Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Ale w tym linku nie ma żadnych informacji związanych z Netią. Podałeś parametry kanału z satelity. Co do trawy zamieniającej się w breję - nic takiego nie widzę, a jestem typem, któremu nie jest obojętna jakość obrazu, więc bym to zauważył.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez breję rozumiem fakt, że podczas ruchu kamery (tej głównej, panoramicznej, z góry) nie widać struktury murawy, tylko jednorodne plamy. Wobec powyższych danych dot. bitrate, czy dobrze rozumiem, że przesiadka z Netii na nc+ spowodowałoby pogorszenie jakości odbioru Polsatu Sport HD? To chyba pierwsza taka teza, jaką słyszałem, choć oczywiście jej nie neguję - pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim na nc+ nie ma Polsatów Sport ;)

A co do jakości, to pewnie nc+ ma ją ogólnie lepszą, bo chyba nie sam bitrate się liczy. Technologia, w jakiej jest nadawana TV Netii, czyli STV, sama w sobie może powodować właśnie takie zamazania w szybszych ujęciach. 

Ale pozostałe sportowe kanały nc+ bitrate mają już wyższy, szczególnie kanały Canal+ (prawie 2x większy). 

 

Ja mam nadzieję, że TV Netii da się jeszcze ulepszyć właśnie pod kątem płynności, bo sama jakość obrazu jest naprawdę dobra. 

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to problem się rozwiązał - przechodząc do nc+ skazałbym się na oglądanie Euro2016 u sąsiada albo w pubie. Chyba, że Cyfrowy Polsat, oni powinni mieć Polsat Sport ;) tylko znowu to samo pytanie - czy kalkuluje się ze względu na różnicę w jakości.

Jeśli nastawiasz się na sport i lubisz dobry, a przede wszystkim płynny obraz, to radziłbym ci głęboko się zastanowić zanim podpiszesz umowę z Netią. W kwestii Euro... http://www.sport.pl/euro2016/1,136510,19942600,mecze-euro-2016-nie-tylko-w-polsacie-takze-w-tvp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nastawiasz się na sport i lubisz dobry, a przede wszystkim płynny obraz, to radziłbym ci głęboko się zastanowić zanim podpiszesz umowę z Netią. W kwestii Euro... http://www.sport.pl/euro2016/1,136510,19942600,mecze-euro-2016-nie-tylko-w-polsacie-takze-w-tvp.html

Zastanowiłeś mnie, wspominając o płynności. Kanały sportowe w Netii nadawane są w 50 kl/s. Co miałeś na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynność jest bardzo wysoka na kanałach sportowych. Owszem kiedyś były problemy, że nie było widać piłki podczas serwów w siatkówce ale to już historia, bo zmienili enkodery.

 

Prawdą jest też, że Netia zaprzestała procesu zmiany wszystkich swoich nadawanych kanałów na 50 kl/s. Jest cała masa programów SD których nie ruszyli i najwidoczniej nie zamierzają. Nie ma bloga, nie ma kto ich naciskać. To jest mój główny zarzut do tv Netii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie, że duże znaczenie ma też telewizor w jakości i płynności obrazu, mam dwa dekodery od Netii jeden w salonie na dość nowym tv Philips 55PFT6550/12 i jeden w sypialni na już dość starym tv, jakiś samsung 40 cali około 6 letni. Różnica w jakości obrazu jest kolosalna, mimo tego, że oba tv pracują w rozdzielczości FHD. Tak więc u różnych osób w zależności od tv odczucia co do jakości obrazu mogą być różne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wi-fi będzie kiepsko jak kanały HD, musisz mieć na uwadze że wi-fi ma spadki w transferze i na sztywno 100MB nie będzie jak na kablu, 150MB by było optymalne, ja tak mam i bez przycinkia czasem 100MB jest tylko, dodam że w domku mieszkam, w bloku sąsiedzi mogą zakłócać ci pasmo jeśli masz takie lokum i transfer będzie bardzo słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, ze przy 150Mb/s bedzie OK. Problem lezy zupelnie gdzie indziej. Jesli chodzi o czyste wyliczenia, to do HD potrzebne jest ok 8-12Mb/s, wiec przy 30Mb/s dla 2 urządzeń wi-fi, w excellu by smigało. Problem jest w routerze Netii - bezblednie obsluguje 1 urządzenie WiFi i przydziela mu max dla standardu "n" - ok 45-60Mb/s. Ale spróbuj jednocześnie zacząć używać drugiego urządzenia WiFi, np laptopa i ściagac plik, obciążając łącze WiFi miedzy routerem a laptopem. Okaże się, ze laptop dostanie swój max (dla standardu n wspomniane 45-60Mb/s), ale w tym samym momencie Netia Player nie dostaje już swojego 45-60Mb/s mimo - jako drugie urządzenie dostanie ok 1-2Mb/s i jakość TV spadnie Ci do SD. Mimo, że masz 100, 200, 500Mb/s , które wpada do routera, router nie radzi sobie z 2 i więcej urządzeniami - nie przydziela im maxa. Max dostaje tylko 1 urzadzenie. Dlatego polecam to sprawdzic pod tym kątem. Przerabiałem to na własnej skorze i jedynym rozwiazaniem okazalo sie podpiecie kablem LAN Netia Playera - wtedy nawet przy obciążeniu przez WiFi z laptopa, Netia Player jest na kablu i jakość nie spada.

Edytowane przez jk_seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od Routera, dlatego właśnie napisałem że transfer na 2 TV będzie słaby, ja mam własny TP-Link TL-WDR3600 i w domu się sprawdza po wi-fi, od dostawców netu niestety routery mają wi-fi marne to jako kiepski dodatek jest tylko, trzeba by bliższy TV po kablu a dalszy po wi-fi połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce wystarczy drugi Router z AP Klient, spina się to kablem lan, potem z tego drugiego po wi-fi bez problemów 150MB się uzyska przy dobrych wiatrach, lub jak droższy Router dodatkowy to nawet więcej wewnątrz sieci będzie a transfer ograniczy tylko dostawca netu, ASUS RT-N10U przykładowo ma klienta AP i dodatkowo rozszerzanie sieci po wi-fi ale ta opcja to już marny transfer (dla telefonu).

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja router Netii schowałem do szafy i używam takiego  http://www.sferis.pl/p/385410-router-modem-tp-link-td-w9980-dwupasmowy-bezprzewodowy-vdsl2-adsl2-n600-gigabitowe-porty-ethernet.html rutera jest dwupasmowy więc z dużym powodzeniem możesz oglądać nawet na dwóch dekoderach jednocześnie tv za pomocą wi fi. Działa naprawdę przyzwoicie ogólnie polecam. 

     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem umowę z Netią. Dziś pierwszy dzień. Okazało się że nie 100 a tylko 50Mb mogłem - co mi tam, poszedłem w zaparte. Stwierdziłem że w takim układzie jeden tv na kabel drugi póki co na wifi ale jak będzie trzeba to też kabel (monter zostawił mi go sporo) i internet wifi. Z 50 mam jakieś 20-25 Mb. Myślałem, że będzie więcej - ok 40. Zobaczymy jak będzie dalej. Czy to może być wina routera netii? Jest sens inwestować w inny? Jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...