Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

To raczej nie jest wina routera, po prostu takie są u Ciebie możliwości kabla. Ja mieszkam w Oleśnicy też z początku oferowano mi 100Mb jednak jak przyszło co do czego dostałem 50Mb, faktyczna prędkość o dziwo to około 53Mb więc jest ok. Co do samego rutera to ten w poście wyżej jest dobrą opcją ze względu na wbudowany modem Vdsl i jest dwu zakresowy czyli 2,4 GHz I 5 GHz wszystkie porty lan są 1Gb oraz posiada dodatkowy port Wan więc w praktyce nawet jeśli kiedyś zmienisz internet na innego dostawcę to są bardzo duże szanse, że router będzie Ci działał. Poza tym taki router uciągnie Ci oba dekodery na Wi Fi jeśli będziesz miał taką potrzebę. Ja swój ruter kupiłem jakiś rok temu i wtedy w zasadzie był bezkonkurencyjny jeśli chodzi o jakość i cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanie odnośnie pakietu TV + internet 10Mb w netii za 50zł - czy z takim internetem nie będzie problemu jeżeli chodzi o tv? wszystko byłoby podłączone kablowo, tylko jeden komputer, (ewentualnie, bardzo sporadycznie także drugi laptop po wifi). Aktualnie także posiadam internet 10Mb (od innego dostawcy) i do moich potrzeb wystarcza aż nadto tyle że w netii net idzie też do tv więć nie wiem jak by to wyglądało - ktos możę ma taki pakiet?

Edytowane przez tomybb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbliżony bo 15 Mb/s i połowa idzie na telewizję w przypadku jak oglądam kanał HD, jak oglądam kanał w SD to idzie trochę mniej. W twoim przypadku powinno działać, ale jeszcze mniej zostaje na Internet, do www pewnie wystarczy, ale jak będziesz chciał coś ściągnąć to lepiej wyłącz TV. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ściągam prawie w ogóle, jeśli już to jakieś filmiki na YT oglądam ale wtedy nie korzystam z tv bo telewizor wykorzystuje wtedy jako monitor do kompa:) Czyli powinno być ok?

 

PS. ustawiam sobie ile ma iśc na TV a ile na neta kompa?

Edytowane przez tomybb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10Mb/s absolutnie odradzam, chyba, że chcesz się w kólko wqrzać. Kanały w HD nadawane są z bitrate od ok 6,5 do 12Mb/s, wiec przy 10Mb/s, zakładając 100% sygnału, już będziesz mieć kłopot w przypadku niektórych programów i w efekcie dostaniesz jakość SD. Celowałbym od razu w 50Mb/s, bo nawet przy 20Mb/s, zakładając straty sygnału i sporadyczne korzystanie z laptopa, możesz mieć problem z HD, w zależności od tego, jak wiatr zawieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm - to przy zawieraniu umowy musiałbym ustalić, z tego co pytałem mógłbym mieć 50Mb u mnie więć technologicznie nie ma problemu.

A jak to jest dokładnie: jeśli mam włączony tylko tv a komp wyłączony to cały transfer idzie na tv, a jeżeli tv wyłączony a komp włączony to cały transfer idzie na kompa? W momencie włączenie tv i kompa transfer się ustawia - tak to wygląda?

 

 

"10Mb/s absolutnie odradzam, chyba, że chcesz się w kólko wqrzać. Kanały w HD nadawane są z bitrate od ok 6,5 do 12Mb/s, wiec przy 10Mb/s, zakładając 100% sygnału, już będziesz mieć kłopot w przypadku niektórych programów i w efekcie dostaniesz jakość SD. Celowałbym od razu w 50Mb/s, bo nawet przy 20Mb/s, zakładając straty sygnału i sporadyczne korzystanie z laptopa, możesz mieć problem z HD, w zależności od tego, jak wiatr zawieje."

 

no tak ale różnica między 10 a 20 Mb to aż 20zł miesięcznie więc dużo, a co dopiero 50Mb - już wtedy oferta nie wygląda tak fajnie w netii...

Edytowane przez tomybb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak, że jesli netia player i laptop masz na wifi, to sciagajac cos laptopem transfer na netia playerze spada do 2Mb/s, nawet, jak masz łącze 100Mb/s. Winny jest router, wiec konieczne jest podlaczenie netia playera kablem LAN, inaczej bedzie masakra. Jak podłączysz LAN, to netia player dostanie max tyle ile potrzebuje, reszta na wifi. Chyba, ze masz 2 urzedzenia wifi dodatkowo, to znowu z jednym z nich bedzie problem przy max obciazeniu jednego z urzadzen wifi.

 

co do atrakcyjnosci oferty - a jak zaplacisz 20zł mniej, to bedziesz szczesliwy ogladajac wszystko w SD? Jesli tak, to oferta jest dla Ciebie, ale wątpię..

Edytowane przez jk_seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe oglądał w sd? Nie wiem jeśli byłaby to kwestia dopłaty 5 -10zł to jeszcze ok, ale 20zł do 20Mb a i tak piszecie ze lepiej 50Mb, a do 50Mb pewnie z 30zł (nie wiem bo o 50Mb nie pytałem) to już nie wychodzi tak fajnie...

Edytowane przez tomybb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że do bezproblemowego użytkowania TV Netii wystarczy mi moje realne 14-15mb/s. Ale zalecam podłączenie dekodera do neta przez kabel LAN, nie poprzez Wi-Fi. Ja przez rok miałem poprzez Wi-Fi i czasami miałem spadki jakości, tzn. z HD przeskakiwało na SD, szczególnie wieczorami. Od niedawna mam dekoder podłączony przez transmiter sieciowy i wszystko śmiga bezproblemowo. W routerze ustawiłem najwyższy priorytet dla transmitera i mam pewność, że dekoder dostaje taką prędkość, jaką potrzebuje. A przy tym nie mam problemów z jednoczesnym korzystaniem z internetu na komputerze czy telefonie. No a jak ktoś ma realne 20mb/s, to w ogóle nie musi się martwić, chyba że chce coś pobierać przy włączonej telewizji.

Więc ogólnie rzecz biorąc polecam kablowe podlączenie dekodera - albo bezpośrednio do routera, albo do transmitera sieciowego.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo zastanawiam się nad zmianą operatora czy w Netii przedłużając umowę udaje się przynajmniej utrzymać abonament na podobnym poziomie? Mam od nich internet i działa bez awarii. Czy 100Mb wystarczy na dwa terminale i czy ma ktoś porównanie do jakości np z nc+?

 

Wysłane z mojego Sony Xperia Z1C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...