Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie jakość w TV Netii nawet na żywo jest do niczego, aż boję się nagrywać na dysk zewnętrzny. Szczególnie widać to właśnie na meczach piłkarskich gdzie obraz klatkuje przy przesuwaniu się kamery i rozmywa się niemal zawsze (podczas ruchu kamery trawa staje się tak rozmyta że linie koszenia wyglądają jak poszarpana kartka papieru). OO jeszcze ciekawy obrazek pixelozy masakrycznej jest w momencie zbliżenia kamery na zawodnika który stoi na tle jakiegoś banera LED z reklamami świetlnymi - kopacza nie idzie poznać [beep] to jeden wielki kwadrat jak cenzura w Wiadomościach;). Niestety muszę żyć z tą jakością jeszcze dwa lata ;/ yeeeachhhhh jak się nic nie zmieni to - dzida ;/

 

Mam podobne odczucia. Kilka tygodni temu byłem strasznie podpalony na Netię ze względu na przystępne ceny. Czytałem tutejsze peany w tej kwestii, ale wieloletnie doświadczenie nauczyło mnie trzymać dystans do wywodów tzw "szczęśliwych posiadaczy". Wprosiłem się do znajomego posiadającego TV z Netii i w zasadzie twój wpis, to kalka moich spostrzeżeń. Ktoś, kto wcześniej korzystał np z NTC SD, być może nie zauważy różnicy, ale obraz HD z talerza jest o niebo lepszy. Już nie wspominając o konkretnej kablówce(nie IPTV).

Papierowe bitrate, to nie wszystko. Płynność kuleje. Być może są to przypadki jednostkowe, zależące od stabilności internetu w danym miejscu, ale mnie skutecznie zniechęciło.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

jestem raczej laikiem w temacie telewizji i istniejących technologii, w zasadzie od kilkunastu lat korzystałem z cyfrowego polsatu i internetu od netii.

 

Obecnie szukam możliwych rozwiązań do nowego mieszkania, jednak przeglądanie ofert i czytanie powtarzających się opinii nic mi nie rozjaśnia. Chcę więc zapytać osób doświadczonych w temacie, czy ktoś oferuje usługi podobne lub lepsze niż Netia ? Zależy mi na bardzo stabilnym internecie (tutaj jest zadowalająco), do tego, jeżeli dobrze rozumiem Netia daje możliwość oglądania Canal+ Sport, Polsat Sport, TVP Sport i Eleven Sports w niezłej cenie przez dekoder, do którego nie potrzebuję w zasadzie kabli (ekran i połączenie z internetem). Czy coś przegapiłem lub czegoś nie rozumiem ? Jakimi ofertami powinienem się jeszcze zainteresować?

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tv+net z Netii 100Mb/s. Po kablu mam ok 95Mb/s, wiec jest bardzo dobrze, ale po wifi tylko 45Mb/s, dodatkowo routrer w chwili obciążenia przez drugie urządzenie, zabiera 3/4 przepustowości pierwszego, wiec nie dajcie sie nabrać na slogan z routerem do 300Mb/s. Tym samym, podlaczajac przez wifi Netia player i oglądając TV, w chwili ściągania po wifi lapkiem czegoś , jakość tv zmienia sie na sd - zgodnie z tym, co napisałem, drugie urządzenie dostaje ochlapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

jestem raczej laikiem w temacie telewizji i istniejących technologii, w zasadzie od kilkunastu lat korzystałem z cyfrowego polsatu i internetu od netii.

 

Obecnie szukam możliwych rozwiązań do nowego mieszkania, jednak przeglądanie ofert i czytanie powtarzających się opinii nic mi nie rozjaśnia. Chcę więc zapytać osób doświadczonych w temacie, czy ktoś oferuje usługi podobne lub lepsze niż Netia ? Zależy mi na bardzo stabilnym internecie (tutaj jest zadowalająco), do tego, jeżeli dobrze rozumiem Netia daje możliwość oglądania Canal+ Sport, Polsat Sport, TVP Sport i Eleven Sports w niezłej cenie przez dekoder, do którego nie potrzebuję w zasadzie kabli (ekran i połączenie z internetem). Czy coś przegapiłem lub czegoś nie rozumiem ? Jakimi ofertami powinienem się jeszcze zainteresować?

 

Dzięki za pomoc.

 

To Ja Ci napiszę tak - coś czuję że będę za chwilę ekspertem od wizualnej strony Netii ;) W moim przypadku zaryzykowałem i jestem sam sobie winny ;). Zmieniłem Vectrę na Netię, Skusiły mnie takie rzeczy jak -

1) super oferta kanałowa (wybierasz co chcesz oglądać a nie to co musisz mieć żeby oglądać jeden program)

2) Eleveny ;) kocham piłkę nożną

3) jeden kabel z gniazdka - nie musiałem posiadać talerza zasłaniającego mi pół miasta a widok z balkonu mam imponujący

4) nie musiałem przewiercać się przez ścianę ani drzwi balkonowe ;)

5) CENA - płacę 110 PLN za Kino, Seriale, HBO, CANAL+ SPORT, STYL Życia (lubie domo+ i kuchnie+ ;))  a w tym 50 MB neta

Są to niewątpliwie zalety, również brak jakichś większych awarii, dobry kontakt z obsługą, dodatki jak nagrywanie na dysk zewnętrzny czy jakieś tam vOD czy HBO GO. Net działa stabilnie Filmy też da się oglądać.

 

Jedyny jak dla mnie minus to to, że mam hopla na punkcie jakości obrazu, to tego celu kupiłem sobie 42 calową plazmę Panasonica g20 który kręci z obrazu co się da, kolory- bajka, płynność cudo, czerń jak w nocy. odcienie, gammy, kontrasty - ideał, ostrość jak żyleta. Włączam mecz piłkarski na jakimkolwiek programie i KUPA - Pixeloza, klatkowanie, rozmycia, brak ostrości masakra. W scenach filmowych na przeważającej ilości scen statycznych tego nie ma, albo tego nie widać. Niestety piłeczka lata szybko i czasem aż oczy bolą jak TV mi się męczy z tym sygnałem.

 

Co bym zrobił jak bym się cofnął 2 miesiące wstecz - nie wiem ;) bardzo lubię Ligi Hiszpańską i Włoską i puchar Anglii więc pewnie skusiłbym się ponownie na Netię.

Ale pozostaje mi w tyle głowy mój garaż. Mogę o nim powiedzieć że jest Rolls-Royce ready choć nigdy go tam nie wstawię. Tak samo jest z netią działa i daje możliwość oglądania wielu rzeczy, ale sprawia wrażenie niedopracowanej, a wszystko przez tą jakość.

 

Najlepszą opcją by było dorzucenie 30-40 PLN miesięcznie i posiadanie jakości zbliżonej do tej nieszczęsnej Vectry. Druga opcja to kupienie sobie 32 calowego LEDA ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vectrze Eleveny dziś się pojawiły. Do końca marca za free. Później zobaczymy :P

 

@

Czosniak

 

Ja dokładnie jak TY. Narzekam na Vectrę i chciałbym spróbować Netii ale teraz to już rozumiem....

 

Zamiast PVR wezmę CI+ od Vectry :)

Edytowane przez jaceknokia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vectrze Eleveny dziś się pojawiły. Do końca marca za free. Później zobaczymy :P

 

No weś ??????? nie widzę na ich stronach że ze sobą współpracują ;/

 

Biednemu albo wiatr w oczy albo nie powiem co w co innego ..... w Styczniu nawet nie umieli mi odpowiedzieć czy woógle będą mieli eleveny w swojej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie tylko kończyło mi się wypowiedzenie w Multimedii. Podpisałem w Netii, ale jakość a zwłaszcza obsługa była na tak fatalnym poziomie, że odstąpiłem od umowy bo miałem na to 14 dni. Na szczęście okazało się że w Multimedii też jest już w ofercie eleven a umowa z Netią przydała się do uzyskania lepszej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym spowodowane mogą być resety Netia Spota? Średnio przytrafia się to raz dziennie. Jednak ostatnio przez 8 dni nie było żadnego resetu. (Sprawdziłem logując się na ruter). Z kolei wczoraj 3 resety w dość krótkich odstępach czasu, podobnie i dzisiaj.

 

Przed wzięciem telewizji miałem netia spota tylko do Internetu i mam wrażenie że nie było tych resetów. Wtedy miałem prędkość do 10 Mb/s, A obecnie z TV tak do 16 Mb/s łapie na teście prędkości.

 

Ma ktoś podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę musiał jeszcze gdzieś przyjrzeć się jakości Netii, ale rozumiem, że nikt inny nie pozwoli mi zrezygnować z Canal+ kiedy skończy się sezon albo z HBO kiedy już obejrzę Grę o tron i zmniejszyć rachunek o połowę. Do tego chciałbym, żeby ktoś wyjaśnił mi kwestie dekoderów, w przypadku Netii byłem świadkiem sytuacji w której znajomy zabrał go nad jezioro, podłączył do monitora, połączył się przez wi-fi z internetem z telefonu i oglądaliśmy canal+ sport w znośnej jakości, czy to jest standard czy tylko dekoder Netii tak potrafi ?

 

edit: dowiedziałem się, że nie do końca jest tak pięknie z Netią jak myślałem. Kanały mogę dołożyć, ale nie odjąć, co oczywiście ma większy sens.

Edytowane przez Herweusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Reset nie pomógł. Zauważyłem, że dysk czasem jest niewidoczny Netia Player każe czekać, że nagrania wkrótce będą dostępne. Wtedy pomaga reset i są nagrania. :)

 

Witam,

mam ten sam problem - praktycznie co rano przy uruchomieniu Playera nie działa mi EPG, a dysk zachowuje się jak wyżej. Pomaga wyłączenie zasilania na chwilę, ale może ktoś z Was ma wygodniejszy sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam ten sam problem - praktycznie co rano przy uruchomieniu Playera nie działa mi EPG, a dysk zachowuje się jak wyżej. Pomaga wyłączenie zasilania na chwilę, ale może ktoś z Was ma wygodniejszy sposób?

Też miałem taki sam problem, teraz już o dziwo nie występuje. Sam nie wiem co pomogło. Mam stary dysk WD Passport, próbowałem też z nowym Seagate (opisane w tym watku) ale nic nie pomagało. Teraz juz nie wiem czy kolejne formatowania pomogły czy moze coś innego. Raz na kilka dni mam samoczynny przy np. przełaczaniu kanałów ale nie wiem czy to od dysku. Raz zniknęly mi tez wszytskie nagrania. Trochę lipa z tym jest.

 

Zastanawiam sie czy Netia Player współpracuje z pendrive 64 GB. Próbował ktoś? W instrukcji napisali że nie,ale chyba gdzies kiedyś czytałem na forum, że ktoś podłaczył i działa lepiej niż z hdd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy internet stacjonarny w Netii warto mieć ? Kończy mi się umowa w Orange, a zastanawiam się nad np. Netią, może ktoś powiedzieć o działaniu tej sieci pod względem neta, sorki za pytanie tu, ale nie znalazłem tematu internet Netia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dzień dzisiejszy oceniacie jakość obrazu TV Netii? Ja jestem szczerze mówiąc zadowolony. Od jakiegoś czasu mam dekoder podłączony do neta przez ethernet (wcześniej Wi-Fi) i jakość obrazu jest naprawdę dobra. Nie jest to pewnie jakość NC+, ale tragedii na pewno nie ma. Piłkę nożną ogląda się w pełni satysfakcjonująco, lecąca piłka jest idealnie płynna. Cieszę się też, e wszystko chodzi stabilnie, nie ma żadnych ścięć, zawieszeń itd. Wydaje mi się, że dużo daje puszczenie internetu przez ethernet zamiast Wi-Fi. Ja używam transmitera sieciowego i sprawdza się znakomicie. No i chyba sama Netia poprawiła telewizję w ciąu roku, półtora.

Żeby nie było tak różowo - nadal brak napisów i tego jednego, jedynego kanału sportowego nSport+. Nie wiem, czyja to wina, że jeszcze go nie ma, ale gdyby Netia włączyla kanał do oferty, to mieliby wszystkie sportowe kanały dostępne w Polsce. Mogliby fajną reklamę sobie zrobić.

Czy internet stacjonarny w Netii warto mieć ? Kończy mi się umowa w Orange, a zastanawiam się nad np. Netią, może ktoś powiedzieć o działaniu tej sieci pod względem neta, sorki za pytanie tu, ale nie znalazłem tematu internet Netia :)

Ja mam internet stacjonarny w Netii od baaardzo wielu lat i jestem w pełni zadowolony. Właściwie nie pamiętam, kiedy miałem ostatni raz awarię. Oczywiście u każdego może to działać zupełnie inaczej, ale ze swojej strony polecam. Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 i tego jednego, jedynego kanału sportowego nSport+. Nie wiem, czyja to wina, że jeszcze go nie ma, ale gdyby Netia włączyla kanał do oferty, to mieliby wszystkie sportowe kanały dostępne w Polsce. Mogliby fajną reklamę sobie zrobić.

 

 

I o to chodzi, NC+ nie odda tak łatwo swojego atutu innej sieci tym bardziej że gdyby Netia miała ten program w swojej ofercie to miała by najlepszą ofertę sportową na Polskim rynku (chociaż już bez nSportu ma najlepszą ofertę :) ,zgadzam się z Tobą brakuje tego kanału zwłaszcza że lubię żużel a jak wiadomo tam leci Ekstraliga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przedłużakących Gigakablówkę w Warszawie. Jak chciałem normalnie przedłużyć to zaproponowano mi droższa ofertę niż miałem. Złożyłem więc wypowiedzenie i wtedy zaproponowano te same warunki co rok temu tzn 49 zł + pierwszy miesiąc pełny pakiet, później możliwość ustalenia od nowa pakietów. Jak trochę pomarudzilem to dostałem Giganagrywarkę w gratisie. Umowa na 12m.

 

Inna sprawa to że teraz dopiero zauważyłem że przez 11 miesięcy płaciłem za usługę Bezpieczny Internet. Nie sprawdzałem nigdy szczegółowo faktur, przy podpisaniu umowy nic mi gość nie mówił o tym. Najlepsze jest to że w ogóle nie otrzymałem Warunków Promocji i Umowy, a tam jest dopiero informacja o tej usłudze . Na infolinii twierdzą że była wysłana. Na pewno nic nie dostałem bo w systemie mieli niepoprawny mój email bo źle wpisali do systemu. Przez to też nie otrzymałem dwóch pierwszych faktur. Dopiero po mojej interwencji poprawili.

Złożyłem oczywiście reklamację. Jak myślicie czy jest szansa na zwrot pieniędzy gdy z ich winy nie otrzymałem warunków i umowy?

Edytowane przez japre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi, NC+ nie odda tak łatwo swojego atutu innej sieci tym bardziej że gdyby Netia miała ten program w swojej ofercie to miała by najlepszą ofertę sportową na Polskim rynku (chociaż już bez nSportu ma najlepszą ofertę :) ,zgadzam się z Tobą brakuje tego kanału zwłaszcza że lubię żużel a jak wiadomo tam leci Ekstraliga

 

Mnie bardzo Netia zaimponowała, kiedy jako pierwsza w Polsce wprowadziła kanały Eleven i to bez żadnych dodatkowych opłat (w przeciwieństwie do megahiperexclusivepremium NC+).

 

Aha, jeszcze co do minusów - ten nowy, mniejszy Netia Player jest faktycznie bardzo szybki, ale przesadzili z tą miniaturowością - wyjścia z tyłu są upakowane zbyt gęsto, np. jak ktoś ma pendrajwa z grubą obudową, to jest prawdopodobieństwo, że go nie będzie mógł podłączyć, jeśli ma już kabel HDMI i Ethernet. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby dekoder był trochę szerszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...