Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie.Zerkałem dzisiaj kilkukrotnie na Stars TV i rzekłbym nawet, że większość prezentowanych utworów na jakie trafiłem to było Italo-disco. Jak ktoś zna słynne Italo boot mixy bez problemu wyłapie wykonawców tego nurtu. Chociaż granica pomiędzy Italo a Euro jest tak cienka, że taka segregacja nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał:

Chociaż granica pomiędzy Italo a Euro jest tak cienka, że taka segregacja nie ma sensu.

No z tą granicą cienką to bym polemizował. Ja rozumiem nie przesadzajmy. Ale jak ktoś wrzuca do wora „Euro-Disco” np. Sandrę, to nie mam więcej słów. :) 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, djclassic napisał:

No z tą granicą cienką to bym polemizował. Ja rozumiem nie przesadzajmy. Ale jak ktoś wrzuca do wora „Euro-Disco” np. Sandrę, to nie mam więcej słów. :) 

 

To do jakiego wora wyrzucisz Sandrę? Na wielu stronach widnieje jako artystka euro-disco. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto jest lepszą definicją euro-disco niż Sandra? No ok, Modern Talking. Savage w sumie dla mnie też euro bardziej niż italo (takie euro-ballado-disco :P ) A italo to dla mnie przede wszystkim Ricchi e Poveri czy Francesco Napoli. A po angielsku to Ryan Paris.

Ale, nawet ironicznie, porównywać Madonnę i Sandrę w kontekście euro-disco...? Może mamy inne rozumienie tego terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, djclassic napisał:

No z tą granicą cienką to bym polemizował. Ja rozumiem nie przesadzajmy. Ale jak ktoś wrzuca do wora „Euro-Disco” np. Sandrę, to nie mam więcej słów. :) 

Jak najbardziej dobre zaszeregowanie moim zdaniem. Jako wykonawców Italo Disco zwykło się nazywać wykonawców z wytwórni ZYX Bernharda Mikulskiego bo to zdaje się on wymyślił nazwę tego gatunku. Cała reszta grająca muzykę dyskotekową lat 80 to euro-disco. I tam jest i Sandra i Bad Boys Blu i Modern Talking itd.A, że można zatańczyć do utworów Madonny czy niejednego zespołu tzw. New Romantic to całkiem inna sprawa. Pet Shop Boys tez często gościł na dyskotekach.Ba nawet wydał kilka płyt z remiksami utworów pod tytułem Disco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SatExpert napisał:

Co nie zmienia faktu, że w naszym kraju słuchanie czegoś w języku innym niż polski i angielski wydaje się być jakieś obrzydliwe (nie dotyczy hiszpańskich hitów na czasie) - takie jest moje odczucie. ?

Polska muzyka nie jest zbyt popularna. Gdyby było inaczej ,bloki z nią pojawiały by się w ciągu dnia a nie w nocy. Zresztą skoro artyści nie protestują ,to chyba taki układ im odpowiada.

Odnośnie Euro Disco czy Disco mamy w Polsce wykonawców tych gatunków czy lukę wypełnia disco polo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wuzel napisał:

Odnośnie Euro Disco czy Disco mamy w Polsce wykonawców tych gatunków czy lukę wypełnia disco polo ?

Kiedyś do muzyki Italo, a właściwie bardziej euro-dance był zaliczany nurt „Polski Power Dance” w połowie lat 90-tych. I&I, Afterlife czy United. A do muzyki Italo- Disco to pasował Top One, zwłaszcza z pierwszych albumów. Dzisiejsi wykonawcy raczej nie mają nic wspólnego z tamtym gatunkiem. Bardziej idą w stronę muzyki klubowej. Nie mówię tu o disco-polo

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, djclassic napisał:

Kiedyś do muzyki Italo, a właściwie bardziej euro-dance był zaliczany nurt „Polski Power Dance” w połowie lat 90-tych. I&I, Afterlife czy United.....

Jeszcze był chyba jakiś Daniel czy jakoś tak.Polonia 1 puszczała w kółko kilka teledysków.

 

Gdy Top One wydał pierwszą płytę to był już praktycznie koniec ery Italo disco. A do jakiego gatunku zaliczyć Papa Dock/Papa Dance ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papa Dance to bardziej muzyka dansingowa lub po prostu rozrywkowa. Na pewno nie zaliczałbym tego do Italo. Top One wydał swoją pierwszą płytę "No.1" pod koniec 1989 lub na początku 1990 roku. Nie pamiętam już dokładnie. Wiem że promowali ją w audycji "Słuchajmy Razem" Bogdana Fabiańskiego w PR2 Polskiego Radia.

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawel napisał:

Jeszcze był chyba jakiś Daniel czy jakoś tak.Polonia 1 puszczała w kółko kilka teledysków.

 

Gdy Top One wydał pierwszą płytę to był już praktycznie koniec ery Italo disco. A do jakiego gatunku zaliczyć Papa Dock/Papa Dance ?

Papa Dance zaliczyłbym do synth-popu i new romantic, podobnież np. Bolter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...