Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – zapowiedzi


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszecie o tym sporcie na głównym Canal+ jakby miał tam lecieć codziennie. Pewnie będzie jak kiedyś, naprawdę wybrane transmisje trafią na główny C+ (SGP, LM, pojedyncze mecze T-ME w skali sezonu?). Takiego dnia można puścić jakąś teoretycznie słabszą premierę na Canal+ Film. Już w czasach ITI (nie mówię tutaj o filmach z nPremium) zdarzało się, że premiera filmu była na C+ Film.

 

Co do praw filmowych to nie bardzo wiem o co chodzi z filmami od MGM. 22 Jump Street czy RoboCop są w tym roku na HBO. Skyfall czy 21 Jump Street leciało na Canal+. Może wpływ na to ma fakt, że filmy te produkowane są w koprodukcji z Columbia Pictures, której filmy od zawsze lecą na HBO i teraz oni podchwycili te 2-3 tytuły na rok które wypuszcza MGM?

 

Ciekawe jakimi polskimi serialami będą zapychać wymogi koncesji na Canal+ Seriale. Produkcje TVN-u czy może jedynie Canal+? A może i tu zagości Marek Niedźwiecki, Łapu Capu i reklamy nowych aut w +DeLux?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też obserwować co dziać się będzie z Ale Kino, z Planete.... czy na zmianach nie stracą.

 

Te dwa kanały to już sporo straciły po tym jak w swoje łapy wzięli "fahoffcy"z ITI. AleKino - spadł poziom i to znacznie. Kanał filmowy a nie nudnymi serialidłami - wystarczy za takie śmieci są na TVP, TVN Polsacie .... Zaś Planete - tragedia, najgorsze to puszczanie kilka odcinków pod rząd jakiegóś [beep]u produkcji ITI/TVN(?). Bardzo rzadko już sa jakieś ciekawe dokumenty. Za to do z[beep]nia się gnioty jak Dookoła Wojtek czy cos w tym stylu to przez kilka godzin pod rząd. Planete i Ale Kino to były kiedyś dobre kanały - nie dziś. No i jeszcze te krowiaste oczo[beep]ne loga oraz banery z napisami (ZA CHWILĘ) podczas emisji (Planete). DNO! Kiedy wróci C+ w miejsce [beep]ianego ITI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że dziś dzwoniąc na infolinię nie dowiedziałem się praktycznie nic. Pani konsultantka dowiedziała się jedynie, że wszyscy abonenci będą mieli dostęp do 8 kanałów premium, aby mogli się z nimi zapoznać. (Na jaki okres nie wiedziała - domyślam się, że może to być miesiąc). Oprócz tego zero informacji

Ja posiadasz całą paczkę C+ będziesz miał w nowej odsłonie do końca umowy.Jak masz Premium Sport to na bank dostaniesz wszystkie kanały ze sportem jak Premium Film to wszystkie z Filmem.

 

Trochę się wyjaśniło. Dzwonili dziś do mnie z nc+ aby uzupełnić to, o czym rozmawiałem z nimi wczoraj.

Obecnie posiadam pakiet Comfort+, Multi+ i Premium Sport. Pani konsultanta poinformowała mnie, że od 11 maja do czasu zmian w umowie (umowa kończy się w lipicu 2016) w cenie swojego obecnego abonamentu (69,90zł - pierwsza umowa) będę miał dostępnych 8 kanałów premium Canal+.

Czyli potwierdzilo sie to o czym pisalem, ze wszyscy z jakimklwiek pakietem C+ dostana do konca swoich umow, pelna paczke C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do praw filmowych to nie bardzo wiem o co chodzi z filmami od MGM. 22 Jump Street czy RoboCop są w tym roku na HBO. Skyfall czy 21 Jump Street leciało na Canal+. Może wpływ na to ma fakt, że filmy te produkowane są w koprodukcji z Columbia Pictures, której filmy od zawsze lecą na HBO i teraz oni podchwycili te 2-3 tytuły na rok które wypuszcza MGM?

Tu sprawa jest prosta. HBO podpisało umowę z MGM. To że były to koprodukcje nie miało żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to że osoby posiadające część paczki dostaną Cała do końca umowy.Bo chodzą ploty że podobno od kablówek żądają dodatkowej kasy za nową paczkę.A tamci abonenci i tak nie mało płacą za C+.Ale może to jest ich sposób na przeciągnięcie części osób z kablówek do NC+.Wychodzi że najbardziej wygrani są abonenci którzy posiadają 3C+ za ok.40 zł bo teraz za bardzo niski abonament będą posiadali bardzo ciekawą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chodzą ploty że podobno od kablówek żądają dodatkowej kasy za nową paczkę.

 

Jak mogą żądać od kablówek "dodatkowej kasy", jak w przypadku kanału premium to klient płaci za Canal+, a nie kablówka. Kablówka jest tylko pośrednikiem w sprzedaży pakietu i też zarabia na tym, że sprzedaje. Canal+ może jedynie żądać zmiany sprzedaży pakietu (np. nowa cena, nowe pakiety, mniejsze zarobki dla kablówki jako sprzedawcy) :D

 

Aha. Dodam, że od czasu startu nc+ duże kablówki już dawno "przeszły" proces migracji WSZYSTKICH klientów do nowych, droższych pakietów za 40-50 zł. To w nc+ ludzie płacą za Canal+ po 10 zł w utrzymaniówkach, i to ludzie w nc+ mogą obawiać się podwyżki ceny przy nowej umowie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też obserwować co dziać się będzie z Ale Kino, z Planete.... czy na zmianach nie stracą.

My ze zgrozą zauważylismy, ze JUŻ prawie nie oglądamy Animal Planet, paczki Discovery (oprócz Science), NGC (do niedawna 1 na liscie) . Jeszcze zaglada się na Planete, NGC Wild czy BBCHD i Earth. Po rebrandingach:ZERO wizyt na Fox Comedy, DLife czy Brit.

Jeszcze parę 'unowocześnień" i "poprawek" paytv stanie się w domu zbędna.

Popieram Cię w 100% Discovery to tylko Science i BBC Earth (leci ciągle w tle), reszta paczki to same nudy nie dla naszej części Europy NGC już mocno spuścił z tonu - jedynie Planete+, no ale właśnie czy CANAL+Discovery nie wpłynie na obniżenie jakości tego kanału, bo z zapowiedzi ten kanał to będzie Discovery 2 i będą tam produkcje pokroju bimbrowników albo DTX (tak szkoda Discovery World...).

 

Szkoda, że CANAL+ zamiast wzorować się na BBC i z nimi kooperować wiąże się z "rozrywkową" paczką Discovery, a nie z "naukowym" podejściem BBC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dla filmów będzie lepiej. Ja mam codziennie czas po 23:00 i próbuje cokolwiek zobaczyć (żeby potrenować angielski) i na CANAL+, dwóch filmowych i dwóch family i nie ma czego obejrzeć po prostu albo już widziałem albo jakaś slabizna. Faktycznie czasami lepsze filmy są na HBO...

 

Może wreszcie jakość wzrośnie i niech są 2-3 kanały, ale niech zapodają coś porządnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi, jeszcze z tych pięciu premier odpadną 3 które nie przypadną do gustu i po sprawie. No ale niestety przemiery legalne i w miarę w dobrej cenie tylko na C+ i na HBO. ja przez chwilę miałem kanały AXN i inne, seriali niby dużo i ciągną się w nieskończonosć. No zobaczymy co bedzie dalej. Ale z drugiej strony rozdają w chwili obecnej abonentom nc+ paczkę C+ za 15 zł (sam dostałem) to czy wystarczy im kasy, a tu wydatek na ekstraklasę itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTOŚ Pisze... bo chce dobitniej wyrazić myśl. Już teraz C+ ma góra 5 premier filmowych w tygodniu...z czego tu jeszcze ujmować? Wtorek, czwartek i teraz niedziele to seriale.

 

 

Takie są fakty:

w CANAL+ będzie ich mniej, bo dojdzie sport

zamiast C+ Film 2 pojawią się seriale

Zamiast C+ Family2 będzie C+1 a więc kopia C+

C+ family będzie nadawał krócej, co prawda bez sportu, ale gdy się go dołoży to wygląda to tak jak teraz C+ family toteż tutaj filmowo właściwie się nie zmieni

 

Wnioski są proste (nie rozważam czy będzie mniej premier, ale będzie mniej filmowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ Seriale to będą tylko same powtórki. Tak jak HBO Comedy :D

 

Z opisu głównego Canal+ wynika jasno: "wybór filmów fabularnych i animowanych, seriali, koncertów i wydarzeń sportowych". Ja z tego rozumiem, że... premiera serialu nadal będzie w Canal+, a później na okrągło powtórki na Canal+ Seriale. Nawet w opisie Canal+ Seriale nie wspominają o premierach :)

 

Panowie, to że Canal+ będzie miało 8 kanałów, wcale nie oznacza, że będzie więcej treści. Będzie tyle samo "premierowych treści", tylko inaczej poukładane. Wszystko to jeden chwyt marketingowy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonamy się :)

 

Może być tak, że niektóre seriale będą miały premierę w Canal+ Seriale, a dwa dni później w Canal+ ;)

Generalnie nie radzę nastawiać się, że Canal+ Seriale to więcej seriali w Canal+. A już szczególnie, dzień po premierze w USA.

Po prostu jeden serial będzie wałkowany na kilku antenach. Pojawią się także starocie. Pewnie będą też maratony, np. w jednej dzień cały sezon jakiegoś archiwalnego serialu.

 

Stworzenia Canal+ Seriale ma dwa cele:

- chwyt marketingowy przy sprzedaży pakietu Canal+ (konsument ma mieć poczucie, że otrzymuje coś więcek)

- jest przede wszystkim to, że jak se będzie skakał pilotem po kanałach, żebyś o każdej porze miał dostęp do serialu. Nawet byle jakiego :)

 

A pod względem liczby premierowych serialów to jak na razie HBO jest górą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop: Spokojna głowa. Nie takie cuda Canal+ wymyślało :)

Nie trzeba tylko przywiązywać się do marketingowych haseł "10 premier tygodniowo". Bo przykładowo, nowy odcinek "W tonacji +" to także premiera :)

 

Canal+ Seriale to marketingowy chwyt :)

Canal+ Sport 2 także, bo to, że będzie nowy kanał sportowy wcale nie oznacza, że będzie "200 proc. sportu" jak piszą. Tylko zamiast sportu w C+ Family/C+ Family 2, sport będzie w C+ Sport 2 i głównym Canal+.

Canal+ 1 to jedna powtórka, głównego Canal+

Jedynie Canal+ Discovery może wnieść coś nowego, jeśli będą trzymać się tego co zapowiadają.

 

@bat: ma rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej tej zmianie chodzi o to, by klient o stałej porze miał dostęp do treści, na które ma ochotę. Masz ochotę na film - włączysz C+ Film, na bajki i kino rodzinne - włączysz C+ Family, na sport - przełączysz się na C+ Sport, na seriale - przełączysz się na C+ Seriale. A że będziesz miał same powtórki? To nic, bo może akurat jeszcze tego filmu/meczu/serialu nie oglądałeś. Najważniejsze, że nc+ pochwali się, że ma wypasionych 8 kanałów.

 

Natomiast głównym kanałem zawsze będzie Canal+. Podobno także nieco odmieniony. A dla kibiców głównym kanałem będzie C+ Sport. Reszta to "upchaj dziury". Gdyby każdy kanał miał emitować premiery to po pierwsze ludzie by nie nadążali z oglądaniem, a C+ musiałoby wydawać miliony na ramówkę. A tak się nie da, gdy abonenci nc+ chcą za C+ płacić tylko 10 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...