Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście mój znajomy stwierdził, że za takie pieniądze nie pójdzie tam pracować. To raczej telewizja dla mocno zdeklarowanych politycznie osób. Dobrą kasą przyciągnęliby sprawnych ludzi, chociażby od techniki. Kiedy Al Jazeera startowała z angielską wersją językową, to ściągnęła przy pomocy dobrej kasy wielu dziennikarzy z zachodnich mediów typu CNN, czy BBC. Żadne pieniądze nie śmierdzą. Dlatego znam kilku operatorów, którzy przeszli z TV Trwam do TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że Polska jest już na tyle rozwiniętym krajem, że nie musi się składać z marnie płacących mediów. Ludzie z reguły obierają taki kierunek rozwoju, że chcą zarabiać coraz więcej, dlatego nikt doświadczony w telewizji dla pieniędzy nie będzie chciał się udzielać przy tworzeniu TV Republika. Można też robić telewizję newsową za małe pieniądze, ale znacznie odbije się to na jakości, bo ściągną co najwyżej amatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą telewizję tworzy chociażby były prezes TVP B.Wildstein. Wydaje mi się być to osoba dość doświadczona. Także Anita Gargas czy Ewa Stankiewicz pewne doświadczenia z pracy dla TV mają,więc nie będzie najgorzej. Natomiast pieniądze są kłopotem niewątpliwym tego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Tą telewizję tworzy chociażby były prezes TVP B.Wildstein. Wydaje mi się być to osoba dość doświadczona. Także Anita Gargas czy Ewa Stankiewicz pewne doświadczenia z pracy dla TV mają,więc nie będzie najgorzej. Natomiast pieniądze są kłopotem niewątpliwym tego projektu.

No, ale potrzebni są jeszcze ludzie, których nie będzie widać na ekranach telewizorów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy był na rozmowie kwalifikacyjnej tam na stanowisko operatora. Twierdzi, że zaoferowali mu bardzo małe stawki. Ze 2-3 razy mniej niż w pozostałych telewizjach..

 

Zasoby firm "Wideofilmowanie, śluby, wesela, pogrzeby" zapewnią odpowiedni poziom kadr :)

W końcu to treść ma być najważniejsza, a nie forma :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Naszą nadzieją jest to, że za jakiś czas będzie program 24-godzinny informacyjny, naszej strony" - tak na krótko przed informacjami o tym projekcie mówił Jarosław Kaczyński. Słowa naszej strony odbieram jednoznacznie - strony PiS-u.

 

Nawet prawicowi dziennikarze, z którymi rozmawiam przyznają, że Bronisław Wildstein nie ma zbyt dużego pojęcia o telewizji. Oczywiście otwarcie tego nie powiedzą, żeby mu przykrości nie sprawić. Wystarczy obejrzeć sobie kilka filmów na VoD z Gazety Polskiej, żeby zrozumieć, że szczyt jakości to nie jest, raczej osiedlowa kablówka. Mogą mieć świetnych publicystów, ale to ma być kanał informacyjny. Powinni sięgnąć po ludzi, którzy kiedyś pracowali w telewizjach, np. Marcin Wikło, Marek Pyza. Tyle, że oni są w konkurencyjnym portalu prawicowym. Podobno, że te dwa środowiska za sobą nie przepadają.

 

Osobną kwestią jest suma, którą chcą na kanał przeznaczyć. Gdzieś czytałem, że 2-3 mln zł. Jak pokryją opłatę za transponder? 4 mln zł rocznie! Gdzie pozostałe koszty? Sprzęt, studio, pensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobną kwestią jest suma, którą chcą na kanał przeznaczyć. Gdzieś czytałem, że 2-3 mln zł. Jak pokryją opłatę za transponder? 4 mln zł rocznie! Gdzie pozostałe koszty? Sprzęt, studio, pensje.

 

 

Przecież będą prosić o wsparcie (tak jak to jest teraz) oraz pobierać opłaty za abonament miesięczny.

Może uda im się nieco podebrać darczyńców o. Dyrektora.

 

Wiadomo że jeśli jakaś platforma czy siec kablowa zaoferuje stacje w systemie dodatkowo płatnym to też będzie chciała na tym zarobić...

To się nazywa robić telewizje licząc tylko na darczyńców i abonament...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dajcie spokój, skasujcie mój post potem, ale przypnijcie gdzieś temat z wyjaśnieniem, że satelita to rodzaj męski i nieprawidłowym jest napisać wypasiona satelita, tylko powinno być wypasiony satelita. Jak już nawet konto oficjalne jednego z kanałów robi takie błędy i to na forum satelitarnym, to chyba warto ludziom jasno zakomunikować "czym" jest satelita w języku polskim. Jak dla mnie to jest kompromitacja, gdy ktoś tak pisze, a zdarza się to często i powtórzę, na forum, które głównie tymi satelitami się zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli miejsce, wszystkie dosyły itp. Stars TV nie jest telewizją informacyjną, a te generują dużo wyższe koszty. Przydałby się wóz satelitarny, żeby transmitować konferencje prasowe. Światłowód z Sejmu do łączeń live. Tych kosztów technicznych jest mnóstwo. Jeśli nie dogadają się z platformami cyfrowymi, dochodzi licencja na system dostępu warunkowego. Chyba, że twórcy postawią na absolutne minimum. Małe i ciasne studio, gadające głowy publicystów i 2-3 w kółko powtarzane materiały. Owszem, można tak robić telewizję, ale mamy 2013 i trzeba iść do przodu. Samą ideę kanału prawicowego popieram, bo to większy rynek dla dziennikarzy. Obawiam się tylko, że nie podołają, bo pracuję w telewizji od 2008 roku i wiem ile to kosztuje. Znam to z perspektywy Bizancjum (TVN) i mniejszej stacji (Superstacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Naszą nadzieją jest to, że za jakiś czas będzie program 24-godzinny informacyjny, naszej strony" - tak na krótko przed informacjami o tym projekcie mówił Jarosław Kaczyński. Słowa naszej strony odbieram jednoznacznie - strony PiS-u.

 

 

Kaczyński to może sobie gadać. Póki nie wykupi udziałów to ma taki sam wpływ na stację jak ja :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media idą w kierunku totalnej polaryzacji. Widać to po kanałach informacyjnych typu Russia Today, France24, Jewish News One, CCTV News. W mikroskali zrozumiała to polska prawica. Kiedyś mieliśmy media częściowo zdeklarowane, teraz mamy mocno. Trochę szkoda, ale może obiektywizm zawsze był utopijny i pozorny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Telewizja Republika złożyła już wniosek o koncesję i ma już miejsce na satelicie:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv-republika-ma-juz-miejsce-na-satelicie-i-kompletuje-zespol

Miejsce wynajęli bezpośrednio od Eutelsat, więc strzelam, że będzie to połówka 10,911, która nie należy do Cyfrowego Polsatu. Co oznaczałoby, że będą nadawali koło STARS.TV. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...