Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba się nie zrozumieliśmy, gdyż na zalinkowanym przez ciebie filmie nadal nie widzę funkcji, o której pisałem. Chodzi mi o to, że chciałbym zobaczyć - tak jak to było w starym menu - na jendym ekranie kolejne audycje (powiedzmy 6 godzin) dla kilku kanałów (powiedzmy 8 ). Czyli chodzi o taki widok, jak np. na stronie teleman.pl : widać kilka kanałów i klika godzin. Wiadomo, że PORUSZAJĄC się po nowym menu mogę wybrać dany kanał i widzę kilka godzin w przód, ale wówczas tyczy się to JEDNEGO w danej chwili podświetlonego kanału. Tak więc, żeby zobaczyć to, co ostatnio było widoczne po jednokrotnym naciśnięciu przycisku EPG, trzeba teraz ręcznie wybierać kanał po kanale (tak jak w 9. minucie filmiku powyżej).

Jeśli nadal uważasz, że jest to możliwe, prosiłbym o podanie miejsca, w którym jest to zaprezentowane na filmiku. Bardzo bym się ucieszył, wiedząc że nadal można wygodnie sprawdzić program TV.

 

To jest inny interfejs więc pewne funkcje są realizowane inaczej. Nie szukaj analogii do "pomarańczu" bo ich raczej jest mało.

Po naciśnięciu EPG masz widok gdzie w kolumnie po prawej masz listę audycji nadawanych na aktualnie oglądanym kanale.

Strzałką w górę masz widok dla wcześniejszego kanału, a strzałką w dół masz widok audycji dla następnego kanału.

Przycisk EPG w tym widoku służy do przełączania pomiędzy widokami EPG ogólny/ szczegółowy dla danego kanału.

Na forum istnieje już wątek do dyskusji na temat nowego menu, więc kolejne posty kieruj tam https://forum.satkurier.pl/topic/21530-nowe-menu-w-dekoderach-cpt-hd/page-6

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że zmiana kanałów działa trochę szybciej. Ogólnie ciemny OSD bardziej mi się podoba, ale muszę się jeszcze trochę przyzwyczaić. Pilota od Evoboxa na pewno nie kupię, bo idzie się przyzwyczaić do obecnego.

 

PS. OSD mi się teraz podoba bardziej niż pomarańcza. Jednak bardziej by mi się podobało gdyby było podobne do tego z Sagemcoma, ale jak wiemy są różne gusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przedwczoraj próbowałem usunąć z listy nagrań, tzn. zaznaczyłem, kratka zzieleniała no i właśnie nie usunęło się mimo najechania na usuń i potwierdzenia klawiszem OK. Spróbuję jutro nagrać filmik i zamieścić. A czy może problemem było to, że zaznaczyłem więcej niż jedno nagranie? Może trzeba jednak pojedynczo usuwać? Jutro sprawdzę dokładnie i jeśli nic nie znajdę, postaram się nagrać filmik z akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś spróbowałem jeszcze raz - również pojedynczo -> zarówno poprzez Menu Edytuj (zaznaczenie zielonym ptaszkiem), jak i poprzez naciśnięcie OK, a potem wybranie usuń nic się nie dzieje, co prezentuje poniższy klip:

 

 

Czy da się to usunąć z pozycji komputera, czy pozostaje format dysku? Dodam, że dysk ten używam od 2 lat (od czasu wsparcia dla alternatywnych dysków) i kasowanie nie sprawiało nigdy najmniejszych problemów. No ale najnowsza wersja nie radzi sobie już z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze inny bug. Wracając do mojego przypadku - to zarówno starych jak i nowych nie da się usunąć.

Support458, czy możesz to przekazać dalej? Jak widać, mamy brak podstawowej funkcjonalności obsługi dysku w nowym sofcie.

 

@krzysiek25 - nie, na razie nie planuję ustawień fabrycznych (lista ulubionych - szkoda że nie ma importu/eksportu do pliku), no a format dysku to totalna ostateczność, jeżeli do czasu jego zapełnienia nie będzie poprawki. Na razie mam jeszcze 50%, więc idzie z tym żyć. Ale muszę przyznać, że trochę mnie zaskakuje, że takie funkcje nie zostały przetestowane przed wypuszczeniem poprawki. Liczę, że to koledzy od softu to naprawią, i że nie będę musiał być beta testerem (ustawienia fabryczne/format dysku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, oficjalnie rzecz ujmując, każda nowa wersja wymaga powrotu do ustawień fabrycznych? Dowiaduję się o tym dopiero z forum - na ekranie nie pojawia się stosowna informacja po aktualizacji, w instrukcji również nie zawarto takiej informacji.

 

Trochę jest to dla mnie zaskoczeniem, gdyż w przypadku aktualizacji oprogramowania innych sprzętów, tudzież programów czy aplikacji, danych użytkownika nie trzeba było usuwać (lista ulubionych/ustawienia). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien  dobry,

 

mam nowe pytanie : czy znikla funkcja PRZYPOMINANIE o wybranym uprzednio np. w EPG programie ? U mnie, na kilka sekund pojawia sie obok tytulu symbol (chyba) budzika i natychmiast znika, i co gorsza - dekoder nie powiadamia o planowanym przelaczeniu na dany kanal, i sie niestety nie przelacza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że ja też dołączę swoje pytanie.

Jak programować przypomnienia według czasu.

Kiedyś wystarczyło wcisnąć żółty przycisk, ustawić godzinę przełączenia na dany kanał i potwierdzić żółtym przyciskiem, a teraz nie widzę takiej możliwości.

A np. kanał TV Trwam nadawany z satelity Astra nie ma EPG więc na nim mogłam programować tylko według czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...