Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przejrzałem ten wątek, lecz nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

1.Czy będą jakieś problemy z aktywacją Smart HD na tunerach Opticum X402p, 7010CX, HD TS 9600 /w każdym przypadku z softami zmieniającymi czytnik kart na uniwersalny/?

2.Jak z aktywacją na Fergusonie FX7600 i FX6600?

3.Czy działa po przejściu na Smart HD tzw. homesharing tj. podział uprawnień na 2 tunery Opticum przez port RS232?

4.Jak ustalić, kiedy była pierwsza aktywacja karty TNK SD /bez tel. do konsultantów/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na moją reklamację związaną z niedziałającym SmartHD. Uaktywnili kartę, dodali 37dni, które straciłem, więc jest dobrze.

Gdyby zrobili dobrze wszystko od początku to nie mieliby problemów z reklamacjami, no ale w sumie wyszło nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przejrzałem ten wątek, lecz nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

1.Czy będą jakieś problemy z aktywacją Smart HD na tunerach Opticum X402p, 7010CX, HD TS 9600 /w każdym przypadku z softami zmieniającymi czytnik kart na uniwersalny/?

2.Jak z aktywacją na Fergusonie FX7600 i FX6600?

3.Czy działa po przejściu na Smart HD tzw. homesharing tj. podział uprawnień na 2 tunery Opticum przez port RS232?

4.Jak ustalić, kiedy była pierwsza aktywacja karty TNK SD /bez tel. do konsultantów/?

1. działa

2. testowane na orginale i działa znakomicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej jest wyciągnąć na te pół dnia kartę Cyfry z czytnika, włożyć tam kartę TNK SD, dokonać migracji (u mnie przebiegła bezproblemowo na 200, która zbytnio się nie różni), a po wszystkim przełożyć kartę TNK do modułu i poukładać z Cyfrą w starej kolejności. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam Opticum X7 703p i zmigrowałem karte na smart HD. Kanały chodzą ale tylko te w SD, na TVP1 HD, TVN HD czy Polsat HD nie ma nic tu komunikat zakodowane. W karcie jest TVN 01000000 i ITI2 01000014 do końca sierpnia. Więc gdzie problem czy w karcie czy tuner sobie nie radzi. Karta w czytniku Conax. Czy zakup modułu CI N-ki pomoże czy są inne rozwiązania ? :|

Model ID ALi_3602_Opticum_HD_X7

Software 06000200_1.3.21 CONAX

Hardware ALI-HD1-LV-VER1.0

Loader M3602A 1.1.5

Aktualizacja Dec 18 2010

Jeśli moduł CI pomoże to który? te na Allegro będa dobre ?

pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modułu CI od n to na pewno nie, bo te moduły są sparowane z własnymi kartami i mają inną ofertę - jeśli już to moduł Conax (zalecany Smit, nie NeoCAM!). Ale zanim cokolwiek kupisz, to rozważ aktualizację oprogramowania. Masz skrajnie leciwy soft. Na stronie Globo jest nowsza oficjalna wersja 1.3.81.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam Opticum X7 703p i zmigrowałem karte na smart HD. Kanały chodzą ale tylko te w SD, na TVP1 HD, TVN HD czy Polsat HD nie ma nic tu komunikat zakodowane. W karcie jest TVN 01000000 i ITI2 01000014 do końca sierpnia. Więc gdzie problem czy w karcie czy tuner sobie nie radzi. Karta w czytniku Conax. Czy zakup modułu CI N-ki pomoże czy są inne rozwiązania ? :|

Model ID ALi_3602_Opticum_HD_X7

Software 06000200_1.3.21 CONAX

Hardware ALI-HD1-LV-VER1.0

Loader M3602A 1.1.5

Aktualizacja Dec 18 2010

Jeśli moduł CI pomoże to który? te na Allegro będa dobre ?

pozdrawiam Mariusz

 

Potewierdzam.Na x7 działa na najnowszym fabrycznym sofcie :jupi: Zrób aktualizacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie przeładowałem i zaświeciło wszystko :jupi:

Sprawdziłem jeszcze na karcie od kolegi, ma parowaną z modułem CI N-ki karta TNK HD i pakiet Premium HD i nPremium HD i też śmiga z tej karty na moim X7 703p natomiast moja karta Smart HD u niego w module CI nie działa, wyświetla komunikat brak dostępu '2'.

Dziękuję za pomoc :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticum 7300L 2CX wystarczy? :)

 

Tu za 175 zł:

http://www.wasserman.pl/pl/p/Tuner-OPTI ... BHDMI/1517

 

Musisz tylko zmienić soft na MCAS (co nie wiąże się od razu z utratą gwarancji, bo zawsze możesz wgrać oryginalny od Opticuma i nikt w serwisie się nie zorientuje). Fergusony SD z takimi funkcjami i w tej cenie tylko używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest jakaś ciągłość i pokrewieństwo między modelami, ale gdy na Opticumie x7 korzystałem jednocześnie z Cyfry (pakiet Optimum HD) i karty Polsatu (pakiet Mini HD, karta bezpośrednio w czytniku, nie w module) to nie miałem ani jednego problemu z dekodowaniem kanałów w simulcrypcie (normalnie działały mi Eurosport 2, TVP Sport, VH1 itd., których nie było w Mini HD, a były w Cyfrze).

 

Z tego co zauważyłem, to karty gryzą się wtedy gdy jedna jest w module, a druga w czytniku - gdy obie są w czytnikach to problemów nie ma. Ale mam skromne doświadczenie na tym polu, więc niech wypowie się ktoś mądrzejszy. :)

 

---

Tu apropo normalnego, niemigrowanego TNK:

Czy na sofcie Oryginalnym - nie bedzie problemów z jednoczesnym odbiorem TNK SD i Cyfry+ / karty w obu czytnikach /. Jesli nie na oryginalnym sofcie to czy na sofcie edu
na sofcie oryginalnym tylko TNK musisz wgrać soft z edu i będzie wszystko OK.

Czyli na sofcie MCAS powinno działać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam krotkie Pytanie

 

1. Mieszkam w Niemczech i mam TNK SD, i bym chcial wejsc na TNK Smart HD, dalo by rade (mam Polska Karte, aby dostac SMS-a)?

2. Polsat, Polsat 2 jest w Smart HD, right?

3. Mam Dekoder ADB-1180S chodzi TNK Smart HD z nim? Wiem ze nie moge Ogladac Kanalow HD chodzi mi o odbior Kanalow SD czyli TVP1, Polsat, itd.

4. Doladowalem Konto na 12 Miesacy (14-08-2013 jest Oplacone) ile mi odciagna jak bede na Smart HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, jeśli masz numer od polskiego operatora to nie będzie problemów dostać sms nawet będąc za granicą,

2. Tak, Polsat i Polsat 2 są w ofercie Smart HD,

3. Chodzi, ale u wielu osób były problemy z migracją - poczytaj w tym temacie wcześniej,

4. 12 miesięcy czyli 156 zł (?), przelicz sobie wg tabelki na dole: https://n.pl/nsklep/Content/images/form ... abelka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Dekoderem ADB-1180s sa problemy z Odbiorem.

Nie z odbiorem, tylko z migracją. Przy przejściu na Smart HD dochodzi do pewnych zmian na karcie dostępu (uprawnienia, zmiana CAID z 0B00 na 0B01 itp) i odbiorniki 1180s nie radzą sobie z zastosowaniem tych modyfikacji na karcie.

 

Jeśli masz znajomego z innym odbiornikiem z czytnikiem MCAS/Conax to zabierz samą kartę i wykonaj migrację u niego. Po migracji (gdy zaświeci m.in. Polsat i inne kanały, których nie ma z zwykłej TNK SD) możesz śmiało przełożyć kartę z powrotem do 1180s i wtedy na 100% będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa Ci TVN SD to możesz dokonać migracji z kartą włożoną bezpośrednio do czytnika. Zostawiasz dekoder na włączonym TVN SD i dopiero zabierasz się za migrację.

 

Warto przed migracją wgrać najnowsze oprogramowanie dla tego dekodera.

 

Aha i lepiej wyciągnij wszystkie moduły i inne karty tak żeby tylko karta TNK SD była włożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wciąż nie działa, to zbyt wcześnie zmieniłeś kanał. Trzymaj na włączonym TVN aż dostaniesz uprawnienia w całości. Emailem się nie przejmuj, bo to nikomu nie działało.

 

Gdy po dłuższym oglądaniu nie będziesz miał Polsatu i jakichś innych kanałów z oferty to zarejestruj się na forum nhdtv.pl i poproś (podając to o co Cię poproszą) jakiegoś pracownika o ponowne przesłanie uprawnień, przełącz na TVN SD i zostaw go włączony na kilkadziesiąt minut bez przełączania.

 

W każdym razie gdy zaświecą Ci wszystkie kanały, a 1180s wróci z serwisu możesz śmiało przełożyć kartę z powrotem i cieszyć się Smart HD. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...