Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie coś jest nie tak z tym pobieraniem EPG. Raz zdarzyło mi się że tuner o 4 zamiast pobierać to się restartował co kilkanaście sekund stojąc cały czas na 0%. Obudził mnie dźwięk cyklicznego wyłączania i załączania dysku. Pozostał w tej pętli i dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych mu pomogło. Zdarzył sie to po paru tygodniach bezproblemowego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach użytkowania mogę na chłodno skreślić kilka zdań o tym sprzęcie. Od razu mówię - nie jestem nim zachwycony ale dalej go nie skreślam. Technisat odwalił jak dotychczas wielką kiszkę.

1.Płacąc 349-399 zł za dekoder "dedykowany" przez znaną skądinąd firmę do Cyfry+ radzę się mocno zastanowić tym, co zamierzają pracować na dwóch kartach jednocześnie.

2.Mając na pokładzie kartę Cyfry+ i n-kę w module nCamHD wkurzające jest oglądanie na naszych ulubionych kanałach HD czarnej planszy z napisem "Program jest kodowany, dostęp warunkowy:Mediaguard(Seca)(100), Nagravision(1813,1803),Conax(b01),Viaccessa(500)".

W multicrypcie się - Digyboxx HD C+ niestety nie wyrabia. A szkoda bo ma spory potencjał.

3. Praca z dwiema kartami jednocześnie jest obecnie na poziomie dyskwalifikującym urządzenie za kilkaset złotych. A wyciąganie co chwilę jednej z kart aby odblokować sobie kanały mija się z sensem zakupu dekodera. Pod tym względem można zostać na Sagemcomie DSI87, bo on jest naprawdę dedykowany do Cyfry i każdy kanał wam odpali włącznie z TVP2HD :lol2: .

4. Różnica w jakości obrazu HD, mimo, że Digyboxx HD C+ ma ponoć procka STi nie jest w stosunku do Sagema DSI87 zbyt duża i jakość obrazu jest raczej porównywalna, bardziej za to widać różnicę w jakości nadawania kanałów HD Cyfra --n-ka na korzyść tej ostatniej. Obojętnie czy na DSI87 czy na Digyboxx HdC+ (u mnie tv60 cali, czasza 90cm, porządne kable, Inverto twin).

5. Do czasu wyeliminowania błędów oprogramowania ktoś kto zamierza przesiąść się z Sagema na ten model Technisata - według mnie nie powinien tego robić. Bo się wkurzy.

P.S. O instrukcji ( mimo, iz gruba) nie piszę, bo wszyscy producenci traktują polskiego klienta po macoszemu. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzacie z oceną i oczekiwaniami wobec tego dekodera. Ma to być dedykowany odbiornik do Cyfry+ a nie multimedialny kombajn. Własna lista kanałów + pvr ready + czytnik nagravision i tyle.

 

Jestem zadowolony że nie wita mnie komunikatem ,, kanał zakodowany "

 

Największy minus to EPG. Ciągle tylko to ładowanie i co najgorsze na kanałach Cyfry. Najlepiej idzie z N - na cały tydzień a najgorzej z Polsatu dwie audycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Sorek21 ale dlaczego przesadzamy z opiniami?

Przecież nikt nie pisze, iż chciał za trzy stówy zł kupić multimedialny kombajn. Digyboxx HD C+ ma pracować według producenta z dwoma kartami jednocześnie w tym bezproblemowo z jedną kartą Cyfry+. I tego nie potrafi sprawnie robić. Nawet jakby kosztował 1 złoty polski powinien umieć pracować z dwiema kartami ( w tym bezproblemowo z kartą Cyfry+ obojętnie czy w module, czy w czytniku), bo takie jest jego zadanie i tak podaje producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,potwierdzam brak możliwości oglądania C+ i modułu NNK bez wcześniejszego wyjęcia jednej z kart,ponadto dekoder nie odtwarza obrazu wszystkich kanałów w NNk np;DX.Dzis oddałem go do serwisu ponieważ przestał nagrywać na dysk zewnętrzny.O wszystkich problemach poinformowałem serwis ,pozostało czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracuje w nim tylko karta Cyfry to zachowuje się stabilnie. Ale jak ma włożoną drugąkartę w module CI to robi niespodzianki . Soft na jednoczesną pracę z dwoma kartami jest jeszcze wciąż niedopracowany i tyle. Producent i sprzedawcy zabezpieczają się przed wnerwionymi klientami pisząc, że pracuje "poprawnie" z modułami CI. A poprawnie nie znaczy stabilnie na 100 proc. I tyle.

Kupiłem z pełną świadomością, wiedziałem co piszą na forach o Digyboxxie, więc pretensje mogę mieć tylko do siebie(ale nie do końca) i pozostaje tylko czekać na poprawki softu oraz naciskać na Technisata niech wezmą się do roboty. Trzeba im słać maile z uwagami. Może to ich zmobilizuje.

W Stanach za towar, który kosztuje 100 dolców i działa kiepsko producent miałby od razu sprawy z sądzie i płaciłby odszkodowania. Dlatego tam nawet na lusterkach bocznych w aucie pisze wyraźnie, że zaburzają perspektywę odległości i trzeba uważać. Po to by klient nie podał producenta do sądu, że przy parkowaniu patrząc w lusterka przyp...w auto sąsiada, bo wydawało mu się, że ma jeszcze 5 stóp przestrzeni... :roll: Ale Polska i Unia to nie Stany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisałem o problemie z ustawieniem godziny pobierania EPG, a zauważyłem to po aktualizacji oprogramowania. Dzisiaj przywróciłem ustawienia fabryczne i problem jak na razie znikł. I tu nasuwa się pytanie czy po aktualizacji należny przywracać ustawienia fabryczne? Technisat nic o tym nie pisze, a np. Ferguson każe przywrócić ustawienia fabryczne po aktualizacji.

 

Czy osoby, które mają problem z simulcryptem po wgraniu nowego oprogramowania przywracały ustawienia fabryczne?

 

ps: przywrócenie ustawień fabrycznych kasuje własną listę kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie coś jest nie tak z tym pobieraniem EPG. Raz zdarzyło mi się że tuner o 4 zamiast pobierać to się restartował co kilkanaście sekund stojąc cały czas na 0%. Obudził mnie dźwięk cyklicznego wyłączania i załączania dysku. Pozostał w tej pętli i dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych mu pomogło. Zdarzył sie to po paru tygodniach bezproblemowego użytkowania.

U mnie ten problem występuje codziennie (każdej nocy). Przez godzinę restartuje się, ale o 5.00 zaczyna pobierać EPG. Powrót do ustawień fabrycznych naprawi ten błąd? Wolałbym jakieś inne rozwiązanie, bo szkoda własnych list. A może każdy tak ma po aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie coś jest nie tak z tym pobieraniem EPG. Raz zdarzyło mi się że tuner o 4 zamiast pobierać to się restartował co kilkanaście sekund stojąc cały czas na 0%. Obudził mnie dźwięk cyklicznego wyłączania i załączania dysku. Pozostał w tej pętli i dopiero przywrócenie ustawień fabrycznych mu pomogło. Zdarzył sie to po paru tygodniach bezproblemowego użytkowania.

U mnie ten problem występuje codziennie (każdej nocy). Przez godzinę restartuje się, ale o 5.00 zaczyna pobierać EPG. Powrót do ustawień fabrycznych naprawi ten błąd? Wolałbym jakieś inne rozwiązanie, bo szkoda własnych list. A może każdy tak ma po aktualizacji?

U mnie powrót do ustawień fabrycznych pomógł na tyle ze przez kilka dni było w porządku ale problem powrócił. Przywróciłem ust. fabryczne ponownie i teraz jest ok, pytanie jak długo. Trochę mnie pocieszyło że mój przypadek nie jest odosobniony. Proponuje zgłosić to do Technisata, mam nadzieje że to kwestia poprawy softu, może współpraca z niektórymi dyskami kuleje. U mnie to się działo dwukrotnie przy podpiętym dysku, nie wiem czy problem by wystąpił przy odłączonym bo nie byłem tego w stanie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podejrzenia, że problem zaczął się od kiedy ustawiłem nagrywanie na 4.00. Nie nagrało się a pobieranie EPG zaczęło wariować. Nie wiem czy to są restarty, bo dekoder cały czas wyłączony, po prostu na wyświetlaczu na przemian 0P/--:--

@Piotrek, ustawiałeś może nagrywanie na godzinę aktualizacji EPG?

Problem opisany przez @merx u mnie również występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie uświadomiłem że kiedyś coś nagrywałem właśnie około godziny 4. Być może to właśnie na tym polega ten błąd softu. Dekoder jest wyłączony, zgadza się ale podaje i odłącza zasilanie dysku bo widać to na diodzie od dysku i słychać że się wyłącza i włącza cyklicznie. Chodzi mi tez o to ze taka ciagła zabawa zasilaniem dysku przez godzine moze go w końcu uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...