Skocz do zawartości

Smart HD dla użytkowników TNK SD


Rekomendowane odpowiedzi

TVN

01.Sier.12 - 31.Sier.12 - 01000000

01.Sty.90 - 01.Sty.90 - 00000000

 

ITI 2 Neovision

 

01.Wrz.12 - 31.Wrz.12 - 01000010

01.Sier.12 - 31.Sier.12 - 01000014

 

Wszystko dobrze? Bo jakos nie moge Ogladac na smart HD TVP Seriale, dostaje Ciemnosc, tak ja Kanalach HD, dekoder to Edision Argus Mini, od Kolegi byl uzywany na Cyfrze +, moze tez dlatego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 1 HD: 11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK

TVP 2 HD: 12,265 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK

TVN HD: 11,508 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK

TVN 7 HD: 11,278 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK

Polsat HD: 12,265 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam obecnie tnk smart hd juz po migracji z sd . Tak jak u wielu nie obyło się bez problemów . Czekałem trzy dni i straciłem ok 60 zł na tel do infolini , ( bo oczywiście drogą mailową wyszło jak zwykle tzn ....nic), ale koniec końców mam i jest ok.

Teraz odbieram na Golden Interstar 870 crci xpeed , oczywiście bez hd .

Moje pytanie ;

chcę kupić Fergusona ariva 102e , czy po przełożeniu karty wszystko bedzie ok. tzn czy bez problemu znajdę kanały hd i sd ???

A jeżeli nie to jaką mam alternatywę odnośnie wyboru tunera hd ( w podobnej cenie ( ok 250-300 zł) ;Opticum HD X406p ;Technisat DiGYBOXX HD

a może jakiś rozsądny moduł CI ??

Wiem , na forum i innych forach mnuuuuuustwo jest info na ten temat , ale po przeczytaniu tego wszystkiego wiem mniej niż przed

Proszę o wyrozumiałość , a nie o posty typu " znajdź w googlach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbieram SMART HD na dekoderze Ferguson Ariva 202e (to to samo co A102e tylko ma wejście na moduł CI). U mnie migracja przebiegła na tym sprzęcie bez problemów a trwała 2,5 godziny. Zamiast wydawać 60 zł na telefon na infolinię wystarczyło poprosić o pomoc moderatorów z oficjalnego forum N. Tu masz opis: http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=29194

 

Pomagają od razu, kontakt mailowy wręcz błyskawiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Odbieram smart HD po migracji z TNK (SD) na tunerze OPTICUM x402p i zwykłym, kineskopowym telewizorze. Wszystkie programy działają bez zarzutu prócz tych z Cyfrowego Polsatu (a przynajmniej części z nich).

Na Polsat i Polsat 2 (czyli tych, które doszły) dochodzi do zrywania dźwięku ("charknięcia") regularnie co ok 3-4 sek., daje się także zauważyć w tym momencie lekkie przycięcie obrazu. Nie wiem jeszcze czy to samo jest na POLSAT Sport News, być może też.

Czy ktoś zaobserwował u siebie coś podobnego?

Dotychczas używałem softu 1.3.16, bez problemu obsługującego wszystkie programy TNKi. Spróbowałem upgrade' u do 1.3.32 i nadal to samo.

Podobnego typu problemy dotyczyły zazwyczaj współpracy tunera z modułem CP, w tym przypadku jest tylko karta i tuner.

 

Czy powinienem bezwzględnie upgrade'ować do wyższej (najwyższej?) wersji softu czy też to inny problem ?

Z góry dziekuję za sugestie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła: 80%

Jakość: 73-75%

Być może nie powala, dla HD byłoby może mało ale na żadnym z programów nie ma artefaktów, pikselozy, wszystkie mają bardzo dobrą jakość (tzn. oczywiście te które są nadawane z bardzo dobrą jakością czyli teraz prawie wszystkie z paczki TNK).

Tylko i wyłącznie na kanałach Polsatu obserwuję coś takiego (Polsat, Polsat2). Nie sporadyczne lecz regularne, co ok. 3,5 sek zniekształcenie dźwięku i lekkie przytrzymanie obrazu (jednak bez artefaktów jak przy słabym sygnale).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertera od pierwszej instalacji anteny nie przekręcałem - pracuje wciąż w pozycji w pełni pionowej, bo, jak pisałem, nie było takiej potrzeby. Zostawiałem sobie tę korektę na przejście na HD ale ponieważ nadal korzystam z kanałów SD więc sądziłem że nie ma potrzeby.

OK, spróbuję.

 

Faktycznie, Polsat, Polsat 2 nadają na 11158 V, podobnie jednak jak TV4 który był na TNK i z którym problemów nigdy nie miałem (jak jest teraz nie zauważyłem ale sprawdzę). Parametrów na tym transponderze w tej chwili nie pamiętam.

Dziękuję za sugestie, dam znać czy coś sie zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link, dzielę sie innym, z kalkulatorem ustawień anteny:

http://stud.pam.szczecin.pl/~pastupam/s ... index.html

Weekendowe walki z "kręceniem" konwertera niestety nie dały rezultatu :(

Nie zauważyłem wpływu zmiany kąta na poprawę (jak i dalsze pogorszenie) dźwięku w programach na tym transponderze (faktycznie, chyba wszystko co jest na "smart HD" na 11158 V mniej lub bardziej zauważalnie "zacharczy" co 3 sek., z TV4 włącznie).

W ustawieniu (skosie) dającym najlepsze parametry mam: L:82, Q:74 (Polsat).

W takim razie zacznę testować wyższe softy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...