Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam następujący problem z dekoderem

TechniSat Digyboxx HD C+ (0006/4777):

do slotu CI włożony jest MODUŁ nCAM HD z kartą N­na­Kartę

do czytnika CA włożona jest karta CYFRY+.

Jeśli oglądam np. kanał MGM HD obraz jest dekodowany.

Jeśli oglądam np. kanał ALE KINO+ HD obraz jest dekodowany.

Jeśli oglądam np. TVP1, TVP2 itp. (programy nadawane w multicrypcie) obraz nie

jest dekodowany, a zamiast tego wyświetla się plansza o treści:

 

"Program jest kodowany

Dostęp warunkowy: Mediaguard(SECA)(100),

Nagravision(1813), Viaccess(500), Conax(b00)"

 

Jeśli usunę moduł CI, lub kartę z czytnika CA, obraz wyświetla się prawidłowo.

Te same problemy występują w przypadku modułu CONAX TechniCrypt CX z kartą

TNK SD i karty CYFRY+ w czytniku CA. Wygląda na to, że dekoder ma problem z

dekodowaniem programów nadawanych w multicrypcie, jeśli na obu kartach są

uprawnienia do jego odbioru. Sprawdzałem na 2 egzemplarzach. Czy ktoś ma podobny problem?

Nie ma w opcjach możliwości wyboru czy dany kanał ma być odkodowywany z czytnika czy z CAM-u? Bo jeśli jest tak jak piszesz to całkowita dyskwalifikacja sprzętu.

I jeszcze jedno - można odbierać na nim inne satelity niż HB i Astra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam następujący problem z dekoderem

TechniSat Digyboxx HD C+ (0006/4777):

do slotu CI włożony jest MODUŁ nCAM HD z kartą N­na­Kartę

do czytnika CA włożona jest karta CYFRY+.

Jeśli oglądam np. kanał MGM HD obraz jest dekodowany.

Jeśli oglądam np. kanał ALE KINO+ HD obraz jest dekodowany.

Jeśli oglądam np. TVP1, TVP2 itp. (programy nadawane w multicrypcie) obraz nie

jest dekodowany, a zamiast tego wyświetla się plansza o treści:

 

"Program jest kodowany

Dostęp warunkowy: Mediaguard(SECA)(100),

Nagravision(1813), Viaccess(500), Conax(b00)"

 

Jeśli usunę moduł CI, lub kartę z czytnika CA, obraz wyświetla się prawidłowo.

Te same problemy występują w przypadku modułu CONAX TechniCrypt CX z kartą

TNK SD i karty CYFRY+ w czytniku CA. Wygląda na to, że dekoder ma problem z

dekodowaniem programów nadawanych w multicrypcie, jeśli na obu kartach są

uprawnienia do jego odbioru. Sprawdzałem na 2 egzemplarzach. Czy ktoś ma podobny problem?

 

Może to ktoś jeszcze potwierdzić?Jeśli to fakt to dekoder kibel.... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner już więcej niż tydzień.Po tym czasie stwierdzam że jako odbiornik do odbioru Cyfry+ a nie jakiś super bajerów bije on na głowe wszystkie tańsze Opticumy i Fergusony. Jego największą zaletą jest zwyczajne bezproblemowe użytkowanie. Ani razu się nie zawiesił czy zresetował.W tym czasie Opticum zalicza minimum dwie zwiechy dziennie. Kolejny atut Digyboxxa to oryginalny czytnik kart Nagravision. Całkowicie wyeliminowało to startowy problem ,, kanał zakodowany " Kolejny plus to szybkie uruchamianie odbiornika i to bez przełączania telewizora na kabel hdmi. Wystarczy włączyć dekoder i obraz sam wskakuje.Normalnie rewelacja. EPG po pobraniu działa bardzo dobrze,wiele opcji przeglądania. Przy tworzeniu list ulubionych mamy podgląd czy kanał działa- to kolejny plus.

 

Polecam ten odbiornik do zwykłego odbioru Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzystosowany, bo nie ma wyboru? Tuner powinien raczej sam wybierać poprawnie i (najlepiej) zapamiętywać źródło, z którego udało mu się ostatnio dekodować kanał albo próbować na zasadzie z czego szybciej dostanie odpowiedź, a nie zwalać to na użytkownika. Jak tuner ma wybór, to właśnie oznacza, że jest nie przystosowany dla polskiego odbiorcy, bo się producentowi nawet nie chciało tego dopracować, tylko uznał, że zwali na użytkownika i niech sobie wybiera. DiGYBOXX HD C+ ma 1 czytnik i jedną kieszeń CI, więc strasznie dużego wyboru nie ma. Co innego w dekoderach pod Linuksem z 2 CA i 2 CI albo więcej - wtedy takie coś ma sens. Tu po prostu nie ma zastosowania.

 

Natomiast faktem jest, że jest jakiś zgrzyt w pewnych scenariuszach na linii czytnik-CAM. Nie doszedłem jeszcze o co dokładnie chodzi, przy pierwszych testach problem u mnie nie wystąpił, nawet nagrywałem z TVP2 SD mając kartę C+ w czytniku i CAM Cyfrowego Polsatu i działało. Później mieszając CAM-ami na kolejnym egzemplarzu działać mi to przestało i to nawet na sprawdzonej kombinacji karta-CAM. Pozostaje czekać na poprawkę oprogramowania, w TechniSacie już o tym wiedzą. IMHO kwestia wykrycia zasady.

 

@DXmaniac - da się, przy czym albo przez przełącznik do 4 portów, albo obrotnicę (DiSEqC 1.2, USALS), DiSEqC 1.1 nie ma, więc przełączniki powyżej 4 portów mogą nie działać (można próbować oszukiwać przez DiSEqC 1.2, ale czy to zadziała, to nie wiem). Jednocześnie lista satelitów jest, ale dość sztywna - 24 gotowe pozycje + 8 do uzupełnienia przez użytkownika. Ogólnie do odbioru kilku satelitów się nadaje, ale nie można go nazwać rasowym sprzętem DX-erskim, bardziej pod zwykłego oglądacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałby możliwość wyboru to byłoby, że "od nadmiaru glowa nie boli" - nie działa karta z CAM-em - ustawiam ręcznie. A tymczasem karta z CAM-em nie działe i nic nie można zrobić. Każdy Ferdek na chwilę obecną kasuje Digyboxx-a. I jest tańszy jeśli weźmiemy pod uwagę tuner z 1 CR i 1 CAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy porównywał może już ktoś jakość obrazu do np. fergusona 202e...chcę kupić jeden z tych tunerów jako prezent dla rodziny...dekoder będzie używany do jednej platformy cyfrowej c+ lub cp...interesuje mnie który będzie lepszy pod względem wyświetlanego obrazu...skłaniam się w stronę ferdka ale może warto dołożyć do digiboxxa hd. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, wybaczcie mega-lamerskie pytanie, ale w ogóle się na tym nie znam:

kupiłem tego digyboxxa i chciałbym go podłączyć do kina domowego lg hb905pa (jest ta wejście AUX (L/R) INPUT oraz OPTICAL IN 1(TV) / 2).

Jakim kablem mam to połączyć, żeby uzyskać dobrej jakości dźwięk przestrzenny ? czy to jest może kabel Coaxial ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się pytanie czy tuner ten można wykorzystać do odbioru innych satelit, np. Astra 2, Astra 4, Amos, Atlantic Bird itp. użytkownicy - dajcie znać.

Tak oczywiście: jednocześnie można skonfigurować 4 dowolne satelity.

Jeśli miałby możliwość wyboru to byłoby, że "od nadmiaru glowa nie boli" - nie działa karta z CAM-em - ustawiam ręcznie. A tymczasem karta z CAM-em nie działe i nic nie można zrobić. Każdy Ferdek na chwilę obecną kasuje Digyboxx-a. I jest tańszy jeśli weźmiemy pod uwagę tuner z 1 CR i 1 CAM.

Z informacji, które otrzymałem od Technisata, przygotowują nową wersję oprogramowania, które rozwiąże ten problem.

 

 

Będzie nowe oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne cudo-normalny dekoder,ale słowo normalny ma pewne znaczenie.

Mogę porównać do philipsa 6201 oraz sagemcoma 87 i 83 bo takie posiadam.

Obraz zdecydowanie lepszy niż w 6201 ale chyba porównywalny do 87/83,ale przede

wszystkim jest to dekoder stabilny/żadnej zawiechy/,posłuszny /wykonuje wszystkie polecenia/,obraz

jest płynny/bez przycinek/,bardzo fajnie chodzi EPG/w nocy pobiera przez pół godziny i wszystko jest/,

własne listy programów,timery /np. na wyłączenie lub zmianę kanałów/,startuje w ok.9 sek.Jest to mój

pierwszy niezależny dekoder dlatego jestem w pewnym szoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...