Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam również podobny problem jak @orzechszek. Internet 20mb/s (więc raczej argument zbyt słabego łącza odpada ?) , odpalam cokolwiek w Cyfrowy Polsat GO i kręci kółeczko przez 2 minuty i nic , a jak chce wyłączyć to dekoder się całkiem wiesza, że potrzeba wyciągnąć wtyczkę z gniazdka. Dodam, że na drugim HD3000 niema takiego problemu jak również na dekoderze głównym Evobox. Jakbym poszedł do APS i jako powód podał że nie działa mi prawidłowo CP GO to wymienili by go ?

Edytowane przez adam160
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dekoder HD 3000, najnowsze oprogramowanie 3.124.1.20 i nadal problem z własnym dyskiem. Dysk Hitachi 120gb 2,5", własne zasilanie, sata 5400obr, 1 partycja o nazwie CP_PVR, sformatowany w całości (nie w trybie szybkim) w NTFS, i nadal nie jest wykrywany w dekoderze. Jakieś pomysły? W jaki sposób mogę jeszcze zmusić go do działania z moim dyskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

z moich doświadczeń wyszło, że starsze dyski nie działają. Nie wiem od czego to zależy. Pojemność 120GB nakazuje sądzić, że dysk ten jest za stary...

 

 

 

A teraz pozostając w temacie nagrywania: czy cofanie działa u was bezproblemowo?

U mnie w 20-30% przypadków dekoder się zacina i muszę na nowo zapuszczcać odtwarzanie (po prostu obraz idzie w tryb pauzy, pilot odbiera komendy, ale obraz pozostaje w trybie pauzy). W 1% przypadków dekoder dostanie taką zwiechę, że tylko wyciągnięcie go z prądu przywraca mu funkcjonalność.

Edytowane przez tomvid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

16 listopada 2016 r. dla wszystkich dekoderów HD 3000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.


Nowe wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 4.18.1.23.


Najważniejsze zmiany w nowej wersji oprogramowania:


– dodanie obsługi Unicable


– dodanie przezroczystości komunikatów SMS


– nowy loader


Jak zaktualizować oprogramowanie:


Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto się zna na unicable? 

Ja zastanawiam się, co daje nam ten nowy soft. Zapewne można używać LNB unicable, ale gdzie korzyści? Przecież dekoder ma tylko jedną głowicę, więc i tak zawsze możemy odebrać jedną ćwiartkę, prawda? Więc co nam w praktyce daje ten nowy soft? A może chodzi o to, że gdybyśmy przypadkiem mieli pod ręką jedynie droższy "LNB pod unicable" zamiast najzwyklejszego LNB, to on po prostu będzie współpracował od teraz z HD3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego HDxx00 podłączenie Unicable prawdopodobnie (nie sprawdzałem) przyśpieszy nieco przełączanie, ale Unicable da korzyść przy instalacjach z dekoderami Multiroom. Pozwoli szeregowo połączyć nawet 3 dekodery Multiroom na jednym przewodzie antenowym oraz jeden główny. I tylko taką "korzyść" widzę w tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może napisać dokładnie, jaki dysk posiada i działa w 100%? Spróbuję kupić identyczny, aby współpracował z HD3000. Posiadam własną obudowę 2,5" z zewnętrznym zasilaniem, także z tym nie będzie problemu. Dysk z przedziału 250-500 GB. Ewentualnie gotowy zewnętrzny dysk współpracujący z dekoderem.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam dysk zewnętrzny HDD TOSHIBA Canvio Basics, 1 TB, USB 3.0 i normalnie nagrywa bez problemu, więc chyba można powiedzieć, że działa w 100% :wink: Zresztą na stronie CP jest przecież lista rekomendowanych dysków, więc chyba nie jest tak sobie, tylko musi mieć jakąś wiarygodność. / cyfrowypolsat.pl/CMS/media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To na pewno zależy od tego, jaki masz ten miernik. Te podstawowe nie pokażą Ci, czy wstrzeliłeś się w odpowiednią satelitę. One po prostu pokażą moc sygnału z przypadkowego satelity, na jaki ustawiłeś talerz. Lepsze mierniki wskazują, satelitę, na którego się wstrzeliłeś, więc wiarygodność takiego sprzętu jest zapewne duża. Mówię "zapewne" gdyż ja osobiście nigdy nie miałem w ręku miernika - ustawiałem tylko na podstawie dwóch "pasków" z dekodera. Jak dla mnie, jest to rozwiązanie zupełnie wystarczające. Tą metodą nie miałem problemów nawet z ustawieniem zeza na Astrę na małym 70cm talerzu. Więc ja bym nie polecał miernika. Jeśli masz problemy, zawołaj profesjonalną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw z monoblockiem single (antena Corab 80 + LNB Opticum LMP-04H) będzie kompatybilny z tym dekoderem czy będą problemy?

Edytowane przez Mr. Orbita
Nie linkujemy do Allegro bez wyraźnej potrzeby. PS: Tak - taki zestaw będzie dobry, nie powinno być żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

16 listopada 2016r. była ostatnia aktualizacja. Dekoder posiadający nieaktualne oprogramowanie, nie aktywuje się.

Mój wychodzi na to że ma nieaktualne i się aktywował.Teraz patrzę jest dostępna aktualizacja oprogramowania.Jest to wersja v1.18 tylko że po chwili wyłącza się dekoder.Rozumiem że to jakaś stara wersja której już nie pobiorę i dlatego tak się dzieje?I drugie ważne pytanie wybierając automatyczną instalacje kanałów ten odbiornik jakie wyszukuje prędkości transmisji?Tylko 27500 i 22000 bo w starych odbiornikach była możliwość dopisania ręcznie kilku tych parametrów.Tu rozumiem tylko ręczne wyszukiwanie?W informacji o dekoderze znalazłem że posiadam wersje oprogramowania  3.60.1.18

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jak to będzie z tym dyskiem, ja napiszę jak to u mnie wygląda.

Jak podłączę dysk Toshiba 320GB przez przejściówkę, która jest w oryginalnej obudowie to dysk nie działa (Wykryto dysk, który nie może współpracować z dekoderem)

A jak wyciągnę ten dysk z oryginalnej obudowy i podłączę przez przejściówkę, która mi została po uszkodzonym zewnętrznym napędzie DVD to wykrywa go i pyta się o formatowanie.


Dekoder HD 3000, najnowsze oprogramowanie 3.124.1.20 i nadal problem z własnym dyskiem. Dysk Hitachi 120gb 2,5", własne zasilanie, sata 5400obr, 1 partycja o nazwie CP_PVR, sformatowany w całości (nie w trybie szybkim) w NTFS, i nadal nie jest wykrywany w dekoderze. Jakieś pomysły? W jaki sposób mogę jeszcze zmusić go do działania z moim dyskiem?

Spróbuj wyciągnąć ten dysk z oryginalnej obudowy i podłączyć przez jakąś przejściówkę, która jest przeznaczona do dysków 3.5 cala i wyczyść dysk poleceniem clean w programie diskpart


Żaden pendrive tylko dysk. Ja mam podłączony dysk wyciągnięty po poprzednim laptopie (dokupiłem kieszeń usb) i super chodzi. Jeżeli chodzi o nagrania to odtworzenie tylko poprzez dekoder. Po podłączeniu dysku do komputera zostanie podana informacja o potrzebie sformatowania. Jednym słowem tylko dla siebie.

Komputer normalnie wykryje dysk sformatowany w tunerze, bo jest on formatowany w FAT32, tylko nagrań nie da się odtworzyć bo są szyfrowane systemem DRM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...