Jump to content

Recommended Posts

No dobra. Wszystko ładnie pięknie blok „Euro-Disco” . Numery ciekawe. Tylko po co mieszać Italo-Disco z disco. Nie można by było tego jakoś oddzielić? Godzina Italo i godzina disco.;)

• Confused 1
  • Upvote 2

Bo telemetry pewnie nie lubią jak ktoś śpiewa po włosku - tylko po polsku i angielsku - żałosne! 😩

• Confused 1
  • Upvote 1

Nie. Po prostu czystego italo disco mam bardzo mało więc nic z tym jako oddzielnym bytem nie da się zrobić. 

• Confused 1
  • Upvote 1

Co nie zmienia faktu, że w naszym kraju słuchanie czegoś w języku innym niż polski i angielski wydaje się być jakieś obrzydliwe (nie dotyczy hiszpańskich hitów na czasie) - takie jest moje odczucie. 😑

• Confused 2
  • Upvote 1

5 godzin temu, STARS.TV napisał:

Nie. Po prostu czystego italo disco mam bardzo mało więc nic z tym jako oddzielnym bytem nie da się zrobić. 

To zmień nazwę na Italo&Euro Disco, żeby to jakoś miało ręce i nogi.

• Confused 1
  • Upvote 2

Jakoś mi nie pasuje Savage koło Modern Talking, ale dobra. Twoja stacja i wiesz co dobre dla Ciebie:)

• Confused 1
  • Upvote 2

9 godzin temu, SatExpert napisał:

Bo telemetry pewnie nie lubią jak ktoś śpiewa po włosku - tylko po polsku i angielsku - żałosne! 😩

Znawca się znalazł - Italo Disco to muzyka śpiewana po angielsku, a nie po włosku.

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 3

Dokładnie.Zerkałem dzisiaj kilkukrotnie na Stars TV i rzekłbym nawet, że większość prezentowanych utworów na jakie trafiłem to było Italo-disco. Jak ktoś zna słynne Italo boot mixy bez problemu wyłapie wykonawców tego nurtu. Chociaż granica pomiędzy Italo a Euro jest tak cienka, że taka segregacja nie ma sensu.

2 godziny temu, Pawel napisał:

Chociaż granica pomiędzy Italo a Euro jest tak cienka, że taka segregacja nie ma sensu.

No z tą granicą cienką to bym polemizował. Ja rozumiem nie przesadzajmy. Ale jak ktoś wrzuca do wora „Euro-Disco” np. Sandrę, to nie mam więcej słów. :) 

• Confused 1
  • Upvote 2

12 minut temu, djclassic napisał:

No z tą granicą cienką to bym polemizował. Ja rozumiem nie przesadzajmy. Ale jak ktoś wrzuca do wora „Euro-Disco” np. Sandrę, to nie mam więcej słów. :) 

To do jakiego wora wyrzucisz Sandrę? Na wielu stronach widnieje jako artystka euro-disco. 

• Upvote 1

No wielu stronach może sobie widnieć jako euro-disco. To że niektóre kawałki nadają się do tańca, to nie znaczy że to disco. Równie dobrze można by było powiedzieć ze Madonna też zalicza się do euro-disco.:D

• Confused 4
  • Upvote 2

A kto jest lepszą definicją euro-disco niż Sandra? No ok, Modern Talking. Savage w sumie dla mnie też euro bardziej niż italo (takie euro-ballado-disco :P ) A italo to dla mnie przede wszystkim Ricchi e Poveri czy Francesco Napoli. A po angielsku to Ryan Paris.

Ale, nawet ironicznie, porównywać Madonnę i Sandrę w kontekście euro-disco...? Może mamy inne rozumienie tego terminu.

5 godzin temu, djclassic napisał:

Jak najbardziej dobre zaszeregowanie moim zdaniem. Jako wykonawców Italo Disco zwykło się nazywać wykonawców z wytwórni ZYX Bernharda Mikulskiego bo to zdaje się on wymyślił nazwę tego gatunku. Cała reszta grająca muzykę dyskotekową lat 80 to euro-disco. I tam jest i Sandra i Bad Boys Blu i Modern Talking itd.A, że można zatańczyć do utworów Madonny czy niejednego zespołu tzw. New Romantic to całkiem inna sprawa. Pet Shop Boys tez często gościł na dyskotekach.Ba nawet wydał kilka płyt z remiksami utworów pod tytułem Disco.

• Confused 1

No dobra. Żeby było wszystko jasne. Sandra to żadne euro-disco tylko zwykły pop. Savage to Italo -Disco a Pet Shop Boys to disco. Czegoś jeszcze ktoś nie rozumie?

• Confused 3
  • Upvote 2

No dobra. Żeby wszystko było jasne. Sandra w STARS to od zawsze euro disco i tak na zawsze pozostanie. Czegoś jeszcze nie rozumiesz? :lol2:

• Like 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

A w Stars to sobie może być nawet Italo-Disco. Ja wiem ze to nie disco. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?:D

• Haha 1
  • Confused 1

21 godzin temu, SatExpert napisał:

Co nie zmienia faktu, że w naszym kraju słuchanie czegoś w języku innym niż polski i angielski wydaje się być jakieś obrzydliwe (nie dotyczy hiszpańskich hitów na czasie) - takie jest moje odczucie. 😑

Polska muzyka nie jest zbyt popularna. Gdyby było inaczej ,bloki z nią pojawiały by się w ciągu dnia a nie w nocy. Zresztą skoro artyści nie protestują ,to chyba taki układ im odpowiada.

Odnośnie Euro Disco czy Disco mamy w Polsce wykonawców tych gatunków czy lukę wypełnia disco polo ?

25 minut temu, wuzel napisał:

Odnośnie Euro Disco czy Disco mamy w Polsce wykonawców tych gatunków czy lukę wypełnia disco polo ?

Kiedyś do muzyki Italo, a właściwie bardziej euro-dance był zaliczany nurt „Polski Power Dance” w połowie lat 90-tych. I&I, Afterlife czy United. A do muzyki Italo- Disco to pasował Top One, zwłaszcza z pierwszych albumów. Dzisiejsi wykonawcy raczej nie mają nic wspólnego z tamtym gatunkiem. Bardziej idą w stronę muzyki klubowej. Nie mówię tu o disco-polo

Edited by djclassic
  • Confused 1
  • Upvote 2

Czyli disco polo ,lub na przykład Enej czy Sławomir ,wypełnili jakąś lukę. Było zapotrzebowanie na taką muzykę ,dlatego się przyjęła u nas.Dodatkowo promocja zrobiła swoje. Chociaż Sławomir ,po nagraniu Megiery ,bardzo rynku nie zawojował wtedy.

4 godziny temu, djclassic napisał:

Kiedyś do muzyki Italo, a właściwie bardziej euro-dance był zaliczany nurt „Polski Power Dance” w połowie lat 90-tych. I&I, Afterlife czy United.....

Jeszcze był chyba jakiś Daniel czy jakoś tak.Polonia 1 puszczała w kółko kilka teledysków.

Gdy Top One wydał pierwszą płytę to był już praktycznie koniec ery Italo disco. A do jakiego gatunku zaliczyć Papa Dock/Papa Dance ?