Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

A ja do konca miesiąca muszę zdecydować, czy chcę zrezygnować z TV Netii (łącze 100Mb/s, światłowód, więc dostaję możliwie najwyższą jakość, jaką oferuje Netia) i zmienić np na nc+ lub cokolwiek innego, czy zostać na kolejny rok/dwa. Przede wszystkim myslę w kontekście sportu i zbliżającego się Euro2016. Najgorsze, że nie mogę porównać bezpośrednio na tym samym TV jakości z Netii i nc+. Czy ktoś z Was ma/miał taką możliwość i porównywał? Bo jakość providera, to raz, ale przede wszystkim przecież każdy provider dostaje przecież sygnał w tej samej jakości i nie wiem, czy zwyczajnie ona nie jest niska na tyle, że ani Netia, ani nc+ nie jest w stanie z tego wyciągnąć nic sensownego. Mam spory TV, bo 65 cali, więc taki rozmiar nie wybaczy i na jakości mi bardzo zależy.

Edytowane przez jk_seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumenty w stylu, że na 32-calach jest OK przypinają lekki kabaret, bo w dzisiejszych czasach, taki rozmiar bardziej podchodzi pod monitor niż telewizor. Między innymi dlatego, wiele firm zrezygnowało z produkcji 37-calowych TV, stawiając na większe. 32-cale, to rozmiar co najwyżej do małej sypialni.

 

A ja do konca miesiąca muszę zdecydować, czy chcę zrezygnować z TV Netii (łącze 100Mb/s, światłowód, więc dostaję możliwie najwyższą jakość, jaką oferuje Netia) i zmienić np na nc+ lub cokolwiek innego, czy zostać na kolejny rok/dwa. Przede wszystkim myslę w kontekście sportu i zbliżającego się Euro2016. Najgorsze, że nie mogę porównać bezpośrednio na tym samym TV jakości z Netii i nc+. Czy ktoś z Was ma/miał taką możliwość i porównywał? Bo jakość providera, to raz, ale przede wszystkim przecież każdy provider dostaje przecież sygnał w tej samej jakości i nie wiem, czy zwyczajnie ona nie jest niska na tyle, że ani Netia, ani nc+ nie jest w stanie z tego wyciągnąć nic sensownego. Mam spory TV, bo 65 cali, więc taki rozmiar nie wybaczy i na jakości mi bardzo zależy.

 

Kolego, musisz się przekonać na własne oczy, a nie czekać na opinie innych, ponieważ w naszym polskim grajdołku funkcjonuje coś takiego, jak "szczęśliwy posiadacz", tzn osoba, która z urzędu chwali wszystko co posiada. Na forach internetowych, królują właśnie takie typki.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gorszej jakości niż w telewizji kablowei oraz satelitarnej.

A miałeś styczność z telewizją od Netii?? Bo piszesz brednie. Jakość kanałów HD jest dużo wyższa niż np w Cyfrowym Polsacie ,również Muldimedia w kablu może się chować do Netii. Z rok temu może nie było najlepiej ale dużo się zmieniło,a Tobie proponuję zobaczyć a później oceniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nasze dyskusje nie są zbyt miarodajne, ponieważ każdy z nas ma inną definicję "dobra/zła jakość", dodatkowo każdy z nas korzysta z innego providera i ogląda na innym modelu TV z innymi ustawieniami. Dopóki jedna osoba nie napisze, że w tych samych warunkach testowała Netię, Polsat, nc+/.../ i nie wyda subiektywnej oceny, nie jesteśmy w stanie porównać jakości. Stąd moje pytanie, czy może ktoś z Was miał taką okazję w domu/pracy testować w tych samych warunkach ten sam materiał dostarczany przez różnych dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od tygodnia korzystam z TV i internetu od Netii wcześniej korzystałem z CP moim skromnym zdaniem jakość obrazu niektórych kanałów jest zdecydowanie lepsza niż w CP, ogólnie jak na razie jestem bardzo zadowolony internet 50 mb z wyłączona tv wyciąga około 55 mb więc jest naprawdę dobrze. W sypialni mam drugi dekoder który działa bezprzewodowo i z nim miałem raz problem musiałem go resetować bo tv nie działała. Co do samych dekoderów gdyby miały jeszcze wyświetlacze to były by to najlepsze dekodery jakie miałem, ale i bez nich są naprawdę ok w szczególności fakt, że mają Wi Fi na 5 ghz, to naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyło. Router Netii nie wiem jak działa bo od razu podłączyłem własny. Wybór kanałów jest świetny nie wiem jak się dogadali z CP i NC+, że mają w ofercie najlepsze kanały obu operatorów. Jeszcze takie moje pytanie czy jeśli będzie PPV np. KSW to będzie dostępne w Netii? Czy oferta jest rozwijana są dodawane nowe kanały? Ze starej platformy brakuje mi tylko kanału H2, jednak jestem w stanie przymknąć na to oko gdyż mam mnóstwo innych kanałów których wcześniej nie miałem np. pakiet kanałów Canal +. Dziwną sprawą jest kanał Republika tv za 5 zł oraz zdublowane kanały TVN w oddzielnym pakiecie za kolejne 5 zł no i dla mnie zbędny jest jeszcze pakiet świat. Mogli by dodać jakiegoś Hustlera za 5 zł ;p Za pełen pakiet plus internet będę płacił coś koło 200 zł bez Giganagrywarki, jednak na podjęcie ostatecznej decyzji mam jeszcze trochę czasu :) A i jeszcze jedno jeśli dodają jakiś kanał do pakietu powiedzmy dorzucają coś do pakietu Seriale i ja mam wykupiony ten pakiet to też będę miał go odblokowanego czy muszę podpisywać jakiś aneks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPV Polsatu są dostępne. Przed danym wydarzeniem w głównym menu pojawia sie opcja wykupu dostępu. Nowe kanały pojawiają się w danym pakiecie bez żadnych dodatkowych działań. Inna sprawa, że dawno niczego nowego nie dodali a mogliby chociaż podmienić kilka stacji na odpowiedniki HD. Podobnie aplikacje, dawno niczego nowego nie udostępnili, a wręcz przeciwnie, Player np. od niedawna nie jest dostępny dla wszystkich. Także pod względem rozwoju telewizja Netii coś ostatnio stanęła w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą porażką ostatniego czasu było wprowadzenie płatnego TVN Playera , czemu mamy płacić za coś co jest w sieci czy też aplikacjach na tablet ,smartfon bezpłatne , dodatkowo aplikacja dla netii jest okrojona ,brakuje wielu treści. Nie dość że wyłączyli youtube czy też facebooka to teraz każą sobie płacić za darmową aplikacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie korzystam z tych aplikacji na dekoderze (mam chromecasta) jednak pozostaje liczyć, że taką aplikacje jak YT naprawią. Mam jeszcze takie pytanie wcześniej na CP miałem niektóre kanały w HD które w Netii są dostępne tylko w wersji SD, czy Netia będzie je jakoś podmieniać? Jako operator działający na kablu nie muszą się martwić o miejsce na transponderach więc w czym jest problem? Nie mogą się dogadać z nadawcami czy tam właścicielami kanałów w sprawie licencji czy jak to wygląda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jakość obrazu podczas meczów piłki nożnej na głównej kamerze z góry jest bardzo dobra, tak przy ujęciach np. na trybuny czy na piłkarzy na tle banerów jakość widocznie się pogarsza i jest lekka pikseloza. Właśnie mnie to najbardziej zastanawia - to pogorszenie obrazu, jak są widoczne trybuny i banery. Bo jak ich nie ma, to jakość jest super.

Rozumiem, że to jest normalne dla TV Netii i nie tylko ja to widzę?

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak jakość obrazu podczas meczów piłki nożnej na głównej kamerze z góry jest bardzo dobra, tak przy ujęciach np. na trybuny czy na piłkarzy na tle banerów jakość widocznie się pogarsza i jest lekka pikseloza. Właśnie mnie to najbardziej zastanawia - to pogorszenie obrazu, jak są widoczne trybuny i banery. Bo jak ich nie ma, to jakość jest super.

Rozumiem, że to jest normalne dla TV Netii i nie tylko ja to widzę?

Dzieje się tak bo w danym momencie na obrazie jest do przekazania bardzo wiele drobnych niezależnych elementów (szczegółów ) np. dużo rzeczy się rusza lub na banerze jest wiele szczegółów (kropek) .W danym momencie obraz nie wyrabia na bitraidzie i jakość spada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry Netii stąd http://netia-stv-top.live.e218-po.insyscd.net/elevenhd.isml/Manifest

A NC+ stąd http://www.sat-charts.eu/wykaz_kanalow,ncplus,pakiet.html

Te parametry Netii wyświetlają się chyba tylko dla jej użytkowników. W każdym razie podany bitrate to 7,5mb/s.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...