Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1. Kiedyś pytałem "doradcę.n" na oficjalnym forum "n" - SmartHD nie jest ograniczona czasowo tak jak TnK SD.

2. Tvn24 HD działa jak najbardziej.

 

Pozdrawiam

PROXIMUS

To, że oferta SmartHD nie jest ograniczona czasowo, oznacza również, że w każdej chwili mogą ją zlikwidować i oddać pozostałą kasę, a Ty zostaniesz z dekoderem. Z kolei TnK SD jest ważna do 31.10.2016 r. i do tej daty muszą ją świadczyć.

 

Dzięki za informacje. :)

Bo się tak ciągle zastanawiam, czy sobie jeszcze nie dokupić tej "TnK Smart HD". Nie wiem tylko, czy brać zestaw startowy zwykłej "TnK SD" i z niej migrować do "Smart HD" (taki zestaw kosztuje ok. 50 zł, w tym dwa miesiące opłacone), czy kupić może od razu zestaw "Smart HD" (kosztuje 99 zł, w tym trzy miesiące opłacone)? Bo boję się ewentualnych problemów i dodatkowych kosztów (połączenia telefoniczne z BOK) przy migracji z "TnK SD" do "Smart HD". Wolałbym chyba mieć od razu dostęp do oferty "Smart HD".

Jakie rozwiązanie polecacie?

I czy taką nową, świeżo kupioną kartę (w tym także kartę "Smart HD" z tego zestawu za 99 zł) można obecnie bez problemów zaktywować przez Internet za pomocą strony internetowej "Telewizji na Kartę"? Rozumiem, że kartę z zestawu "Smart HD" aktywuje się w identyczny sposób, jak zwykłą kartę "TnK SD"?

Czy na karcie "Smart HD" po jej zaktywowaniu od razu jest dostęp do oferty "Smart HD"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj aktywowałem kartę SD TNK opłaconą na 2 miesiące.Bez problemu ,przez telefon ,podając nazwisko z sufitu ,wcześniej przygotowane fikcyjne dane,z telefonu na kartę.Trwało to ok. 2 minut rozmowa i podawanie danych,imię nazwisko,adres,kod pocztowy,nr.telefonu.Kazali włączyć na TVN i czekać do 24 godzin.Po 10 min.weszły uprawnienia ,wyłączyłem dekoder i włączyłem.Pozostało wyszukać kanały bo dekoder mój,przerobiony na ful.Gra wszystko co ma grać i AXN ,pewnie za Religie której już nie ma już w ofercie TVn smart Hd .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze raz do mojego tematu.

 

Skoro ADB 1180s ma probmy przy migracji, będę szukał czegoś, co radzi sobie bezproblemowo z uprawnieniami (nie mam zamiaru bez przerwy jeździć bo babci, bo coś nie działa)

 

I tutaj planbuję Opticum X80, lub właśnie Technisata DIGIT CD e Black FL

coś takiego właśnie:

http://allegro.pl/telewizja-na-karte-tu ... 29490.html

 

 

Czy możecie coś jeszcze o nim powiedzieć? Czy może istnieje jeszcze jakaś anternatywa, koniecznie łatwa w obsłudze?

 

 

jest szansa że ktoś jeszcze coś poleci, w przedziale do 150zł z łatwą obsługą, i brakiem problemów z uprawnieniami? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Dzięki za informacje. :)

Bo się tak ciągle zastanawiam, czy sobie jeszcze nie dokupić tej "TnK Smart HD". Nie wiem tylko, czy brać zestaw startowy zwykłej "TnK SD" i z niej migrować do "Smart HD" (taki zestaw kosztuje ok. 50 zł, w tym dwa miesiące opłacone), czy kupić może od razu zestaw "Smart HD" (kosztuje 99 zł, w tym trzy miesiące opłacone)? Bo boję się ewentualnych problemów i dodatkowych kosztów (połączenia telefoniczne z BOK) przy migracji z "TnK SD" do "Smart HD". Wolałbym chyba mieć od razu dostęp do oferty "Smart HD".

Jakie rozwiązanie polecacie?

I czy taką nową, świeżo kupioną kartę (w tym także kartę "Smart HD" z tego zestawu za 99 zł) można obecnie bez problemów zaktywować przez Internet za pomocą strony internetowej "Telewizji na Kartę"? Rozumiem, że kartę z zestawu "Smart HD" aktywuje się w identyczny sposób, jak zwykłą kartę "TnK SD"?

Czy na karcie "Smart HD" po jej zaktywowaniu od razu jest dostęp do oferty "Smart HD"?

 

Ponawiam mojego posta z poprzedniej strony niniejszego tematu.

Bardzo proszę o odpowiedź na nurtujące mnie, wyżej opisane kwestie!

Bo się zastanawiam, czy jutro po pracy nie podjechać do sklepu RTV EURO AGD, który mam po drodze i kupić sobie ten zestaw startowy "TnK Smart HD" za 99 zł... :?:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@locke90 - Zapytałeś, więc odpowiedziałem wyrażając swoją opinię. Twoja sprawa - twoje pieniądze. Po prostu uważam, że kupno odbiornika SD w dzisiejszych czasach mija się z celem. I nie chodzi tylko o kodowane kanały, choć nie mam pojęcia co masz za instalację. Tak, na razie tracisz jeden kanał, bo w S2 nadawana jest Religia.TV.

 

@Barti - karta startowa TNK zwykła jest tańsza i musisz migrować do SMART HD. Z tych dwóch miesięcy zostanie nieco powyżej jednego ze względu na inny cennik i jest to inaczej przeliczane. Karta startowa Smart HD jest droższa (3 miesiące tej oferty to 54 zł, a karta startowa to 99zł.) jednak masz już ją aktywowaną w tej ofercie. Lepiej kup TNK SD i potem migruj dzwoniąc do BOA(dusiciela jak piszą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup TNK SD i potem migruj dzwoniąc do BOA(dusiciela jak piszą).

Z początku też brałem tę opcję pod uwagę, ale teraz bardziej skłaniam się ku tej karcie za 99 zł, która ma już ofertę "Smart HD" na starcie. Jak już wcześniej wspomniałem, mam pewne obawy odnośnie tej procedury migracji z "TnK SD", a i telefon do nich też nie jest tani. Więc summa summarum cenowo może wyjść podobnie, ale za to w przypadku tej karty "Smart HD" za 99 zł byłoby chyba mniej stresu. ;)

Rozumiem, że aktywacja karty "Smart HD" za 99 zł przebiega identycznie, jak karty "TnK SD" i można ją wykonać też przez Internet, tak jak w przypadku "TnK SD"?

Czy karta "Smart HD" działa poprawnie w czytniku uniwersalnym tunera Ferguson Ariva 202E? Wiem, że na pewno karta "TnK SD" działa, bo sprawdzałem raz taką kartę, którą używa moja babcia w moim starym Fergusonie AF-7318UCI. Czy karta "Smart HD" technicznie jest tą samą kartą, co karta "TnK SD"?

Bardzo proszę o odpowiedź!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość duży problem z aktywacją tych kanałów, wczoraj zakupilam starter smart HD z 3 miesiącami gratis, włożyłam kartę - wszystko tak jak trzeba i po połowie dnia i całej nocy kanał nie zaswiecil, nie ma nic oprocz telewizji puls czy kultura. Do tego do sprawy "wtrącila" sie córa wyszukując na nowo wszystkie programy których jest multum- ale wiekszosc po arabsku itd. i teraz jeszcze gorzej znalezc mi ten tvn kiedy wszystko nie jest pokolei, który i tak pewnie nie działa, nie wiem co zrobić, aktywowałam karte dzwoniąc do BOK facet powiedział ,że w ciągu 24 godzin powinno zaswiecic, 24 minęły i nic. ciągle czarno. ma ktoś jakiś pomysł co zdziałać by ten nieszczęsny tvn w koncu zaswiecil? bo kurde wywalilam na to 100zl i juz sama nie wiem czy cos z tego będzie czy calkiem wszystko sknocilam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dość duży problem z aktywacją tych kanałów, wczoraj zakupilam starter smart HD z 3 miesiącami gratis, włożyłam kartę - wszystko tak jak trzeba i po połowie dnia i całej nocy kanał nie zaswiecil, nie ma nic oprocz telewizji puls czy kultura. Do tego do sprawy "wtrącila" sie córa wyszukując na nowo wszystkie programy których jest multum- ale wiekszosc po arabsku itd. i teraz jeszcze gorzej znalezc mi ten tvn kiedy wszystko nie jest pokolei, który i tak pewnie nie działa, nie wiem co zrobić, aktywowałam karte dzwoniąc do BOK facet powiedział ,że w ciągu 24 godzin powinno zaswiecic, 24 minęły i nic. ciągle czarno. ma ktoś jakiś pomysł co zdziałać by ten nieszczęsny tvn w koncu zaswiecil? bo kurde wywalilam na to 100zl i juz sama nie wiem czy cos z tego będzie czy calkiem wszystko sknocilam :P

Z tego, co wiem to aktywacji trzeba dokonywać na kanale TVN. Samo tylko włożenie karty do tunera i przełączenie go na kanał TVN nie wystarczy. Po tym trzeba dokonać aktywacji przez Internet wypełniając odpowiedni formularzyk na stronie "Telewizji na Kartę" lub zadzwonić do BOK.

Jaki masz tuner? Obsługuje on system kodowania Conax?

 

Ja wczoraj też kupiłem sobie starter "TnK Smart HD" za 99 zł, ale jeszcze go nie aktywowałem. Planuję to zrobić pod koniec kwietnia, gdyż do tego czasu będę miał jeszcze aktywną kartę CYFRY+. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj tuner to pioneer BCT-1430, nie znam sie na tym , odczytalam tylko to co bylo napisane na tej naklejce :P wczesniej mialam zwykla karte tnk i dzialalo normalnie, aktywacji dokonalam przez BOK , tylko dosc dlugo ten tvn nie zaskakuje, do tego nie wiemc zy mam wlaczone na odpowiednim tvnie bo jest ich kilka a po tym nowym wyszukiwaniu kanalow nie wiem ktory jest tym wlasciwym, a kanalow ponad 1700 i mam dosc tego szukania.. jak myslicie dalej miec wlaczone na tym tvnie ktory znalazlam czy zaczac kombinowac cos z resetowaniem/ wyciaganiem karty itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj tuner to pioneer BCT-1430, nie znam sie na tym

Uuuu la la, przecież to jest dekoder dawnej CYFRY+! I to w dodatku baaardzo stary!

Domyślnie obsługuje on system tylko i wyłącznie kodowania CYFRY+, czyli Seca Mediaguard.

Z tego, co opisujesz, masz go przerobionego na "uniwersalnego", jednak nie daje to żadnej gwarancji poprawnego działania kart w systemie Conax i innych. Tym bardziej, że taka przeróbka jest nieoficjalna. Oficjalnie te tunery obsługują, jak już wyżej wspomniałem, tylko system kodowania Seca Mediaguard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katarzyno...pozostaje PRÓBA. Znajdź kogoś w otoczeniu z dekoderem np. Globo, Opticum albo Ariva i tam umieść kartę na jakiś czas na kanale TVN.

Pioniery radziły sobie z Conaxem, ale z uprawnieniami gorzej i NAJPRAWDOPODOBNIEJ na tym tunerze AKTYWACJI NIE ZROBISZ.

Co do ogladania z już aktywną kartą to trzeba spróbować i doświadczalnie sprawę ustalić.

Dla wielu dekoderów nie do przejścia jest prov. 0B01 (n) a z tym prov. pracuje TnK Smart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bat

Rozumiem, że na tunerze Ferguson Ariva 202E karta "TnK Smart HD" pójdzie? Jej aktywacja na tym tunerze również?

Bo wczoraj kupiłem sobie taki właśnie starter, ale jeszcze go nie aktywowałem. Zamierzam to zrobić w późniejszym czasie.

 

Dodam jeszcze, że karta zwykłej "TnK SD" (bez "Smart HD") działa poprawnie również w moim starym Fergusonie AF-7318UCI, którego teraz używa moja babcia. :) Uprawnienia odbioru chyba też przechodzą, bo babcia nie skarży się, że kanały jej znikają. Działają ciągle. Karta jest doładowywana regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ,że mi pomagacie, postaram sie pokombinować z tymi tunerami, tylko najgorzej ze nie mam dostępu do zbyt wielu, wyciągnelam jakis stary dekoder z Cyfrowego Polsatu echostar, myslicie ze na tym da rade czy nawet nie probowac? kurde, zeby czlowiek chociaz troche sie na tym znal byloby o wiele latwiej. :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...