Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odbiorem telewizji. Zakupiłem dzisiaj nowy telewizor SHARP LED LC-40CFE6242E. Podłączyłem dekoder i pierwsze co mi się rzuciło w oczy, że programy długo się ładowały. Niektóre od razu, a nie które po czasie. Chce teraz pod wieczór wejść na tv i praktycznie nic nie działa parę programów na krzyż, reszta w ogóle się nie włącza. 

 

Czym to może być spowodowane ??  

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienie to 40 sekund, a z tym Netia nic nie zrobi chyba, bo taki już urok STV.

Mam problem z odbiorem telewizji. Zakupiłem dzisiaj nowy telewizor SHARP LED LC-40CFE6242E. Podłączyłem dekoder i pierwsze co mi się rzuciło w oczy, że programy długo się ładowały. Niektóre od razu, a nie które po czasie. Chce teraz pod wieczór wejść na tv i praktycznie nic nie działa parę programów na krzyż, reszta w ogóle się nie włącza. 
 
Czym to może być spowodowane ??  

 

W jaki sposob masz podlaczony dekoder do internetu - WiFi czy Ethernet? Jak WiFi to jaka masz sile sygnalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie, proszę, jak u Was dzisiaj z płynnością na sportowych kanałach, szczególnie na PS 2 i PS 3. Dzisiaj znowu mam ten sam problem, który miałem przez jakiś czas tylko na PS 3, czyli fatalna płynność obrazu pomimo tego, że obraz bezproblemowo przełącza się na HD i nie ma problemów z zawieszaniem się itp. Jedynie na Eurosporcie mogę jednoznacznie stwierdzić, że płynność jest ok. 

Sprawę przekazałem już do Netii, ale może jakimś cudem nie tylko ja mam ten problem. Może coś z dekoderem... 

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że to zależy od meczu, ale mogę się mylić.

 

Edir - dostalem wlasnie informacje, ze otrzymam nowy dekoder. Mam nadzieje, ze to rozwiaze problem. Swoja droga musze pochwalic Netie za kontakt, ktory jest naprawde dobry, nawet na Facebooku (przez wiadomosc, nie tablice).

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z płynnością na Eleven, Canal+ Sport 2, zapewne także na zwykłym Canal+, co było widoczne na finale LM a niekoniecznie jest na filmach. Być może problem dotyczy także innych kanałów HD np. C+ Discovery, ale nie mam pewności. To nie wina dekodera, wszyscy dostajemy ten sam sygnał. Najwyraźniej z jakiegoś powodu najwyższy profil na tych kanałach ma 25 a nie 50 klatek. Liczę, że do sezonu ligowego to naprawią. No i co z kanałami SD, pisalem już o tym nie raz. Mogliby w końcu zakupić te enkodery dla wszystkich kanałów, ale jak widać wolą wydawać kasę na reklamy z kulkami.

 

P.S. Jak wyglada proces wymiany dekodera? Jeden z moich ma notoryczne problemy z EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy problemy, o których piszecie z płynnością są widoczne na kanałach filmowych i jakie macie prędkości internetu w pakiecie? Zastanawiam się nad przejściem z NC+ bo mam internet w Netii od roku i nie ma z nim problemów. W NC+ nie mogę zmienić pakietu na niższy bo taka jest polityka firmy i kusi mnie Netia ale nie wiem jak działa to u mnie w okolicy. Sieć jest przejęta po Aster w HFC, max internet jaki oferują to 300mbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z płynnością na Eleven, Canal+ Sport 2, zapewne także na zwykłym Canal+, co było widoczne na finale LM a niekoniecznie jest na filmach. Być może problem dotyczy także innych kanałów HD np. C+ Discovery, ale nie mam pewności. To nie wina dekodera, wszyscy dostajemy ten sam sygnał. Najwyraźniej z jakiegoś powodu najwyższy profil na tych kanałach ma 25 a nie 50 klatek. Liczę, że do sezonu ligowego to naprawią. No i co z kanałami SD, pisalem już o tym nie raz. Mogliby w końcu zakupić te enkodery dla wszystkich kanałów, ale jak widać wolą wydawać kasę na reklamy z kulkami.

 

P.S. Jak wyglada proces wymiany dekodera? Jeden z moich ma notoryczne problemy z EPG.

No, czyli potwierdza sie to, co ja przypuszczalem - spadające fpsy. Teraz i tak jest juz lepiej, bo plynnie dzialaja wszystkie sportowe kanaly poza Eleven i chyba Canal+ Sport 2.

A wymiana dekodera przebiega bardzo sprawnie - wysylaja kuriera (bardzo szybko), ktoremu dajesz stary dekoder, a otrzymujesz nowy.

Mam pytanie czy problemy, o których piszecie z płynnością są widoczne na kanałach filmowych i jakie macie prędkości internetu w pakiecie? Zastanawiam się nad przejściem z NC+ bo mam internet w Netii od roku i nie ma z nim problemów. W NC+ nie mogę zmienić pakietu na niższy bo taka jest polityka firmy i kusi mnie Netia ale nie wiem jak działa to u mnie w okolicy. Sieć jest przejęta po Aster w HFC, max internet jaki oferują to 300mbit.

Problem z plynnoscia jest widoczny nie tylko na sportowych kanalach, na innych tez to widac. Ale wierze, ze problem zostanie szybko rozwiazany. Nigdy takiego czegos nie bylo.

U mnie telewizja bez problemu dziala na realnych 14 megabitach (to jest maks w mojej lokalizacji.) Wiec jak Ty masz duzo szybszy internet, to nie ma sie czym martwic. No ale musisz miec na uwadze, ze ogolna jakosc obrazu jest srednia. Obraz statyczny jest bardzo fajny, ale przy szybszych ruchach jakosc obrazu spada. Może nawet nie przy szybszych ruchach, ale przy ujęciach, gdzie jest dużo ruszających się elementów, np. drzewa czy kibice na stadionach. Wtedy jest faktycznie zauważalna pikseloza. Jak masz teraz NC+, to możesz się zawieść. Ale na pewno nie ma tragedii. 

@destiny123, a Ty zgłaszałeś ten problem z płynnością do Netii? Bo technik powiedział, że nie było innych zgłoszeń. Co prawda powiedziałem mu, że nie tylko ja to mam, no ale może dobrze by było, żebyś to zgłosił.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przewertować ten wątek aby się dobitnie przekonać, że problem z płynnością, to nie nowość, a raczej norma. Moi dziadkowie mają TV w Netii. Starszym ludziom niewiele do szczęścia potrzeba, więc akceptują, ale jedno jest pewne, do dużych TV, Netia odpada. Moim zdaniem od 50-cali wzwyż, bo już na dziadkowych 43-calach widać pikselozę przy szybkich dynamicznych ruchach. Szczegółowość wyświetlanego obrazu też pozostawia wiele do życzenia. Wystarczy spojrzeć na trybuny pełne kibiców lub "pływającą" murawę podczas odbywającego się Euro. Cóż, takie uroki IPTV, czyli internetowego streama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problemy z TV netii, a konkretnie ze słabym obrazem na meczach (a to mnie głównie interesuje) nie jest spowodowane małą prędkością internetu? Ci którzy mają problemy jakie mają łącze? Mam jeszcze trochę czasu na wybór operatora, oferta w Netii jest najkorzystniejsza cenowo dla mnie jednak martwią mnie te problemy z obrazem tv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...