Skocz do zawartości

Dekoder HD 3000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekodery Cyfrowego Polsatu typu "PVR Ready" współpracują tylko i wyłącznie z "firmowym" dyskiem Cyfrowego Polsatu. :/

Tu się nie zgodzę. T-HD1000 doskonale współpracuje z Toshibą 1TB. W wolnej chwili zobaczę, jak HD3000 i HD6000 sprawują się z tym dyskiem.

A z pendrive'm też współpracuje? Bo HD3000 nie. :/

Niestety z pendrive nie. Dziś sprawdzę z ciekawości, czy pójdzie dysk 40GB.

 

Jeszcze inny temat. Czy ten tuner ma możliwość edycji parametrów transponderów przy automatycznym przeszukiwaniu satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inny temat. Czy ten tuner ma możliwość edycji parametrów transponderów przy automatycznym przeszukiwaniu satelity?

Jak sam napisałeś ,, przy automatycznym przeszukiwaniu satelity ,, nie ma i nie może mieć . Jeżeli potrzebujesz przeskanować jakiś transponder , którego nie ma w konfiguracji tunera to dodajesz ręcznie taki transponder i szukasz konkretnego kanału . Nie ma z tym żadnego problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem dysk zewnętrzny Seagate Free Agent Pro 1TB z dekoderami HD 5000 i 3000-na żadnym nie ruszył.Muszą mieć dekodery jakieś zabezpieczenie :/

A poniżej opis dekodera T-HD 210 ze strony CP:

Wykorzystaj swój dekoder jako PVR podłączając do niego dysk zewnętrzny do portu USB. Twój dekoder zyska nowe funkcjonalności takie jak: live pausa (stop-klatka) oraz nagrywanie audycji. Urządzenie obsługuje dyski HDD wyposażone w interfejs USB, ze względu na dużą liczbę odczytów i zapisów powodujące szybkie zużycie pamięci typu flash nie są one obsługiwane. Pamiętaj: podłączając dysk dekoder zmieni na nim partycję, wszystkie zapisane na nim dane będą usunięte. Treść nagrań jest zabezpieczona przed kopiowaniem, będziesz mógł ją odtworzyć wyłącznie na dekoderze, który dokonał nagrania.
-więc te do FTA tego zabezpieczenia już nie mają :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby coś do dysku "dogrywali", można byłoby zrobić obraz takiego dysku i przenieść go na inny dysk. Sam mam DTU i niestety zrobienie jego obrazu i przeniesienie na inny HDD nic nie dało. W wolnej chwili spróbuję jeszcze zrobić obraz sektor po sektorze ale wówczas dysk docelowy będzie musiał mieć 320 GB lub więcej. Może w majowy weekend spróbuję jeszcze tej metody i dam znać. Bardziej jednak podejrzewam, że problem tkwi w mostku USB-SATA - możliwe, że CPT tam coś umieścił albo zaszył w oprogramowaniu dekodera informację, z jakim identyfikatorem mostka dekoder może współpracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder ma dobry sygnał po kablu Euro (lepszy niż Samsung H370G który u mnie lekko śnieżył). Dobra lista kanałów z wyborem pierwszej literki nazwy kanału. Start z gniazdka poniżej 20 sek.. Jedyne co mi przeszkadza to że trzeba dwa razy cisnąć OK żeby wskoczyć na wybrany kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Sagemcom ESI88 + HD 3000 jako dodatkowy w multiromie.

Mam problem z dekoderem HD 3000 - niestety pilot działa na odległość maks 1-1,5m - i raczej jest to wina dekodera (sprawdzałem 4 piloty - 2 oryginalne i 2 uniwersalne Logiego) - na każdym zasięg ucina się na 1,5m... a pokój jest konkretny - od TV do fotela kanapy ok 3m - i jest problem... czytałem że ten problem jest w mini HD 2000, jak widać nie tylko na nim, przecież nie będę wstawał z fotela żeby przełączyć kanał, dlatego mam pytanka:

1. czy da się to w ogóle zareklamować? iść do APS czy zgłosić telefonicznie problem?

2. czy złącze na dodatkowy odbiornik podczerwieni działa w tym tunerze? ktoś sprawdzał/ kupił odbiornik? - prośba o linka do sprawdzonego odbiornika IR działającego z tym dekoderem

3. czy odbiornik np. Ferguson Ariva 102E zadziała z kartą wyjętą tego dekodera? czy muszę dokupić moduł CAM CI+ + Ariva 202E?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.3.

Karta Cyfrowego Polsatu nie zadziała bezpośrednio w czytniku tunera Ferguson. Z dwóch powodów. Po pierwsze, czytniki uniwersalne tunerów Ferguson nie obsługują bezpośrednio systemu Nagravision stosowanego przez Cyfrowy Polsat, a po drugie karta Cyfrowego Polsatu jest sparowana z urządzeniem, z którym została dostarczona, np. z dekoderem dedykowanym lub modułem CAM. I tylko z tym urządzeniem współpracuje. W żadnym innym nie zadziała.

Tak więc, jeśli chcesz odbierać platformę Cyfrowego Polsatu np. na wspomnianym przez ciebie Fergusonie to musisz wymienić posiadanego Sagemcom'a na moduł CAM CI+. Możesz to zrobić przy przedłużaniu umowy. Dekodera HD3000 używanego do Multiroom'u nie można wymienić na moduł CAM. Modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu nie można kupić na własność. Można go otrzymać tylko na wypożyczenie podczas podpisywania nowej umowy lub jej przedłużania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, czytniki uniwersalne tunerów Ferguson nie obsługują bezpośrednio systemu Nagravision

Oczywiście, że czytniki uniwersalne tunerów Ferguson obsługują bezpośrednio system Nagravision 3. To, że nie działa to tylko i wyłącznie kwestia parowania, a konkretnie braku danych parujących, których wydobycie jest nielegalne. Samą kartę i system dekoder rozpozna.

 

I to właściwie wszystko co można powiedzieć na ten temat na tym forum. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam problem z HD3000. Po włączeniu pilotem dioda świeci się na żółto. I nic więcej. Jeśli wyciągnę z gniazdka, wyjmę kartę, włożę do gniazdka, włączę na panelu przednim i włożę kartę - jest wszystko ok. Czy istnieje rozwiązanie tego problemu pomijając wymianę dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiesz, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To zależy, kto co potrzebuje.

Ja jednak nie dałbym 250 zł za ten polsatowski dysk i to w dodatku o pojemności zaledwie 320 GB.

Kilka dni temu kupiłem sobie do mojego Fergusona dysk o pojemności 1TB za 275 zł. Można też kupić taki sam, ale np. 500 GB, który kosztuje 199 zł.

W przypadku dekoderów Cyfrowego Polsatu niestety, ale skazani jesteśmy tylko na te dyski polsatowskie, bo tylko z nimi te dekodery współpracują. :(:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Też uważam, że ta cena tego polsatowskiego dysku jest zbyt wygórowana. Tym bardziej, że to tylko 320 GB...

Optymalnie byłoby korzystać np. z pendrive'a. Ale niestety, te dekodery polsatowskie z pendrive'ami nie współpracują. Jak już wyżej wspomniałem, współpracują tylko i wyłącznie z tymi dyskami polsatowskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...