Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

Na dekoderze Cyfrowego Polsatu tym bardziej nie da rady!

Dekoder ten obsługuje tylko system Nagravision (a więc zupełnie inny, niż ten, w którym działa karta "TnK") i w dodatku jest sparowany z kartą Cyfrowego Polsatu, która została z nim dostarczona. I będzie działał tylko z tą jedną, jedyną kartą Cyfrowego Polsatu. Żadna inna karta w tym dekoderze nie zadziała.

 

Co do dekodera do "TnK Smart HD" to mogę ci polecić tuner, który sam posiadam, czyli Ferguson Ariva 202E. Jest stosunkowo niedrogi i w mojej ocenie bardzo dobry. Ja jestem z niego zadowolony. :) Karta "TnK Smart HD" ponoć działa na tym tunerze prawidłowo, ale to by musiał jeszcze potwierdzić ktoś, kto używa takiej karty z tym modelem tunera. Ja wczoraj kupiłem starter "TnK Smart HD", ale jeszcze go nie aktywowałem. Planuję to zrobić w późniejszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jednak zdecydowałem się na aktywację mojej karty "TnK SmartHD".

Jakieś 20 minut temu dzwoniłem na infolinię w celu aktywacji, gdyż obecnie nie można już tego zrobić online przez Internet. :(

Podałem konsultantowi wszystkie potrzebne dane, no i tak czekam. Zgodnie z tym, co powiedział mi konsultant, ustawiłem swój tuner na kanale TVN (SD).

Minęło już ponad 20 minut i aktywacji karty nadal nie mam. Choć konsultant powiedział mi, że może to trwać do 24 godzin.

Mnie jednak martwi jedna rzecz. Gdy włożyłem tę kartę do mojego tunera jeszcze przed dzwonieniem na infolinię to wszedłem sobie przez menu tunera na uprawnienia odbioru tej karty i co ciekawe, jest tam kompletnie pusto! Żadnych wpisów, żadnych dat, ani nic. Czy tak ma być, gdy karta jest nieaktywna? Bo wygląda mi to tak, jakby mi tuner tej karty w ogóle nie widział albo był jakiś błąd. :roll: Mój tuner to Ferguson Ariva 202E. Na razie nic nie ruszam. Czekam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, włożyłem kartę czipem do dołu. Przecież wiem, jak się wkłada kartę do czytnika w moim tunerze. Nie robię tego pierwszy raz.

 

Wszedłem teraz jeszcze raz z menu tunera na informacje o uprawnieniach odbioru karty i widzę, że jest teraz coś takiego:

 

ITI 2 Neovision

01.Apr.13 - 30.Apr.13 01000014

01.Jan.90 - 01.Jan.90 00000000

 

Czy powyższe oznacza, że karta jest już aktywna, czy jeszcze nie?

Cały czas nadal trzymam ustawiony tuner na kanale TVN SD. Na razie kanału nie ruszam. Obrazu nadal nie ma. Cały czas mam komunikat "Zakodowane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli migrowałeś na FK-6900CR to był to dość zły pomysł. Dokonaj migracji na innym sprzęcie albo tam próbuj łapać uprawnienia (np. może być ten DiGYBOXX co masz w opisie). Dopiero jak wszystko będzie świecić (i będą uprawnienia ITI Neovision) na tym innym sprzęcie, to przełóż kartę z powrotem do 6900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij i ponownie włóż kartę z dekodera powinno zadziałać,na forum już tak pisali i pomogło,sam też tak robiłem i załapało.

Niestety, w moim przypadku nic to nie pomogło. Po wyjęciu karty i ponownym jej włożeniu, nadal miałem na czarnym ekranie komunikat "Zakodowane".

Ale wyłączyłem tuner do czuwania (bez wyjmowania z niego karty), następnie ponownie go włączyłem i wówczas już zadziałało. Pojawił się obraz na kanale TVN. :) Pozostałe kanały, w tym również kanały HD z oferty "Smart HD" działają. :) Tak więc, moja karta "TnK Smart HD" jest już aktywna. :D

Szkoda tylko, że nie wiedziałem wcześniej o tym, że jak już się pojawi na karcie wpis dotyczący uprawnień odbioru, który podałem na poprzedniej stronie niniejszego tematu, to oznacza, że karta jest już aktywna. Bo trzymałem tuner tak nadal na tym kanale TVN, a że jechałem też na nockę do pracy to zostawiłem tuner włączony na tym kanale przez całą noc. Okazuje się, że niepotrzebnie. No, ale nic. Najważniejsze, że jest już OK. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie śledzenia tego tematu, nie próbowałbym migracji na tym tunerze - niezależnie od wersji softu. Prawie każdy jego posiadacz zgłaszał jakieś problemy w stylu "obraz zniknął i nie wrócił, a w uprawnieniach nic się nie zmieniło". Może w jakimś lepiej wyposażonym sklepie sat by Ci to zmigrowali w innym tunerze za symboliczną opłatą? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywuj przez internet na stronie telewizji na karte , wypełniłem ankiete podałem tylko nr karty i po ok 3 godzinach wskoczyłmi smart Hd

Z początku też tak próbowałem, ale nie dało rady. Po wpisaniu numeru karty, czterech ostatnich cyfr numeru konta do wpłat za doładowania oraz właściwego kodu z obrazka i zatwierdzeniu pojawiła się informacja, że dane są niepoprawne i że karta nie może być aktywowana. Musiałem więc zadzwonić na infolinię, podać wymagane dane i dopiero wówczas karta została zaktywowana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zarówno TNK sd jak i Smart HD powinno być dalej rozwijane. I to wcale nie trzeba dodawać kolejnego pakietu z 20 kanałami. Wystarczy dorzucić 4 wartościowe kanały które ludzie chcą oglądać i będą doładowywać na pewno bo 15-20 zł miesięcznie to nie jest dużo. Mile widziane według mnie byłyby w tych ofertach na przykład Eurosporty albo Comedy Central. Do tego jeszcze jakiś kanał filmowy i jest fajna oferta. Dziwi mnie to że przestano rozwijać TNK w wersji sd. Zmarnowano potencjał tego pakietu. Chyba zapomnieli o tym że w naszym kraju rozwija się takie coś jak DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodali Conax do wersji SD kanałów Domo+,Kuchnia+Teletoon/Hyper i Ale Kino czyżby mieli coś dorzucić do Smart HD i TNK SD? o ile pierwsze trzy kanały mnie nie interesują to za AleKino byłbym wdzięczny w ofercie Smart HD lub TNK SD.

One prawdopodobnie wejdą w skład oferty nc+ na kartę - po za tym TNK SD nie jest już rozwijane i raczej nic tam nowego nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zarówno TNK sd jak i Smart HD powinno być dalej rozwijane. I to wcale nie trzeba dodawać kolejnego pakietu z 20 kanałami. Wystarczy dorzucić 4 wartościowe kanały które ludzie chcą oglądać i będą doładowywać na pewno bo 15-20 zł miesięcznie to nie jest dużo. Mile widziane według mnie byłyby w tych ofertach na przykład Eurosporty albo Comedy Central. Do tego jeszcze jakiś kanał filmowy i jest fajna oferta. Dziwi mnie to że przestano rozwijać TNK w wersji sd. Zmarnowano potencjał tego pakietu. Chyba zapomnieli o tym że w naszym kraju rozwija się takie coś jak DVB-T.

Nic za darmo nie dadzą, a nowej platformie nie zależy na abonentach płacących mniejsze sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...