Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

To i tak masz szczęście, że odbierasz. Mi swego czasu skutecznie uniemożliwiało odbiór jedno drzewo i musiałem antenę dać na dach. Po jakimś czasie drzewo wycieli i mam teraz również na balkonie antenę, ale już zupełnie czysta droga do satelity. U Ciebie jak spadną liście jesienią na pewno jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od 2 dni mam brak dostepu do niektórych kanałów ( Tvp seriale,Tvn 24, Tvn Turbo,AXN,nSport,TvpSport,Orange sport ,Discovery,TvnStyle,Tvn Cnbc,Tvn Meteo,Disney,Kino Polska.....)

Pare miesięcy temu przechodziłem z TNK sd na Smart hd.....Doładowanie mam opłacone do 09/03/2013....antena jest ustawiona bardzo dobrze, sygnał prawie full na tych transporderach,sprawdzalem instalacje z 2 tunerem Tnk (abonament) i wszystko dziala

Dzwonilem do biura obsługi i według ich jest wszystko OK....

inne kanaly FTA dzialaj, (TVN,TVP, Polsaty też.....jakies pomysły

Tuner sprawdzany na innej antenie i jest to samo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wydaje mi się, że przez roztargnienie trochę namieszałem z TNK. A więc tak: posiadałem TNK SD i dwa dni przed końcem ważności zrobiłem przez internet migrację na SmartHD. Włączyłem po tym na chwilę tuner, a następnie wyciągnąłem kartę i nosiłem ją przez 2 dni przy sobie w celu doładowania na kolejny rok w punkcie obsługi. Po daładowaniu na rok konta włożyłem kartę z powrotem i włączyłem tuner. Były wszystkie programy z oferty SD. Po kilku dniach zniknęły programy płatne, a w tej chwili nie mam żadnych. I troszkę zgupiałem. Wydaje mi się, że chyba jednak antena musiała się przestawić bo nie mam kompletnie sygnalu z hotbirda. Jak mogę sprawdzić czy uprawnienia już przeszły na kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chyba namieszałem, bo po przejściu na Smart HD karta była niedoładowana, chodziły tylko niekodowane, bezpłatne też nie chodziły, bo karta przeleżała w szufladzie z rok, albo i dłużej. Doładowałem po staremu z konta swojego na ich konto czyli Cyfrowy Dom kwotę 20 zł na nr. konta przypisany do karty. Włożyłem kartę do dekodera na TVN-ie i od czwartku wieczora czekam i nic, zero jakiejkolwiek reakcji na karcie. Chyba 20 zeta poszło w kosmos. Dzwoniłem do nich w piątek, mówił gość, że wszystko w porządku, tylko muszę doładować kartę, co tez uczyniłem.

Na tym odbiorniku korzystam równoważ z pakietu z drugiej karty Komfort HD, (migrowałem z TNK-HD) za 33 zł. Tam wszystko chodzi.

 

Uprawnienia, chyba tu: https://ssl.telewizjanakarte.pl/sprawdz ... wania.php#

 

Ja już pozapominałem sporo rzeczy, bo bawiłem się tym, już dość dawno, mam na myśli TNK-SD. Po wykupieniu TNK-HD, karta TNK-SD wylądowała w szufladzie. Kartę TNK-SD kupiłem, jak tylko wyszły i używałem ją na poczciwym dekoderze z C+ Pioneer 1530 na slocie bankowym, oczywiście musiałem wgrać odpowiedni soft, żeby C+ i karta TNK-SD w drugim slocie chodziła. Była wygoda. Jedno pudło, dwie różne platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już ustawiłem antenę i mam sygnał. Póki co odbieram wszystkie kanały SD, a nowe są nieaktywne. Zostawiłem na odpalonym tvn i zobaczymy.

Problem mam natomiast z programami HD, po przeszukaniu czestotliwości na których mają nadawać tuner wyszukuje mi te kanały ale jako radio, a nie tv. W czym problem? Mój tuner to Ferguson FK 6900 CR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sonik79, w sumie masz rację. Ale leży karta sobie, to czasami lubię się pobawić. W końcu 20 zł to żadna wielka suma, chodź żadną kwota się nie gardzi. Jak nie zadziała, to pal licho, przynajmniej będę bogatszy nowe doświadczenie :)

 

Karta TNK-SD, ta stara, odblokowuje tuner i niekodowane chodzą. Jak wyjmę jest czerwona plansza, że tuner zablokowany proszę włożyć kartę, czy jakoś tak.

Aha przy regulaminie migracji na Smart HD jest, że ten tuner może być. To samo twierdził konsultant, że tu parowanie nie przeszkadza. Tylko ma być system Conax. W sumie ciekawa zagadka, ze tuner odblokowuje i Astra FTA chodzi, DVB-T chodzi i HB FTA również chodzi, ale tylko, obojętnie z którą kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADB-2849/2850 da się użyć do Smart HD, tylko musisz przerobić go na E2. Zabawa droższa i bardziej skomplikowana niż przerobienie ADB-5800, ale już wykonalna. Tyle, że moim zdaniem na chwilę obecną nieopłacalna, chociaż zyskujesz bardzo szybki odbiornik na linuksie.

 

Na potrzeby Smart HD bardziej opłaca się kupić jakiś podstawowy, tani tuner HD :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi i cenne rady. Radziłem się jeszcze pod linkiem co podał mi kolega szunaj. Trzeba przyznać są tam bardzo pomocni i może uda się Smart HD uruchomić w poniedziałek po południu (napiszę).

Chciałem osobno podziękować koledze szunaj, bo tam rzeczywiście pomagają, link na poprzedniej stronie.

Planuję kupno do zabawy jakiegoś Drema, ale to jeszcze trochę czasu, bo nie jestem tak do końca przekonany, co do marki i modelu. Oczywiście coś na Linuxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ktos widzial ta Strone z Platformy n dla smart HD?

http://n.pl/oferta/smart-hd

 

Jak ktos zakupil Starter smart HD, to juz nie nie da rady, na TNK ja zaaktywowac, tylko na n, i trzeba teraz podac juz przy Aktywacji Dane Osobiste.. :(

https://n.pl/nsklep/promocje/aktywacjasmarthd/zamow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz ktos widzial ta Strone z Platformy n dla smart HD?

http://n.pl/oferta/smart-hd

 

Jak ktos zakupil Starter smart HD, to juz nie nie da rady, na TNK ja zaaktywowac, tylko na n, i trzeba teraz podac juz przy Aktywacji Dane Osobiste.. :(

https://n.pl/nsklep/promocje/aktywacjasmarthd/zamow

 

I tu i tu musisz podać dane osobowe. Natomiast nie ma numeru PESEL i bardzo dobrze w końcu to oferta prepaid, więc po za prawdziwym mailem i telefonem resztę możesz zmyśleć :)

komórkę musisz podać właściwą bo tam dostaniesz sms z kodem aktywującym, a na maila potwierdzenie, że ty to ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A migrację wykonałeś przy doładowanym koncie?

Masz dwa wyjścia:

 

1. Zadzwonić na infolinię i poprosić o ponowienie uprawnień,

2. Zarejestrować się na oficjalnym forum telewizji N, napisać PW do moderatora i on ponowi uprawnienia, sposób sprawdzony, bardzo szybko działają i nie tracisz pieniędzy na rozmowę z infolinią. http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.ph ... 82&page=98 ( w podpisie moderatora jest info co i jak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...