Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byl u mnie technik, problemow z plynnoscia obrazu oczywiscie nie widzial. W jego oczach wyszedlem pewnie na jakiegos u[beep]liwego klienta. Mam na mysli te niecodzienna nieplynnosc, o ktorej wczesniej pisalem. Dla niektorych moze byc trudna do wychwycenia, bo to nie jest perfidne przycinanie, ale stała słaba płynność. Tak jakby problem z fpsami. Jest to bardzi irytujące i sprawy nie odpuszcze.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań w końcu być egoistą i gadać ciągle to samo i może zrozum w końcu, o czym piszę. Ogólna jakosc obrazu i płynność to jedno, a ja mówię o całkowitym problemie z płynnością, który występuje od paru tygodni na części kanałów.

 

Tak poza tym, to na przykład ja mam do wyboru albo nienormalnie drogą Ineę, albo właśnie Netię. Na talerz nie mam pozwolenia.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to nie tylko twój problem. Po prostu, niektórzy nie zwracają uwagi na brak płynności, bo rzuca się w oczy głównie podczas oglądania sportu. Szczególnie piłki kopanej, która leci jakby skokowo. Przeczytaj mój wpis wraz z cytatem: nr 728.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widze, ze nadal sie nie rozumiemy... Przeczytalem Twoj komentarz i cytat przed nim. O tym wszystkim ja sam pisalem, czyli pikseloza na niektorych ujeciach itp. To, o czym teraz pisze, to CALKOWITY brak plynnosci. Po raz ktorys napisze - tak jakby dany kanal mial spadek fpsow. I nie, nie tylko ja mam ten problem, ale to nie jest normalna sytuacja, jeszcze miesiac temu i wczesniej tak nie bylo.

Zlewajaca sie murawa i pilseloza to wszystko prawda i porzadek dzienny, ale nie przesadzajmy, naprawdę. Mecze oglada sie przyjemnie. Chyba ze wpadnie sie w paranoje i bedzie patrzylo sie bezposrednio na murawe zamiast na pilke i zawodnikow. A OGOLNA plynnosc jest dobra, lecaca pilka nie pozostawia zadnych smug itp. Zadnej skokowosci nie ma, chyba ze na tych kanalach, na ktorych jest teraz ogolny problem z plynnoscia. Az jutro nagram kawalek meczu i moze ktos mi wskaze te skokowosc.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesłychane... Tego sie nie spodziewałem. Dzisiejsza odpowiedz Netii w sprawie tej ponadprzecietnej niepłynnosci:

"Technicy stwierdzili brak możliwości technicznych na świadczenie usługi telewizyjnej. Będzie wypowiedziana Panu umowa w zakresie telewizji."

Skandal...

Technicy Netii to jakiś żart. Przez ponad rok telewizja śmigała (jak na mozliwosci Netii), a nagle nie ma mozliwosci technicznych u mnie... Farsa jakaś.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Mam teraz już umowę na czas nieokreślony, więc po prostu zrezygnuję z telewizji. Internet i telefon zostawie, bo z tego jestem akurat w 100% zadowolony. No ale takiego czegos naprawde sie nie spodziewałem.

Mam nadzieje, ze jednak moge zalozyc talerz, bo jak nie, to jestem skazany na Ineę. Polecałem telewizję Netii ze względu na ciekawą ofertę kanałów i tolerowałem średnią jakość obrazu, ale REGULARNEJ niepłynności nie da się zignorować.

 

I to nie jest na 100% problem po mojej stronie. Żadne łącze i inne. Mają problem po swojej stronie i nie potrafią tego wyłapać. Tym, ktorzy maja ten sam problem z plynnoscia, a mają trwającą umowę, zalecam jak najszybsze żądanie rozwiązania jej bez zadnych konsekwencju. Nieplynnosc mozna latwo sprawdzic - wystarczy wlaczyc kanal Eleven. Na meczach najlepiej to sie widzi.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta niepłynność, pod tym względem u mnie wszystko ok, ale denerwuje mnie opoznienie ok 40sek, przez co podczas Euro sąsiedzi cieszyli sie szybciej, niz ja z bramek. To zdecydowalo, ze zmieniam operatora i zostawiam tylko net, o ile dadza dobrą oferte. Tylko jeszcze nie wiem, na jakiego operatora sie zdecydowac. Czy w ofercie nc+ mozna dostac kanaly Polsatu (Polsat, Polsat Sport itd)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sportowych Polsatow (Sport i Sport Extra). Co do reszty to nie wiem. Wejdz na strone NC+.

 

Sprawdz u siebie to Eleven. Obserwuj dokladnie lecaca pilke. Potem przelacz na Eleven Sports (tam jest u mnie plynnie) i porownaj.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie satelity względem DVB-T czy kabla (o ile ma dosył światłowodem, a nie rekompresuje kolejny raz to co przyszło z satki) jest, ale nie tak duże - co najwyżej kilka sekund.

Opóźnienie w Netii chyba w pewnym sensie zależy od wydajności łącza itd - w przypadku gdy nic się nie tnie i nie ma potrzeby buforowania na pewno nie powinno ono wynosić aż kilkadziesiąt sekund..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od łącza. Mam 100 Mb/s, opóźnienie jest rzędu 30-40sek. Ale zastanawiam się, czy jeśli miałbym zmieniać Netię ze względu właśnie na mecze, żeby nie musieć zamykać okien i nie słyszeć sąsiadów to czy zmiana na nc+ albo Cyfrowy Polsat ma sens? Przecież bez znaczenia jest, czy opóźnienie będzie miało 10 sek, czy 30. I tak i tak będę wiedział, że padł gol... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, przecież tego nie da się czytać. Chcesz mieć tak samo jak sąsiedzi, wykup TV u tego samego dostawcy, co wcale nie znaczy, że sąsiedzi widzą dany moment jako pierwsi. Tłumacząc łopatologicznie, żebyś wreszcie zrozumiał. Mecz leci w kablówce do której jesteś podłączony. Leci jednocześnie np na trzech różnych kanałach i bardzo prawdopodobne, że już między tymi kanałami będziesz miał różnicę czasową w przekazie danego momentu. Zetem, mimo tej samej kablówki, sąsiad ryknie jako pierwszy lub ty go uprzedzisz. No chyba, że będziecie oglądać ten sam kanał.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde właśnie oglądam mecz Wisła Płock - Lechia Gdańsk na Eurosport 2 i powiem że jakość masakra ,obraz szarpie i się rozmazuje. Nie wiem czemu Netia daje tak słaba jakość kiedy pokazali np na Euro (Polsat Sport 2 i 3) że potrafią pokazać piłkę nożną w dobrej jakości. Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, przecież tego nie da się czytać. Chcesz mieć tak samo jak sąsiedzi, wykup TV u tego samego dostawcy, co wcale nie znaczy, że sąsiedzi widzą dany moment jako pierwsi. Tłumacząc łopatologicznie, żebyś wreszcie zrozumiał. Mecz leci w kablówce do której jesteś podłączony. Leci jednocześnie np na trzech różnych kanałach i bardzo prawdopodobne, że już między tymi kanałami będziesz miał różnicę czasową w przekazie danego momentu. Zetem, mimo tej samej kablówki, sąsiad ryknie jako pierwszy lub ty go uprzedzisz. No chyba, że będziecie oglądać ten sam kanał.

 

Zazwyczaj (poza takimi przypadkami jak kilka spotkań w ramach Euro 2016) to wydarzenia sportowe są emitowane jednak na pojedynczych kanałach ;-). I sąsiad mający Canal+ z satelity zobaczy bramkę w El Classico pół minuty wcześniej niż ten w Netii. Tylko i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...