Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ – stan aktualny


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i Universal HD to ma ładny bitrate jak na nasze HD bo u mnie 7 mb/s osiąga :-) Najgorszym pod względem jakości tzn bitrate jest AXN HD z TP CP. Ma 3-3,5 mb/s średni i bardzo rzadko się zdarza żeby miał wyższy tzn w dzień bo w nocy jak Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD nadają plansze z uwagi na zakończenie programu to wtedy reszta kanałów z tego TP hula na wypasie i wtedy AXN HD, FOX HD czy FOXLife HD mają nawet 8 mb/s :-) Oto efekty agresywnego VBR od CP :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
i poczekac na uprawnienia.

 

Poprawka, nie na uprawnienie ale na dołączenie odpowiednich atrybutów do ECM'ów wysyłanych na tychże kanałach.

Nie ma potrzeby tworzenia nowej grupy uprawnień - kanały dołączają do już istniejących opcji abonamentowych.

Sam siebie zacytowałem bo specjalnie sobie poogładałme co na karcie NC+MIX siedzi.

Żadnych nowych uprawnień co jest logiczne, bo kanały dołączają do istniejących pakietów więc tylko nadawca musi skonfigurować ECM'y emitowane (plus zmiany w tablicach CAT jeśli nowe ECM'y podpięli pod inne PID'y co jest możliwe....).

 

Żadnych zmian w rekordach uprawnień na karcie, a kanały zaświeciły. Te same 3 rekordy z datą 01-03-2014 - 31-03-2014 z tymi samymi bitmapami dostępu do kanałów i tymi samymi klasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak nic się nie zmieniło na karcie to nie były słane uprawnienia. Jasne i proste.

W ECM'ie czyli prośbie o dostęp do karty jest lista danych identyfikujących przynależność do wykupionych opcji abonamentowych. Jeśli na karcie w zapisanych uprawnieniach jest ID danej opcji który jest wymieniony w ECM'ie to kanał jest odkodowany (oczywiście też zgodność dat, danych autoryzacyjnych jak klucze szyfrowania itd...)

 

Do kanału mogą być różne przypisane ECM'y (simulcrypt, multicrypt itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jasne, ze taka jest idea symulcryptu, by nie trzeba było nadawać jednocześnie 2-3 kopii tego samego kanału.

Skoro do tych kanałów zostało dodane ( dla Kowalskiego kodowanie seca) to znaczy, że przypisano nowe ECMPidy i zmodyfikowano tablice PMT oraz dodano nowe ECM-y z nowymi CW dla tego konkretnego kodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od "wielkiego rozszerzenia".

 

hehe dobre :brawo:

 

i ciągle się rozszerza, i to już nie ma znaczenia kontent, jakość i inne rzeczy, nie ma nawet znaczenia kolejność na liście, bo upycha się tam gdzie się da, byle więcej ku radości abonentów :D

Miejmy nadzieję że rozszerzenie dotyczy oferty a nie abonamentu, bo mój portfel nie jest tak elastyczny i się nie rozszerza a wręcz przeciwnie, wręcz w ostatnich miesiącach zaobserwowałem jego kurczenie.

Nie mniej jednak widać że nc+ nadgoniła zaległości i teraz zaczyna deptać po piętach konkurencji, zwłaszcza że mają parę atutów na wyłączność.

 

Ciekawe czy po Stopklatce przyjdzie też kolej na Fokus TV, no i gdzie to wszystko upchać na satelicie? Ja bym wywalił kilka rosyjskich kanałów i zajął ich transponder, skoro oni mogą zajmować bez pytania to my też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...