Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie zapytam na jakim sprzęcie jest dobrze ? chodzi mi o tv. Być może moja plazma nie lubi takiego sygnału być może LCD czy LED byłby lepszym rozwiązaniem. O teraz na ten przykład oglądając TVP 1 i meczyk polaków płynność jest ok pixeluje tylko boisko bo przy każdym ruchu kamery wszystko się zlewa po czym próbuje się dostroić i tak w kółko, ale przełączając na Canal Sport 2 idzie powtórka ligi angielskiej i dramat kompletny tak rozmyte postacie że nie wiesz kto kopał i gdzie jest piłka

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzych1963

Pytanie jak masz podłączony netia player czy przez  kabel ethernet i jaki masz kabel hdmi. Wcześniej miałem plazme panasa 6 letnią i obraz był nie za bardzo i jaką masz prędkość internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli sprzedawac od 1 czerwca, ale wczoraj sprawdzałem i nie było oferty. Natomiast nie wiem, czy śledziliście wczoraj mecz Polska - Holandia na TVP1. Jakość była fatalna... Jak biegł ktoś, to wokół niego powstawała mglista otoczka. Sama murawa fatalna przez niski zapewne bitrate. Ludzie! Masakra :((( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest właśnie ten problem z płynnością obrazu, bo sama jego jakość jest ok. Tak jak już wspominałem, najgorzej jest, jak wyświetlane jest wiele ruchomych obiektów, jak trybuny czy drzewa. Np. jak podczas meczu jest taka kamera, że z głównego widoku nie widać trybun, to lecąca piłka jest idealnie płynna, ale jak piłka "natrafi" na kibiców na trybunach, to od razu widać spadek płynności.

Netia ma więc jeszcze trochę do poprawy. Mam nadzieję, że w ogóle zdają sobie z tego sprawę i nie uważają tak jak Wieczorek, który kiedyś napisał, że Netia ma najlepsze HD na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich obserwacji, na Polsat Sport 2 HD jakość była lepsza niż na TVP1, zarówno obraz, jak i dźwięk, choć zdecydowanie większa różnica w jakości dźwięku. Ale póki co jestem pozytywnie zaskoczony, bo w porównaniu do jakości transmisji z meczu np. Polska - Holandia, to jak dzień do nocy. Co nie zmienia faktu, że nadal nie jest to 4K, a i z HD można wyciągnąć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc na Polsat Sport 2 HD jest naprawdę dobra, rzekłbym bardzo dobra. Zauwazalnie lepsza niz na TVP 1 HD i Polsat Sport HD. Teraz dokladnie widze, jaka marną jakosc ma Polsat Sport. Na Polsat Sport 3 HD mialem wczoraj przyciecia,ale moze w meczach na zywo problem zniknie.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry. Posłuchałem niektórych "zachwyconych" i zgłosiłem się do Netii z usterką. Oczywiście wszystko przyjęte pięknie hasło w słuchawce wysyłam technika. Dzwoni technik (Tu muszę przyznać że Nettia jest the best szybko odbierają komunikują reagują) jeszcze raz się pyta o co kaman. Po raz kolejny wytłumaczyłem co i jak. Na co głos w słuchawce odpowiada mi "No ja też to u siebie widzę i w sumie nie ma sensu żebym do Pana leciał pogapić się na ten sam obraz co mam przed sobą. Zgłaszam to dalej...." Tak więc ja nie wiem jakie Wy macie TV (chyba Wam oczy od tych 4k wywaliło w powietrze) jak technik widzi to samo co ja ;). Ale zgodzę się że problem z Canal+ sport 2 jest problemem nadawcy a nie Netii. Bitrejdy srejdy itd mało ważne są klamka zapadła przynajmniej u mnie Ja uciekam.

Edytowane przez Czosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem dokładnie, o jakim problemie piszesz, ale powtarzam to, co już wcześniej mówiłem - taka płynność, jaka była na Canal+ podczas finału LM to był incydent, normalnie płynność telewizji jest dużo lepsza. Nic mnie nie zaślepiło, bo zwracam uwagę na jakość nadawanego obrazu, co potwierdza to, że pisałem już, że czasami obraz nie wyrabia, kiedy wyświetlane są trybuny czy drzewa, i to faktycznie widać. Ale mecze jak najbardziej się da oglądać, a jakość Polsatu Sport 2 pokazuje, że jakość może być naprawdę niezła. 

Swoją drogą w poniedziałek odbieram nowy telewizor, LG 42LF652V, zobaczymy, jak obraz będzie wyglądał po przesiadce z 7-letniego LG 37LH5000. 

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka problemów. Aktualnie C+Sport 2 ma największy bo non stop wygląda jak final LM. A dotychczasowe kłopoty przelały szale w kierunku wypowiedzenia umowy. Właśnie takie rzeczy jak: zlewające się trybuny, pixele na trawie, rozmazane postaci na bandach ledowych, brak płynności podczas meczów (popatrz na pasy zieleni podczas długich podań - są kompletnie postrzępione właśnie dlatego że brakuje płynności, obraz próbuje się dostosować do ruchomej sceny i nie wyrabia) i to nie jest problem jednego kanału tak jest zawsze i wszędzie. Dopiero po 3ech miechach zrozumiałem dlaczego mnie bolą oczy po dwóch meczach np w niedzielę podczas oglądania Premier League czy tam Primera Division. Bundesliga wygląda fatalnie bo tutaj mamy jeszcze do czynienia z powielaniem krawędzi w ruchu i Lewy wygląda jak Flash Gordon - ciągnie się za nim ogon, nawet jak stoi w bezruchu i kamera łapie statyczny obraz wygląda jakby stał w centrum huraganu krawędzie próbują się dostroić właśnie nie wiadomo do czego. Ja tak jak piszę mam zajoba na tym punkcie i mimo zauważalnych ogromnych przewag Netii niestety jedna moja potrzeba nie jest spełniona i ta właśnie potrzeba jest dla mnie najważniejsza, Ot i cała moja przygoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...