bo są niczym niepodparte. To tylko puste domysły. Skąd wiesz, czy oni mieli zarezerwowane jakiekolwiek środki na przedłużenie praw ligi Włoskiej i Francuskiej? Nie ma też żadnej informacji, że np. Polsat nie miał zarezerwowanych środków żeby kupić Ligę Europejską, gdy ta będzie do wzięcia. Pojawiły się też informacje, że NC+ za fortunę kupiło Ekstraklasę (nawet nie na wyłączność). Może tak przepłacili, że nie będą mieli kasy na La ligę. To też domysły. Można zrobić tysiąc kombinacji kto jakie prawa będzie miał a i tak pewnie nikt nie trafi. Ja mam przeczucia, oczywiście niczym niepodparte, że NC+ zatrzyma Ligę Hiszpańską, a Polsat weźmie Ligę Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
...NC+ to droga platforma w porównaniu do CP.....

Może dlatego że to platforma premium :wink:

"Cyfra+" też była droższą platformą od "słoneczka" 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się w tej sytuacji dzieje powoduje że sytuacja kanału Nsport+ może raczej ulec zmianie. Powinien wręcz albo zostać usunięty albo powinien dołączyć do paczki z Canal+ jako kanał free lub być dostępny w pakiecie podstawowym bo nie jest to tak warty produkt.Pomijam już te kanały n36 i 37 które są dostępne tylko podczas meczy grupowych fazy Ligi mistrzów.

 

@Bogdan ten cytat @Marinosa to przypomina mi hasło Smoka ten jego Francuski crem de la crem tuż w czasie fuzji taka liga i taka i kosz i tamto. A teraz? nawet NBA nie ma. Za dużo ich kosztowała nasza liga i tyle a nie jest tyle warta.

Może o tym nie wiesz ale kanałów N36 i 37 nie ma już od jakiegoś czasu.Obecnie jest tylko 38 ale dostępny z paczką C+ a nie jak poprzednicy z nSport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji. Uważam, oczywiście nie podpierając się żadnymi danymi :) to tylko moje domysły, że nc+ popłynęła nieco na prawach do Ekstraklasy, bo jest to dla nich produkt kluczowy w osiągnięciu celu biznesowego. Długoletni kontrakt na pokazywanie ligi polskiej zapewni im co najmniej stałą liczbę abonentów, nawet jeśli 6 meczów mogą obejrzeć abonenci CP w Eurosporcie 2. Ciekawi mnie jedno, z tego co pamiętam (mogę się mylić), to Eurosport 2 jest w ofercie nc+ kanałem niegwarantowanym, czyli, na chłopski rozum, hamerykanie mogą się wycwanić i nc+ nie będzie już miała całej Ekstraklasy. Co prawda wydaje mi się to nieprawdopodobne, biorąc pod uwagę współpracę między obiema firmami przy Canal+ Discovery, jednak pewne niebezpieczeństwo istnieje (chyba, że zapisy w umowie z Ekstraklasą stanowią inaczej).

 

Co do Eleven Sports Network, to gdzieś czytałem (chyba na media2), że paczka ESN będzie kosztować ok. 12 zł, więc jeśli potwierdzą się informacje o ilości zakupionych przez tą stację praw, to będzie to kusząca propozycja.

 

A na zakończenie, jako suplement do piątkowego wpisu dodaję jeszcze dla wszystkich masochistów zakochanych w polskiej kopanej tapetę z samymi transmisjami Ekstraklasy :)

 

e6ba7b3537d0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam.

Ja osobiście myślę, że takie "analizy" nie mają najmniejszego sensu, bo są niczym niepodparte. To tylko puste domysły. Skąd wiesz, czy oni mieli zarezerwowane jakiekolwiek środki na przedłużenie praw ligi Włoskiej i Francuskiej? Nie ma też żadnej informacji, że np. Polsat nie miał zarezerwowanych środków żeby kupić Ligę Europejską, gdy ta będzie do wzięcia. Pojawiły się też informacje, że NC+ za fortunę kupiło Ekstraklasę (nawet nie na wyłączność). Może tak przepłacili, że nie będą mieli kasy na La ligę. To też domysły. Można zrobić tysiąc kombinacji kto jakie prawa będzie miał a i tak pewnie nikt nie trafi. Ja mam przeczucia, oczywiście niczym niepodparte, że NC+ zatrzyma Ligę Hiszpańską, a Polsat weźmie Ligę Europy.

Uwaga nr 1: NC+ przynajmniej deklarowała oficjalnie,że bierze udział w przetargu na Lique 1 i Serie A, więc mam prawo przypuszczać,że mieli na ten cel jakieś środki, raczej nie oczekiwali,że dostaną te prawa za darmo.

Uwaga nr 2: Widać ewidentnie,że nowy gracz na rynku-Eleven jest kierowany do tego samego targetu co Canal+ - czyli fanów piłki nożnej. Wnioskuję to po prawach jakie nabyli. Więc pojawienie się tego gracza mogło zwiastować,że coś NC + straci ze swojej oferty.

Uwaga nr 3: Naprawdę nie trzeba być profesorem Ekonomii by wiedzieć,że nie da się na dłuższą metę oferować zdecydowanie więcej za mniejsze pieniądze niż to miało miejsce wcześniej. Dla was to LM czy LE to kolejne rozgrywki,a dla NC+ oznacza to zdecydowanie większe koszty nabycia .

Uwaga nr 4: Co tak konkretnie jest bez sensu. Jedyną spekulacją jest to,że moim zdaniem NC+ nabędzie La Ligę i LE. Nie była to najważniejsza część mojej wypowiedzi. Na pewno bez sensu jest wieszczenie jakby NC+ już straciło La ligę, LE czy NBA. La Ligę czy LE nie mogli nabyć, skoro przetargi trwają, to chyba logiczne.

Uwaga nr 4: O tym,że NC+ negocjuje Lique 1 i Serie A informowali już po nabyciu Ekstraklasy, stąd wniosek,że nabycie Ekstraklasy nie wykluczało nabycia Lique 1 i Serie A. Skoro nie nabyli to środki zostały i NC+ ma z czego dokładać by walczyć zarówno o La Ligę jak i LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt Ekstraklasy za sezon dla nc+ jest mniejszy niż w ubiegłym sezonie. Te 140/150 mln to jest suma od wszystkich nadawców. W zeszłym roku za sezon na wyłączność zapłacili ok 130 mln.

 

PS. Śmieszy mnie ta bezgraniczna wiara we wszystko co ktoś mniej lub bardziej rozpoznawalny napisze na Twiterze. Ostatni przykład to ten z wynikami LE. Średnio rozgarnięty człowiek wiedział, że data 23 lipca jest nierealna, gdyż tego właśnie dnia upływał termin składania ofert. Poza tym skąd taki jeden z drugim mogą wiedzieć o ofertach jaki składa dany nadawca za konkretny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska drogie napisze ktoś jasno jak to w końcu będzie z tymi prawami ?

Włoską i Francuską na pewno ma już Eleven ? A o LE i Hiszpańską NC+ walczy ?? Interesuje mnie tylko piłka nożna. Inne dyscypliny, którymi chcą mnie skusić mogą sobie wsadzić głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...