Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

To trzeba poprosić o pomoc moderatorów z oficjalnego forum N-ki.

Jak miałeś nową kartę TNK SD to pierw trzeba było aktywować ją a później dokonać migracji z TNK SD do Smart HD. Na jakim dekoderze wykonujesz migrację?

Czy po wykonaniu migracji ustawiłeś na kanał TVN?

 

Tu masz info jak uzyskać pomoc: Jeżeli chcesz pomocy moderatora\przedstawiciela_n to wyślij maila na adres: doradca@n.pl

W treści podaj dane do weryfikacji (numer umowy oraz imię i nazwisko), opisz problem.

W temacie maila podaj swój Nick - i krótko opisz cel kontaktu, w innym wypadku mail zostanie przekierowany na nkontakt@n.pl.

Pamiętaj koniecznie o zachowaniu ciągłości korespondencji! Od 1 lutego to jedyna forma korespondencji z nami.

 

Bardzo szybko odpowiadają i działają, nie trzeba dzwonić na infolinię i tracić kasy.

 

http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?p= ... post634150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Juz mam rozwiazanie. Mam odbiornik linux. Karta dziala tylko z scam, ale musze od czasu do czasu przelaczyc na [beep] (karta nie odkoduje kanaly), zeby dostac uprawnienia na nastepny miesiac za platne kanaly. Potem trzeba znowu zmienic na scam i juz wszystko dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Burito Sam sobie poradzilem. Jak cofnisz sie pare stron w tym watku to bedziesz widzial, ze mialem tez problemy z migracja. Wtedy ciagle zmienilem miedzy [beep] i scam az nagle dzialalo. O tym pamietalem, kiedy przeczytalem twoj post z godz. 8:34. Dzieki.

 

@sonik79

Mialem wtedy "bezplatne" kanaly z oferty Smart HD, wiec TVP 1/2, TVN, Polsat etc. i to wszystko w HD/SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam od dłuższego czasu na Opticum X7 i karcie Smart HD mam to samo z Polsatem HD i TVP2 HD na 12265 V tzn. zrywanie dźwięku na 3 sek. i czasem stop klatka na obrazie. Na innych kanałach HD jest wszystko OK. Ustawienie anteny i konwentera sprawdzone, jest OK. Co ciekawe na kanale SD Polsatu i Polsatu 2 też jest to zrywanie dźwięku. Nie wiem co to za przyczyna, czy też tak macie ? A jak jest na innych tunerach z kartą Smart HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie podobne objawy też występują ale zdarzają się też na innych kanałach ,nieraz całkiem ekran jest czarny a po chwili jest obraz .Mam dekoder Opticum X 80 a to bardzo cienki dekoder,więc winę mogę swobodnie zwalić na sprzęt .W ogóle mi się wydaje, że ta usługa Smart HD jest jeszcze nie dopracowana i pewnie stąd te kłopoty ,dawniej doładowanie na tnk sd przebiegało szybciej nawet 15 minut ,a ostatnio przy doładowaniu Smart trzeba było czekać ponad 6 godzin - przynajmniej u mnie tak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie podobne objawy też występują ale zdarzają się też na innych kanałach ,nieraz całkiem ekran jest czarny

 

Cześć Ania, jeśli tak jest na wszystkich kanałach to może być za niski sygnał z anteny. Ja tak miałem kiedyś i skorygowałem ustawienia anteny i kąt konwertera.

Co do mnie z tym przerywaniem dźwięku na Polsat HD i TVP2 HD to pomogło wgranie firmware conax 1.3.81 i jest dobrze na wszystkich kanałach. Miałem niższy firmware. Precyzując skąd był ten problem, zauważyłem w informacjach o danym kanale (tam gdzie jest ID serwisu Video PID i inne w linijce CAS jakieś dziwne wpisy mianowicie STND/coś tam / coś tam i było ich dużo, takie dziwne wpisy o typie kodowania są tylko na tych dwóch kanałach i tu ten dźwięk przerywało. W wyższyum firmware 1.3.81 tego nie ma - jest tylko NAGV/ coś tam. W każdym razie pomogło :jupi:

Sygnał z talerza mam 87/81

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Migracja prawie się udała bo działają mi wszystkie kanały oprócz TVN Style HD i TVN Turbo HD.

Wprawdzie mam na liście te same kanały ale nazwami napisanymi wielkimi literami ale to nie zmienia faktu, że odbioru brak??

 

Proszę o sugestie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole ale wstyd. Żeby było ciekawej to aby sprawdzić czy nie działają mi tylko te dwa kanały otworzyłem w przeglądarce ich stonę www i sprawdzałem po kolei czy wszystko gra :oops: Noszę od niedawna okulary ale taka ślepota :lol2:

 

Ale najlepsze jest to, że wczorak dzwoniłem na infolinie i zgłaszałem problem a pani nie poinformowała mnie, że tych kanałów nie ma w smart hd a wysłała mi raz jeszcze uprwawnienia :lol:

 

Wybaczcie, ale się zamotałem. :mrgreen:

Tyle tego na naszym rynku, nie trudno się zagubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy konwerter nie rozwiązał problemu z przerywaniem dźwięku co 3 sek. na "Polsatach". Pomogło, tak jak zresztą pisał @Tarrantula, wgranie softu 1.3.81. Teraz z dźwiękiem jest już OK.

 

Choć drobniejsze, już nie tak dokuczliwe, problemy pojawiają się w innych obszarach. Otóż po przełączeniu na Polsat z innego programu, (ale nie Polsat2 czy TV4), zwłaszcza z niekodowanych, powoduje dość długie stabilizowanie się obrazu - na ekranie pojawiaja się "kwadraty" (jak przy słabym sygnale), obraz jest mocno szarpany a taka niestabilnośc potrafi trwać parę dobrych sekund (nawet do 5-7). Po ustabilizowaniu się nie ma już zrywania obrazu. Parametry L:82 Q75. Tak długiej niestabilności nie ma przy żadnym innym programie (dotąd nie zauważyłem nawet w Polsat 2 i TV4).

 

No i uwaga może nie do końca na ten wątek - aktualizację softu zrobiłem przez RS232, wgrywając tylko soft i loader, bo nie chciałem tracić list kanałów.

Po aktualizacji efekt wprost przeciwny, tuner był dziewiczo "czysty" :). Zrobiłem więc instalacje automatyczną (tak wiem, wielki błąd.. ;) a potem stworzyłem sobie grupę ulubionych i ręcznie powrzucałem programy. No i przy następnym włączeniu tunera komunikat "Zmieniła się lista kanałów, czy aktualizować ?" (czy coś w tym rodzaju), przy odpowiedzi TAK tuner skanuje jeden z transponderów po czym w mojej liście brakuje paru kanałów..

I taka zabawa (ponowne dodawanie, ponowny komunikat i zniknięcie kanałów po skanowaniu) zajęła mi pół soboty... :) Myślę, że już się uspokoiło.

Co złego zrobiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniła się u Was lista kanałów ? bo u mnie poprzesuwały się programy ,ale to jeszcze nic dołączyły trzy włoskie stacje SKY 24 ,Sky Meteo na razie zakodowane ,dziwne to wszystko,zwłaszcza że w obrębie głównej listy - pierwszy raz takie coś widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...