Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

w przypadku dekodera Opticum X10"maniek 357" ma rację lepiej dołożyć parę złotych i kupić jakiś normalny dekoder ,tak się składa że użytkuje to urządzenie i delikatnie mówiąc jest bardzo słabe

 

Mnie nurtuje inny problem , związany z ostatnią aktualizacją i dołączeniem trzech kanałów włoskiego SKY do listy głównej , próbowałam wypytać "enkę" ale niestety doradcy n kompletnie nie wiedzą o co chodzi (poniżej odpowiedź jaką uzyskałam )

 

Witam,

my jako firma nie mamy możliwości zmiany listy kanałów w Państwa dekoderach. Możliwość takiej modyfikacji mamy jedynie w ofercie abonamentowej a i to jedynie w zakresie naszych kanałów. Ponadto często spotykałem się z taką sytuacją, że po aktualizacji zmieniła się lista kanałów. Jest to efekt uboczny aktualizacji. W ofercie telewizji na kartę bo o takiej ofercie mówimy użytkownicy mają pełną dowolność w konstruowaniu własnej listy kanałów. Nasza firma nie ma najmniejszego wpływu na zaistniałe modyfikacje listy kanałów.

 

Pozdrawiam,

Piotrek_n

n_przedstawiciel

tel. kom.: +48 12 294 78 00

tel.: + 48 801 05 55 05

fax: + 48 (12) 291 55 50

 

Może ktoś z Was wie dlaczego tak się stało ,przecież aktualizacja nie bierze znikąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia do Smart HD miałem do 29.09. Dziś rano jak wychodziłem do pracy to kanały jeszcze świeciły, wie ktoś przypuszczalnie kiedy mogą mi zgasnąć? Mam zamiar obejrzeć LM i zastanawiam się czy poczekać aż same zgasną albo doładować jeszcze dziś żeby mnie czesami jutro nie zostawili na lodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie

w opisie tunera pisze " Obsługiwane rozdzielczości video - 576p" tzn że nie mam co liczyc na rozdzielczość hd ? taką jaką ma mój telewizor ?

czy dekodery też mają jakieś parametry co do rozdzielczości , chodzi mi o to czy po prostu obraz nie będzie gorszej jakości niż na innym dekoderze ? (lepszym?)

czy nieważna rozdzielczość tylko żeby był kabel hdmi ? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co liczyć na rozdzielczość HD na takich odbiornikach. Dekoder musi obsługiwać standardy DVB-S2 i MPEG-4. Kabel HDMI nic tu nie da, obraz będzie w lepszej jakości, ale w dalszym ciągu będzie SD. O jakości HD mówimy przy rozdzielczościach 720p i 1080i.

 

Jak już mówiłem, jeśli interesuje Cię dolna półka cenowa (czyli i tak min. 200 zł) to masz do wyboru przede wszystkim Fergusona Arivę 102E lub Opticuma x110p. Jest jeszcze nBox na Enigmie, ale nie wiem czy z takim stopniem wiedzy sobie poradzisz w przypadku awarii/konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę po raz kolejny - źle ustawiona antena. TVN HD działa, bo jest na transponderze DVB-S, który jest w miarę łatwo odbieralny. Reszta kanałów HD jest na tp DVB-S2 i tu już precyzja jest wymagana, aby to odebrać. Jeśli jest dźwięk, znaczy, że karta poprawnie dekoduje sygnał z kanału HD, ale sygnał jest zbyt słaby, aby pojawił się obraz. Miałem ten tuner Opticum x110p i przy słabym sygnale pokazywał "zakodowane", taki już jego urok.

 

Jedyne wyjście to regulacja anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co należy zrobić żeby znaleźć Polsat Sport News z oferty Smart HD na dekoderze Elcad 2-DS może już ktoś spotkal sie z takim problemem.Wszystkie Satelity przeszukałem i niestety nie moge tego jedynego kanału znaleźć.Czy wgranie nowego oprogramowania lub listy kanałów pomoże.Jak ktos wie cos na ten temat niech napisze z jakiej strony można pobrać aktualizacje kanałów lub softu.Probowalem nawet recznie ustawiać transponder i szukac i nici z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tego kanalu tez nie mam ale najbardziej zalezy mi na polsat sport news , ale nie wiem co zrobic.

 

moze lepiej ustawic antene pod ten transponder tylko jak ja rusze to moge pozniej nie odbierac reszty kanalow.

 

dobra juz nie zawracam glowy , pokombinuje z ustawienem anteny i zobacze czy da rade znalezc te dwa kanaly

 

jaka musi byc jakosc zebym mogl znalezc i zeby obraz byl stabilny na tych kanalach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...