Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli z nagrywaniem trochę niefajnie.

Podobnie są szyfrowane nagrania w Netia Playerze, nawet te z DVB-T FTA ("bo nie będziemy przecież rozróżniać źródła z którego jest nagrywane"), tylko za pomocą dekodera, w którym jest nagrane da się odtworzyć.

Jakiś ID procesora albo coś podobnego jest uwzględniane w funkcji szyfrującej i po zabawie.

Czyli do archiwizacji na później i do drugiego telewizora dwustrumieniowy Aston albo softcam. Szkoda, ale trudno.

Witam

Mógłby ktoś wrzucić jakieś 30 sekundowe nagranie w HD z tego tunera do sieci?

Może komuś udałoby się coś powiedzieć na temat szyfrowania.

A może jest różnica jak karta jest w CI w jakimś module?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ponownie problem z aktualizacja epg. Znowu przez godzine od 4 się restartowal i nie zaktualizował. Zauwazylem tez ze w konfiguracji epg nie mogę wybrac godziny z przedziału od 2:00 do 3:59. Wyskakuje komunikat "konflikt timera. Proszę wybrac inny czas". Żadnego timera nie mam ustawionego a do tego przywracalem ust. fabryczne i nadal tak jest. Ma ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek1982, bo jest konflikt z timerem aktualizacji oprogramowania. Ten standardowo ustawiony na 3.00. Zmień np. na 6.00 i wtedy możesz zmienić timer epg. Ja tak zrobiłem i w rezultacie epg pobiera się normalnie, ale o 4.00 znowu godzina restartów, czyli ciągle chodzi mu po głowie nagranie, którego kiedyś nie nagrał i chciałby się zrehabilitować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zgłaszałem do Technisata kilka razy szczegółową listę wad dotyczącą softu ver.2. Nawet łajzy nie raczyli odpisać "dziękujemy".

Pewnie jakiś ichny mierny-wierny specjalista-programista podepnie się jeszcze pod wszystkie nasze uwagi i zgarnie nagrodę za wyjątkowe zaangażowanie przy analizowaniu wad produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ w Centrum Badan i Rozwoju TechniSat nie udało się powtórzyć/odtworzyć błędu, o którym Pan pisze, prosimy o przywrócenie ustawień fabrycznych (w ten sposób możemy wykluczyć nieprawidłową konfigurację sprzętu). Jeżeli mimo to dekoder nadal będzie się restartował, prawdopodobnie mamy do czynienia z awarią/usterką urządzenia.

W taki wypadku nie jesteśmy jednak w stanie pomóc Panu zdalnie. Dlatego, aby ustalić czy mamy do czynienia z usterką prosimy o przesłanie DiGYBOXX'a wraz z wypełnioną kartą gwarancyjną do naszego Działu Serwisu na adres:

 

 

TechniSat Digital Sp. z o.o.

- Serwis Gwarancyjny -

ul. Poznańska 2, Siemianice

55-120 Oborniki Śląskie

Polska

 

Panie Marku_Bialy dziękuję w imieniu kolegów, którzy otrzymali ww. sugestie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ponownie problem z aktualizacja epg. Znowu przez godzine od 4 się restartowal i nie zaktualizował. Zauwazylem tez ze w konfiguracji epg nie mogę wybrac godziny z przedziału od 2:00 do 3:59. Wyskakuje komunikat "konflikt timera. Proszę wybrac inny czas". Żadnego timera nie mam ustawionego a do tego przywracalem ust. fabryczne i nadal tak jest. Ma ktoś podobnie?

Miałem dzisiaj identyczną sytuację. Zawiesił się i d..pa blada. Komunikat taki jak u ciebie. W timerze nic nie grzebane. Zmienić godziny przedziału się nie da. To już po raz drugi na przestrzeni tygodnia. Musialem go po raz drugi wyłączyć z zasilania, potem zresetować i odtwarzać swoja listę. Dziadostwo kompletne z tym Digyboxxem. .Technisat dał d...y na całej linii. Szmelc za kilka stów. Chyba go zareklamuję w sklepie z tytułu niezgodności towaru z warunkami zakupu. Dobrze, że nie wyrzuciłem nieszczęsnego Sagemcoma, w porównaniu do Digyboxxa to cudo stabilnej techniki....O błędnej pracy z kartą Cyfry i modułem nCamHD nie wspomne. Programy HD dalej się sypią. :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam ten tuner od tygodnia i jestem ogólnie z niego zadowolony Ale nie mogę rozgryść jak bezpośrednio wywołac listę ulubionych.Kiedy naciskam zielony ,otwiera się twardy dysk.Przechodzenie poprzez menu jest dla mnie idiotyczne, bo po wybraniu kanału z listy utworzonej przeze mnie,dekoder wraca do orginalnej listy.Być może coś uszło mojej uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do użytkowników tego tunera.

Czy działa wam oprogramowanie Mediaport tak jak w innych dekoderach Technisat??

Czy można kopiować i odtwarzać nagrania po sieci lan ?? Strona w instrukcji 73

Ponadto czy ktoś podłączał kartę Wlan ( WiFi ) do usb i czy takie połączenie działa. Strona 31 instrukcji obsługi.

 

W instrukcji jest niby napisane że działa. Tylko jaka karta WiFi ( Wlan ) jaki chipset ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiować nagranie poprzez Mediaport można. Ale z uwagi na to, że nagranie jest kodowane przez dekoder (również te z kanałów FTA), nie możliwe jest odtworzenie pliku TS na komputerze.

Prosiłem kogoś o wrzucenie kawałka nagranego materiału z tego tunera do sieci.

Czyli z nagrywaniem trochę niefajnie.

Podobnie są szyfrowane nagrania w Netia Playerze, nawet te z DVB-T FTA ("bo nie będziemy przecież rozróżniać źródła z którego jest nagrywane"), tylko za pomocą dekodera, w którym jest nagrane da się odtworzyć.

Jakiś ID procesora albo coś podobnego jest uwzględniane w funkcji szyfrującej i po zabawie.

Czyli do archiwizacji na później i do drugiego telewizora dwustrumieniowy Aston albo softcam. Szkoda, ale trudno.

Witam

Mógłby ktoś wrzucić jakieś 30 sekundowe nagranie w HD z tego tunera do sieci?

Może komuś udałoby się coś powiedzieć na temat szyfrowania.

A może jest różnica jak karta jest w CI w jakimś module?

 

I do tej pory nikomu się nie chciało.

I pozostaje otwarte pytanie drugie, dotyczące szyfrowania nagrania - "A może jest różnica jak karta jest w CI w jakimś module?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jest przy nagrywaniu materiału z użyciem modułu CI Cyfr Plus. Nagranie można odtworzyć tylko poprzez tuner.

 

A dodawanie nowych kanałów do listy jest w tym odbiorniku banalnie proste - naprawdę nie trzeba czekać, aż się samo zrobi :). To nie jest tuner "platformiany" z zabetonowaną liczbą i kolejnością kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dzisiaj z działem technicznym Technisat Polska. Zgłosiłem problem błędnej współpracy modułu ncamHD i karty Cyfry +. Powiedzieli mi, że problem jest im znany i pracują nad poprawką softu, która wyeliminuje problem kodowania programów HD nadawanych jednocześnie przez dwie platformy cyfrowe. Nowy soft jest podobno testowany. Kiedy wyjdzie aktualizacja - nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...