Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, że prawa są tańsze od ekstraklasy nie oznacza, że są tanie. To po 1-wsze. Po drugie, jeśli Eleven będzie chciało La Lige to będzie musiało dać więcej kasy, czyli wykosztować się. Po 3-cie, wątpie, aby Canal+ zapłaciło za ekstraklasę więcej niż rok temu, gdy kupowała ją na 1 sezon na wyłączność. Teraz wyłączności nie ma, więc prawa muszą być tańsze. Dodatkowo "stracili" 2 mecze na rzecz Eurosportu, więc znowu "zaoszczędzili" trochę. Nie zdziwiłbym się, gdyby za aktualnie, za sezon (!), ekstraklasa kosztowała Canal+ taniej niż za roczne prawa na wyłączność.

Nigdzie nie napisalem ze tanie, to po pierwsze. Jesli NC+ bedzie chcialo La Lige to bedzie musialo dac wiecej kasy, czyli wykosztowac sie a w przeciwienstwie do Eleven wykosztowali sie juz na Ekstraklasie to po drugie. Twoje wywody o cenach Ekstraklasy nie sa zbiezne w tym co podaja media. Po czwarte NC+ toczy zaciety boj o prawa do LE z Polsatem. Jesli beda chcieli je zdobyc beda musieli sie wykosztowac a te prawa sa tylko nieznacznie tansze niz liga hiszpanska. Za rok NC+ koncza sie prawa do ligi angielskiej, priorytetowej ligi zagranicznej dla tej platformy. Ligi ktora jest drozsza niz La Liga. Wnioski wyciagnij sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA gdzieś wyczytałem że NC+ wydało w tym roku 2X tyle na ekstraklasę co rok temu ( 100 mln) ale nie mam potwierdzenia tego info. Jak to możliwe że taka kasa idzie za tak słabą ligę jak polska? Czyżbysmy byli liderami na najdroższe prawa w futbolu w Europie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Pytanie mam jedno: MP&Silva zapewniła 150 mln za sezon Ekstraklasie. Wszędzie tutaj piszą o 140 mln. A więc:

1) Te 140 mln to pieniądze od Canal+ i Eurosportu? Czyli, że MP&Silva musi dopłacać 10 mln? Jakoś wydaje mi się to niemożliwe.

2) Są to pieniądze TYLKO od Canal+? Eurosport dołożył kasę za te "swoje" 2 mecze i razem wyszło 150 mln lub więcej? MP&Silva nic nie musi dopłacać, a może nawet zarobi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co było upubliczniane przed ogłoszeniem wyników przetargu na Ekstraklasę, to umowa Ekstraklasy S.A. z MP&Silva zakładała, że jeśli pośrednik nie uzyska żądanej kwoty ze sprzedaży praw, to różnicę musi dopłacić, a jeśli uzyska więcej niż zakładają, to to co będzie ponad powiększa jego prowizję.

 

Tak mi się nasunęło... Wszyscy piszemy ile to nc+ wydał na Ekstraklasę, więc trudno im będzie wygospodarować kasę na LaLigę, a nikt nie bierze pod uwagę, że Eleven musiało też się wykosztować na Ligue 1, Serie A, Scottish Premier League, Pro League czy FA Cup, nie mówiąc już nic o innych dyscyplinach. Poza tym ciężko mi uwierzyć, że nc+ miałoby nie mieć zagospodarowanej rezerwy na zakupy, przecież dobrze zdawali sobie sprawę, że kończą im się prawa. Odpuścili Ligue 1 i Serie A, więc kasa jest. Pytanie tylko ile są w stanie zaoferować i ile kasy ma Eleven :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszemy ile to nc+ wydał na Ekstraklasę, więc trudno im będzie wygospodarować kasę na LaLigę, a nikt nie bierze pod uwagę, że Eleven musiało też się wykosztować na Ligue 1, Serie A, Scottish Premier League, Pro League czy FA Cup, nie mówiąc już nic o innych dyscyplinach.

 

Prawa do Serie A czy Ligue 1 to sa grosze w porownaniu z Ekstraklasa, nie mowiac juz o lidze szkockiej czy belgijskiej.

 

"Telewizja Zygmunta Solorza jest też zainteresowana prawami do Ligi Europy, które do końca tego sezonu należą do nc+. Cena za trzy kolejne lata z LE będzie oscylować w granicach 35 milionów złotych.Jeśli chodzi o ligi zagraniczne, to z tych dostępnych od jesieni najwięcej kosztuje liga hiszpańska. Wcześniej nc+ zapłaciła około 25 mln zł za trzy lata pokazywania Messiego i spółki. Teraz będzie to kosztowało grubo ponad 30 mln zł. Dużo tańsze są ligi francuska i włoska. Za trzyletnie prawa do każdej z nich powinno wystarczyć po 12 mln złotych"

http://sport.se.pl/pilka-nozna/ekstrakl ... 87332.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne :)

Zaoszczędzili ok. 25 mln na francuzach i włochach, dołożą kolejne 5 i mają LaLigę.

Jeśli o mnie chodzi, to LE mogą sobie darować, tam i tak nie ma nic ciekawego (chyba, że znowu jakiś polski klub będzie miał sezon życia :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze Eleven zaoszczedzilo ok 140 mln na Ekstraklasie, a poza tym NC+ walczy tez o Lige Europy ktora kosztuje niewiele mniej niz hiszpanska.

 

Oferty finansowe nc+ i Eleven były zbliżone. O szczegółach nie będę mówił. Decydowały detale.

http://sport.wp.pl/kat,1035299,title,Re ... aid=1154c6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven napewno nie chciało kupić Ekstraklasy. Nie wiem czemu w to wierzycie. Skoro cena wywoławcza za ligę była 150 mln to czemu Eleven "podobno" zaproponowało mniejszą kwotę podobną do tej C+, której nie mogło znać bo przecież konkurenci w przetargach nie znają kwot jakie inni oferują. Eleven straszyło C+ by kupił ligę aby MP&Silva nie dołożyła do interesu.

Co do pozostały praw z którymi startuje Eleven to co tam jest takiego co było sprzedawane w ostatnich latach przed startem danego wydarzenia? Uruchamiają po prostu kanał z tym co im się słabo sprzedaje i próbują więcej zarobić na kwotach od gniazdek abonenckich niż kwoty łączne od innych polskich stacji.

Jak ktoś pomyśli logicznie to przecież w tym roku C+ na 100% oferowałby mniej za ligę francuską i włoską niż ostatnio, bo nie mógłby praw podzielić z Orange Sport i skorzystać z części ich funduszy. Polsat tymi ligami nie był zainteresowany.

Czy MP&Silva miała jakieś inne rozwiązanie niż uruchomić w Polsce kanały Eleven jeżeli chce wymusić na innych graczach na rynku płacenie wyższych opłat za prawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obecnie korzystam z tv naziemnej, w przeszlosci bylem abonentem PC. Obecnie zastanawiam sie nad oferta nc+. To co mnie interesuje to przede wszystkim pilka nozna, glownie ekstraklasa, LM, LE jak i rowniez inne ligi. Zastanawiam sie jaki bylby dla mnie najbardziej cenowo optymalny pakiet - nie chcialbym placic jakis niebotycznych pieniedzy. Czy jest mozliwosc stworzenia indywidualnej oferty, w celu np. dokoptowania paru kanalow sportowych do danego pakietu? Ponadto czytam o pojawieniu sie kanalu Eleven, wiec moze wstrzymac sie z kupnem, gdyz moze w zwiazku z tym obniza ceny? Z gory dziekuje za porade! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne :)

Zaoszczędzili ok. 25 mln na francuzach i włochach, dołożą kolejne 5 i mają LaLigę.

Jeśli o mnie chodzi, to LE mogą sobie darować, tam i tak nie ma nic ciekawego (chyba, że znowu jakiś polski klub będzie miał sezon życia :) )

Są polskie klubu, znaczy powinny być bo drogę mają dość łatwą zarówno Legia jak i Lech. A Legia generowała oglądalność po 400k+ w C+ Sport mimo, że mecze były też na TVN Turbo i TTV. 6 meczy z udziałem polskiego zespołu gwarantuje większą oglądalność niż 6 hitów w Hiszpanii.

 

Witam,

Ponadto czytam o pojawieniu sie kanalu Eleven, wiec moze wstrzymac sie z kupnem, gdyz moze w zwiazku z tym obniza ceny? Z gory dziekuje za porade! Pozdrawiam

Ta obniżą. ESN będzie zapewne dystrybuowany jako opcja dodatkowa więc koszt 10-20 zł dodatkowy,więcej wydaje się mało realne.

 

Po zatem kto powiedział, że ten kanał będzie na pewno NC+? A jeśli np NC dogadała by się z CP to mogą utrudnić im start i to bardzo zyskując w perspektywie czasu prawa taniej. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta obniżą. ESN będzie zapewne dystrybuowany jako opcja dodatkowa więc koszt 10-20 zł dodatkowy,więcej wydaje się mało realne.

mialem bardziej na mysli obnizke w wypadku jak by sie nie dogadali :)

 

Czy jest mozliwosc stworzenia indywidualnej oferty, w celu np. dokoptowania paru kanalow sportowych do danego pakietu?

Jako, ze jestem swiezak, doradzcie mi prosze jak podejsc do tego tematu? Czy jako nowy klient mozna jakos negocjowac? Czy lepiej zadzwonic czy wybrac sie do punktu stacjonarnego? Bede wdzieczny za kazda rade. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo przestał mnie jarać temat przetargów bo jak sobie pomyślałem po losowaniu grup na MŚ jakie wspaniałe transmisje z Kazachstanu i Armenii mnie czekają to aż poprawił mi sie humor. Te wspaniałe wejścia na stadion 5 minut po pierwszym gwizdku, te piksele na ekranie a na deser kilkusekundowe plansze że przepraszają za usterki to będzie dopiero prawdziwe ultra hd :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest tak ogólnie jeżeli chodzi o transmisje Polsat vs Nc+ na najbliższy rok?

- Liga Mistrzów - zostaje w nc+ ?

- Euro 2016 - to ma Polsat rozumiem? Co można a co nie będzie można zobaczyc mając nc+ ?

- tenis: tutaj jak zawsze więcej ma polsat (bo to co na eurosporcie jest ogólnodostępne a dodatkowo wimbledon np. na CP) - i tak zostaje?

 

Zastanawiam się czy po raz pierwszy nie zmienić na słoneczko.. ceny w nc+ mnie powoli zabijają. Niestety utrata niktórych kanałów dla dzieci też bolałaby.. no ale słoneczko tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo przestał mnie jarać temat przetargów bo jak sobie pomyślałem po losowaniu grup na MŚ jakie wspaniałe transmisje z Kazachstanu i Armenii mnie czekają to aż poprawił mi sie humor. Te wspaniałe wejścia na stadion 5 minut po pierwszym gwizdku, te piksele na ekranie a na deser kilkusekundowe plansze że przepraszają za usterki to będzie dopiero prawdziwe ultra hd :popcorn:

 

Przecież skoro prawa telewizyjne World Cup European Qualifiers są scentralizowane to w każdym meczu w każdym kraju jakość będzie taka sama.

Potwierdzają to mecze w ramach aktualnych European Qualifiers. Relacja z Gruzji nie odbiegały od reszty, podobnie jak z Kazachstanu, Armenii czy Azerbejdżanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak to jest tak ogólnie jeżeli chodzi o transmisje Polsat vs Nc+ na najbliższy rok?

- Liga Mistrzów - zostaje w nc+ ?

- Euro 2016 - to ma Polsat rozumiem? Co można a co nie będzie można zobaczyc mając nc+ ?

- tenis: tutaj jak zawsze więcej ma polsat (bo to co na eurosporcie jest ogólnodostępne a dodatkowo wimbledon np. na CP) - i tak zostaje?

 

Zastanawiam się czy po raz pierwszy nie zmienić na słoneczko.. ceny w nc+ mnie powoli zabijają. Niestety utrata niktórych kanałów dla dzieci też bolałaby.. no ale słoneczko tańsze.

Liga Mistrzów pozostaje w nc+ na wyłączność do 2018 (w otwartej tv będą tylko mecze Polskich drużyn i finał)

Euro 2016 Polsat otwarty pokaże wedle ustawy mecze Polaków,półfinały i finał

a tenis pozostaje tak jak był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy i kiedy Eurosport poważniej podejdzie do Ekstraklasy, tzn. komentarz ze stadionu i reporterzy, bo aktualnie mizernie to wygląda. Myślałem, że jak już dostali taki pakiet to podejdą to tego bardziej profesjonalnie. Jeśli zostanie jednak tak jak teraz, to powinni dostawać 2 najsłabsze mecze, czyli Nieciecza, Łęczna te rejony, inaczej liga będzie się tam marnować, bo z "opakowaniem" nc+ to nie ma porównania.

 

Tak na marginesie to widzę, że Polsat konkretnie bierze się za tą I ligę. Godzinne studio, komentarz Borka, reporterzy, magazyn. Oby tak dalej, bo przy dobrym przedstawieniu w tv to i 3 ligę można oglądać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleven napewno nie chciało kupić Ekstraklasy. Nie wiem czemu w to wierzycie. Skoro cena wywoławcza za ligę była 150 mln to czemu Eleven "podobno" zaproponowało mniejszą kwotę podobną do tej C+, której nie mogło znać bo przecież konkurenci w przetargach nie znają kwot jakie inni oferują. Eleven straszyło C+ by kupił ligę aby MP&Silva nie dołożyła do interesu.

Co do pozostały praw z którymi startuje Eleven to co tam jest takiego co było sprzedawane w ostatnich latach przed startem danego wydarzenia? Uruchamiają po prostu kanał z tym co im się słabo sprzedaje i próbują więcej zarobić na kwotach od gniazdek abonenckich niż kwoty łączne od innych polskich stacji.

Jak ktoś pomyśli logicznie to przecież w tym roku C+ na 100% oferowałby mniej za ligę francuską i włoską niż ostatnio, bo nie mógłby praw podzielić z Orange Sport i skorzystać z części ich funduszy. Polsat tymi ligami nie był zainteresowany.

Czy MP&Silva miała jakieś inne rozwiązanie niż uruchomić w Polsce kanały Eleven jeżeli chce wymusić na innych graczach na rynku płacenie wyższych opłat za prawa?

I to jest głos rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...