Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... Wszystkie dekodery z nc+ to zabytki w porównaniu do tych z wolnego rynku.

 

Nie lubię sprzętu NC+ i tego po dawnej Cyfrze+, ale nie z powodu ich archaiczności, bo to nieprawda.

 

To całkiem sprawne urządzenia z dosyć koślawym oprogramowaniem (ostatnio lepiej), szczególnie właśnie dekodery ADB prezentują się sprzętowo całkiem dobrze (CPU).

 

Jedyne co mnie definitywnie zraża do tych dekoderów, to przymus ich pracy na udawanym stand by, co skutkuje rzężeniem twardym dyskiem po nocach i podwyższonymi rachunkami za EE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że to są całkiem sprawne urządzenia nie zgodzę się w całej rozciągłości tego stwierdzenia. Szczególnie sprzętowo nie jest ciekawie, procesor jest archaiczny popatrz co wkłada samsung do tv, głowica jest praktycznie ślepa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zaraz rozkrzyczą się że wymaga precyzyjnego ustawienia i anteny o minimum 80 cm średnicy ale właśnie to świadczy o jej ślepocie. Ja mam antenę selfsat h30d2 i telewizor bez najmniejszych zająknięć odbiera w pogodę czy nie pogodę (przy opadach niestety ant trzeba wycierać z wody) tego media box nie potrafił. Nc+ oszczędza na jakości komponetów i na tym my konsumenci cierpimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak, problemy dopiero będą jak wszystko przejdzie do DVB-S2, to już nie te czasy gdzie wszystko odbierało na czaszy 60cm i wielu ludzi woli teraz obwiniać za to operatora.

Nie mam możliwości mieć większej

W takiej sytuacji i tak problem był po Twojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Electrix Czy ty czytasz ze zrozumieniem co ja piszę? Jeszcze raz powtórzę nie mam problemów z odbiorem!!!!! Jak by ci się chciało przeczytać moją stopkę to byś wiedział dlaczego. Jak przejdą na dvb-s2 będą problemy masz rację. Pewnie wiesz jak to rozwiążą powiedza że ich sprzęt jest cudowny tylko ludzie mają za małe anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak, nie wiem jak Ty, wyraźnie napisałem że Twój problem z odbiorem nc+ był po Twojej stronie, bo teraz nc+ już nie posiadasz. Taka jest prawda, operator odpowiada za dekoder a nie za instalację które są czasami w tragicznym stanie, na tym przejściu DVB-S2 skorzystają instalatorzy, ale to już nie ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj uważnie eutelsat twierdzi że do odbioru sygnału z jego satelit starcza 60 nc+ uważa że 80 zastanawiałeś sie czemu?

Ja mam antenę zgodna z zaleceniami eutelsata i sprzęt do odbioru nie od nc+ i wszystko działa.

Dlaczego więc dekodery nc+ nie są wstanie poprawnie odebrać sygnału na antenach zalecanych przez eutelsat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nc+, Cyfrowy Polsat, Orange to zalecają antenę 80cm, bo tego wymaga standard DVB-S2 w jakim są nadawane kanały i z taką anteną działają poprawnie dekodery. Sam @empy pisałeś że musisz wycierać antenę z wody podczas deszczu, czyli nie masz odpowiedniej anteny dla DVB-S2 i na siłę próbujesz wmówić że 60cm wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam antenę zgodna z zaleceniami eutelsata i sprzęt do odbioru nie od nc+ i wszystko działa.

Dlaczego więc dekodery nc+ nie są wstanie poprawnie odebrać sygnału na antenach zalecanych przez eutelsat?

Uzyskuję poprawny odbiór wszystkich kanałów z oferty na dekoderach nc+ używając anteny WIZJA TV (60 cm) z konwerterem Sharp. Dekodery sygnalizują tylko mały zapas sygnału kolorując pasek JAKOŚĆ (Miernik Sygnału) na pomarańczowo lub czerwono (zależnie od transpondera). W ten sposób ostrzegają, że podczas solidnego deszczu odbiór będzie zanikał (to się sprawdza).

Posłuchaj uważnie eutelsat twierdzi że do odbioru sygnału z jego satelit starcza 60 nc+ uważa że 80 zastanawiałeś sie czemu?

To są bardzo orientacyjne dane. W danych Eutelsat brakuje szczegółów dotyczących sposobu transmisji QPSK/DVB-S czy 8PSK/DVB-S2 oraz współczynnika FEC, a także założonej rezerwy sygnału na pogorszenie propagacji fal radiowych przy opadach atmosferycznych. Przy transmisji QPSK/DVB-S z FEC 3/4 próg działania odbiornika DVB jest znacznie niższy niż standard 8PSK/DVB-S2 przy FEC 5/6 (np. transponder 11411H). Przy tym pierwszym sposobie antena odbiorcza może być mniejszych rozmiarów. Drugi sposób prawie podwaja efektywną przepustowość transpondera, przynosząc znacznie oszczędności, które znacząco pokrywają niewielki wzrost kosztów anteny po stronie odbiorczej.

 

Pozdrawiam.

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak przeglądacie EPG poprzez tą belkę od informacji o kanale (czy jak to tam się nazywa), to czy wam również ucieka wszystko do początku? Mam dwa dekodery nc+ (turboBOX+/DGCT) i na każdym to jest.

 

Ucieka-- ucieka u mnie na turboboxie i na mydelniczce od MR też. Zaczęło tak "uciekać" jak tylko zmienili (przemalowali) soft Enkowy na Enceplusowy ;) Wychodzi na to, że jest to "funkcja" gratis od operatora na wieki wieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...