Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zauważyłem pewną nieprawidłowość w mym tunerze, a jako że zdarza mi się to praktycznie zawsze, jestem ciekaw, czy u was też tak jest:

- oglądam sobie nagrany materiał na dysku (u mnie seagate, nie DTU320)

- naciskam klawisz STOP -> dekoder wyświetla ostatnio oglądany kanał

- po upływie kliunastu...kilkudziesięciu sekund, chcę cofnąć sobie aktualną audycję powiedzmy o 5 sekund, naciskam więc przycisk REW << , by skorzystać z bufora

- w tym momencie naciśnięcia REW obraz znika natychmiast (jest ciemny), nic się nie dzieje, dekoder nie reaguje na pilota ani na panel -> totalny zwis – pomaga tylko wyciągnięcie zasilacza.

 

Po podłączeniu zasilacza muszę czekać około 1-2 minut, na ekranie jest symbol dysku twardego z ikoną ustawień (wiecie, to typowe zębate koło.)

 

Czy mógłby ktoś to sprawdzić? Myślę, że HD 2000 oraz możliwie 5000 też mają ten problem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś z konsultantem, wciskał mi kanały HBO nawet po przystępnej ale ja się uparłem że skoro mam tyle pieniędzy płacić to chcę dekoder z dyskiem twardym a on mi mówi że ten mój który mam (HD3000) akceptuje zewnętrzne dyski twarde. Nie mam żadnego w domu ale jeśli to prawda to czas taki kupić. Czy to jest prawda że każdy jaki kupię w sklepie będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie każdy, ale większość. AFAIR nie działają dyski SSD, powyżej 2TB, pendrive'y, (jest też minimalna pojemność dysku) i stare dyski na IDE. Jak kupisz zewnętrzny dysk 500GB 2,5" (nie SSD), to po podpięciu dekoder powinien Ci go wykryć (o ile soft masz aktualny w dekoderze).

Edytowane przez pitter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam od niedawna dekoder (hd3000) : podlaczone do TV LED 50’’, Full HD, Smart TV, 3D, 200Hz CMR - UE50H6200 + Home Cinema Blu-ray HT-C5800 Samsung, i do lokalnej TV Freebox ( http://www.free.fr/adsl/freebox-revolution.html ) z laczem swiatlowod 1Gbit/s. Calosc po HDMI.

 

Pytanie  n° 1 odnosnie dzwieku z Cyfrowego Polsatu : jakie sa nadawane formaty dzwieku w kanalach, i jest sens podlaczac do home cinema?

 

i pytanie 2, czy warto zamienic HD3000 na jakis inny (lepszy) dekoder aby miec lepszy dzwiek, czy tez nie ma sensu?

 

Dodam, ze udalo mi sie podlaczyc po usb dysk ze starego laptopa wiec nagrywanie dziala, chodzi mi glownie o jakosc dzwieku.

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej teoretycznie dekodery produkcji CPT (HDx000) powinny mieć tą samą jakość dźwięku. Różnica może być pomiędzy HDx000 a HD5500s, ale tego nie sprawdzałem, a i moje ucho raczej nie jest aż tak czułe. ;)

Tutaj znajdziesz informacje, które kanały nadają dźwięk DD: http://pl.kingofsat.net/pack-polsat.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam dziwny problem, nie wiem czy to z winy dekodera (HD3000) czy tez z winy dysku twardego - po wyprobowaniu kilu dyskow, dziala mi dysk z dawnego laptopa (dysk Toshiba HDD2D90 sata, 200 GB, 7200t/min, wbudowany w kieszen + kabel USB) : dysk jest wykryty, formatuje sie, mozna robic pause oraz nagrywac/odczytywac.

 

Niemniej, jesli dekoder CP dziala - powiedzmy - dobrych kilka godzin, znienacka i nieregularnie pojawia sie dziwny dzwiek : jakby "beeep" i miele jak oszalaly, co zreszta widac po (nad)aktywnosci diody dysku. nie wiem nawet czy to HD3000, czy sam dysk(?!) wydaje ten pisk? wylaczam wtedy dysk w menu ("odlacz bezpiecznie").

 

Dysk sprawdzony w rozmaitych programach do weryfikacji, nie ma bad sectors ani innych bledow.

 

Co moze byc przyczyna tego zamieszania? spotkal sie ktos z takimi symptomami?

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem dzisiaj dekoder do APS-a, bo co jakiś czas łapie zwiechy, podłączony u nich 2 godz grał bez problemu, przywieziony do domu po paru minutach zrestartował się, drugi dekoder HD3000(mój prywatny) działa normalnie. W APS-ie stwierdzili że mam źle ustawiona antenę, a wskaźniki lecą do samego końca na zielono(na Echostarze pokazuje 85/78%). Zmieniałem zasilacz, podpinałem pod drugi kabel, gdzie jest podłączony dekoder główny i dalej to samo. Co może być przyczyną?

Edytowane przez BODEK510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Prawdopodobnie kolejne aktualizacje przywracają stare problemy.
Pewne jest, że znowu diabli biorą kanały z listy ulubionych.

Hitem jest tryb czuwania,który w HD 3000 jest fikcją, bo dekoder pobiera tyle energii jak podczas pracy ok. 14W. Ale jaja!
Jeden diabeł, czy świeci się zielona, czy czerwona lampka.
Zgodnie ze specyfikacją: Pobór mocy dekodera w trybie czuwania: maks. 1 W (maks. 0,5 W od 2013 r.)
Jaki odbiornik pobiera tyle energii w trybie czuwania? tylko produkt z POLSATu!
Dzisiaj wszystko to 0,5 W max.

Jest to żelazny argument do wymiany dekodera!
Prazekracza ponad dwudziestokrotnie normy spalania w trybie spoczynku!

A tak na marginesie, to podłączacie do tego jakieś dyski.
Po tych wszystkich przebojach do tej pory można coś na nie nagrać bez
zawiechy? Działa w ogóle jakieś zaprogramowanie nagrywania?
Czy kończy się to jak w ulubionych - "nieprzewidywane czyszczenie magazynów"
pusto na liście, zero nagrań i można sobie ..... oglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitem jest tryb czuwania,który w HD 3000 jest fikcją, bo dekoder pobiera tyle energii jak podczas pracy ok. 14W. Ale jaja!

Jeden diabeł, czy świeci się zielona, czy czerwona lampka.

To zależy. Jeśli w menu masz ustawiony tryb na Monitorowanie, to pobiera te,jak napisałeś, 14W. Jeśli zmienisz na czuwanie, będzie ok. 1W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kolejne aktualizacje przywracają stare problemy.

Pewne jest, że znowu diabli biorą kanały z listy ulubionych.

 

 

 

Masz rację. Coś musieli "przedobrzyć". W tym miesiącu kolejny raz rozstałem się z moimi ulubionymi. Najwyższy czas rozstać się z tym urządzonkiem.

Dla poprawy sytuacji wezmę sobie LG Smart TV za 0 zł na start tylko z 48 ratami i niezacinającym się modułem CAM. Zadowolenie gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .Problemy pojawiają się takimi "momentami" są chwile że działa dobrze a czasami są przycięcia po czym wszystko wraca do normy .Zauważyłem że problem pojawia się na wszystkich kanałach przynajmniej hd choć dzisiaj przełączynem na da vinci i też przycinało.Mam jeszcze pytanko czy mogę wykluczyć awarie konwertera ewentualnie kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...