Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze musisz ( powinieneś ) by działał prawidłowo  nawet jak jest jeden moduł. Przypisanie to kilka sekund z życia wyjęte.   

Przy dwóch modułach to należy dodać indywidualnie programy i nie dublować programów  na modułach , jest po prostu prościej i działa najlepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ktosiu napisał(a):

Zawsze musisz ( powinieneś ) by działał prawidłowo  nawet jak jest jeden moduł. Przypisanie to kilka sekund z życia wyjęte.   

Jeśli kupię już z VTI to jest ryzyko, że cos pogrzebię nie tak jak trzeba i się "wysypie"? Linuxa czy Enigmy nie kumam, to nie te czasy gdy się tunery Fergusona pod Polsat programowało 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to, backup możesz robić codziennie i odtworzyć jak tyko coś spaprasz. Od tego są odpowiednie ustawienia  :)  

 

Ustawienia masz wszystkie w systemie i dostępne głownie z pilota.

Znajomość Linuxa jest kompletnie nie potrzebna do używania tunera z Enigma2. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy programów dla operatorów śa zawsze aktualne dostępne bez problemu.  Więcej info masz na forach np. sat 4 all . 

U mnie backup co 2-3 dni sam się mimo że od 2 lat nawet nie grzebie w tunerze poza zmianą listy programów .  Mogę sie cofnąć do system z przed 2 lat nawet. 

Mam akurat karty PB i C+ na własnym serwerze  do  4 tunerów w domu.  Na każdym mozna sobei nagrywać i oglądać co sie chce w tym samym czasie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2024 o 22:06, mystic.pl napisał(a):

Korzystasz jeszcze z tego tunera? Jak współpracują w nim moduły Polsat CI+/CI z modułami C+/nc+ bez ECP lub Canal+ CI+ ECP ?

Niestety, nie współpracują. Tuner ma problem w wyborze, z którego moduły dekodować dany kanał. Liczyłem na to, że chociaż podczas nagrywania drugi moduł pozwoli oglądać inny kanał, ponieważ tak zapewniała firma Technisat. Niestety, ledwie kilka programów działało i nie wiem do teraz od czego to zależy, że jedna działają nawet poprawnie, a inne wcale. Nie współpracują z modułem również karty np. Smart HD+ w czytniku. Świetnie działały tylko dwa moduły Aston 2.0 z Cameleonami. Jeden moduł np. Canal + bez zastrzeżeń i biorąc pod uwagę bardzo dobry obraz nie wyrzucę tego tunera. Wadą jest brak 4K, ale można poszukać modelu  STC UHD. Kolejne nowe modele Technisata to porażka w opinii użytkowników np. z Niemiec. Długo nic nowego na dwa moduły nie wypuszczają, jakby ta firma już odpuściła. A może coś szykują?

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ktosiu napisał(a):

Współpracują bo winny braku działania jest zawsze użytkownik który nie potrafi poprawnie skonfigurować zadań dla  modułu. 

W tunerach Technisata nie ma funkcji przypisania zadań dla modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Ktosiu napisał(a):

Współpracują bo winny braku działania jest zawsze użytkownik który nie potrafi poprawnie skonfigurować zadań dla  modułu. 

Ta jasne zawsze winny użytkownik😂 Ja na innym sprzęcie mam te zadania ustawione a moduł PB nie działa poprawnie😂 Przykład np z dziś odpaliłem dekoder wybrałem PS1 pograł  minutę dwie i obraz zamroziło i brak dzwięku czyli moduł przestał dekodować kanał. Bywa często tak że taki stan jest od razu po wybraniu kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, seatibiza napisał(a):

Niestety, nie współpracują. Tuner ma problem w wyborze, z którego moduły dekodować dany kanał. Liczyłem na to, że chociaż podczas nagrywania drugi moduł pozwoli oglądać inny kanał, ponieważ tak zapewniała firma Technisat. Niestety, ledwie kilka programów działało i nie wiem do teraz od czego to zależy, że jedna działają nawet poprawnie, a inne wcale. Nie współpracują z modułem również karty np. Smart HD+ w czytniku. Świetnie działały tylko dwa moduły Aston 2.0 z Cameleonami. Jeden moduł np. Canal + bez zastrzeżeń i biorąc pod uwagę bardzo dobry obraz nie wyrzucę tego tunera. Wadą jest brak 4K, ale można poszukać modelu  STC UHD. Kolejne nowe modele Technisata to porażka w opinii użytkowników np. z Niemiec. Długo nic nowego na dwa moduły nie wypuszczają, jakby ta firma już odpuściła. A może coś szykują?


Dziękuję za twoją opinię. W między czasie też przetestowałem Digit ISIO S w kombinacjach z 4 modułami:

1. CP CI legacy (stary moduł)

2. CP CI+ wersja SmartCAM-3

3. niebieski NC+ CI+ (TNK) 

4. czarny Canal+ CI+ ECP

 

Nagrywania nie sprawdzałem, ale tuner działał w miarę OK w połączeniu CP CI legacy w górnym slocie + niebieski NC+ CI+ bez ECP w slocie dolnym. Ustawienie zegara cam „Normal”
Jedyny problem to, że dość często „przeładowywał” moduły przy zmianach kanałów więc zmiana między kanałami CP/C+ trwała trochę czasu.


Zamówiłem Digit ISIO S3 na próbę, zobaczę ja będzie tutaj. 
BTW Niemcy wypuścili już S4 ale nie jest dostępny w PL.


Testowałem wersję International z ostatnim FW z 2013 roku. Podobno wersja z loaderem dla softu DE z FW z 2014 działa dużo lepiej. Świetny bardzo szybki tuner, fajne menu, z referencyjną jakością obrazu (jeszcze lepsza jakość niż w Digyboxx HD) i dziwi, że producent olał tak dobry tuner nie wypuszczając aktualizacji FW dla wersji International.

Edytowane przez mystic.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seatibiza w sumie przypisanie zadań  jest jak moduł ściąga listę programów operatora to je przypisuje sobie można powiedzieć z automatu. Przy dwóch modułach każdy moduł mając własną listę dubluje programy z drugiego. Nie wiem czy ten model tworzy osobne listy dla każdego modułu,  wystarczyło skasować zdublowane programy z listy jednego z modułów.

Poza tym jak to wspomniał @mystic.pl ważne też były ustawienia i położenie modułów w slocie.

Na TechniSat DIGIT HD8+ bez problemu działały moduły starsze w Legacy  C+ i PB ale to już staruszek bez 4K i kurzy się gdzieś w piwnicy z innym złomem. :) .

 

Wcale się nie dziwę że są problemy skoro firma nastawiona głownie na niemieckich operatorów i nie radzi sobie z oprogramowaniem nawet na swoim rynku. Właśnie dlatego zrezygnowałem z Technisat i przeszedłem całkiem na Enigma2 i głownie tunery Vu+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ktosiu napisał(a):

Poza tym jak to wspomniał @mystic.pl ważne też były ustawienia i położenie modułów w slocie.

Na TechniSat DIGIT HD8+ bez problemu działały moduły starsze w Legacy  C+ i PB


W Technisatach ważne aby przed pierwszym wyszukaniem kanałów ustawić tylko jednego swojego głównego  lokalnego operatora aby stworzył tylko jedną listę ulubionych. Wybrać tylko jeden LNB. Technisat wyszuka wszystkie kanały z HotBird 13E i stworzy 2 listy (wszystkie kanały i dodatkowo listę ulubionych z C+ lub CP w zależności, którego dostawcę wybierzemy na początku. Ja ustawiałem tylko pod Canal+ i poustawiałem kanały na liście ulubionych. Następnie dodałem z listy „wszystkie” kanały CP, których nie mam w pakiecie C+ do listy „ulubione”.

Jeśli przy pierwszym wyszukiwaniu wybierzemy oba C+ i CP to technisat stworzy 2 listy „ulubione” - jedną dla C+ i drugą dla CP.

 

Jak ktoś napisał w temacie o modułach:

„Problem powstaje jak dany kanał jest w obu systemach kodowany czyli 1861 i 1884 czyli np. TVP 1 HD.

Bo moduły głupieją  i dekoder także wtedy jak jeden kanał np. TVP 1 HD ma być dekodowany z dwóch modułów jednocześnie z dwóch CAID - 1884 - 1861.”

Edytowane przez mystic.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim  miałem opcje wyboru kanału dla jednego z dwóch modułów ale tylko przez jakiś czas, potem wraz z aktualizacjami znikła ale działał w miarę prawidłowo tylko dłużej wybierając moduł.

Priorytety dekodowania  z tego co pamiętam można było przyznawać tylko dla pierwszeństwa albo z karty  albo z modułu, na opcji AUTO wybierało długo albo wieszało się czasem, szkoda nie było takiej opcji wyboru priorytetów dla modułów. 

Dla polskich operatorów zawsze najlepszą opcją było mieć kartę w czytniku i moduł, wtedy działało bez problemów. 

 

 

p.s. podobną opcję przyznawania modułu dla kanałów miałem też w starym Panasonic z 2x CI ale niestety na TV wieszały się niektóre kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mystic.pl napisał(a):

Testowałem wersję International z ostatnim FW z 2013 roku. Podobno wersja z loaderem dla softu DE z FW z 2014 działa dużo lepiej.

Ja mam wersję International. Niestety na FW z 2013 się. skończyło. W układaniu kolejności modułów może być jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seatibiza napisał(a):

Ja mam wersję International. Niestety na FW z 2013 się. skończyło. W układaniu kolejności modułów może być jakiś sens.


Moduł niebieski bez ECP radzi sobie najlepiej z programami z wieloma CAID.

W ustawieniach CAM:

- Normal

- C1 + C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mystic.pl napisał(a):

Jedyny problem to, że dość często „przeładowywał” moduły przy zmianach kanałów więc zmiana między kanałami CP/C+ trwała trochę czasu.

Mój Digit ma problemy z dwoma modułami C+, czarnymi z Caymanami. Ciekawe w czym leży problem, bo z dwoma Astonami działał bez zarzutów. Listę programów staram się czyścić z dubli. Przy dwóch modułach, po przełączeniu kanału nie chce "zaskoczyć". Wtedy przełączam szybko kanał wyżej i zaraz powrót i często to pomaga. O nowym S4 nie słyszałem. Zajrzę na niemiecką stronę.

6 godzin temu, mystic.pl napisał(a):

Niemcy wypuścili już S4 ale nie jest dostępny w PL.

Jest na polskiej stronie Technisata i chyba w sprzedaży. Oczywiście żadnych informacji ile ma gniazd CI+. Od jakiegoś czasu Technisat nie podaje tej informacji. Strzelam, że jedno gniazdo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Dostęp do kanałów płatnych TV poprzez gniazda na moduły CI+”

 

… więc zakładam, że więcej niż jedno gniazdo

2 godziny temu, seatibiza napisał(a):

Mój Digit ma problemy z dwoma modułami C+, czarnymi z Caymanami. Ciekawe w czym leży problem, bo z dwoma Astonami działał bez zarzutów. Listę programów staram się czyścić z dubli. Przy dwóch modułach, po przełączeniu kanału nie chce "zaskoczyć". Wtedy przełączam szybko kanał wyżej i zaraz powrót i często to pomaga. 


Próbowałeś z wyłączoną kontrolą rodzicielską w ustawieniach obu modułów? Technisaty nie lubią gdy kontrola jest włączona. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest odważny to niech spróbuje wypróbować ten sprzęt Panasonic model DMR-BST700  - ma dwa wejścia na moduły CI/CI+.

 

To nie moje ogłoszenia. Może okazać się lepszy od Technisata ;)

 

Sprzęt dedykowany dla HD+ w Niemczech - 2 x SAT + 2 x CI/CI+ wraz z możliwością nagrywania - Blu-ray oraz na dysk twardy - pendrive - sd card.

 

https://allegro.pl/oferta/nagrywarka-blu-ray-3d-full-hd-panasonic-dmr-bst700-2xsat-ci-usb-sd-pilot-15489059355

 

https://www.olx.pl/d/oferta/nagrywarka-blu-ray-3d-panasonic-dmr-bst700-2xsat-ci-usb-sd-pilot-CID99-IDZLNdD.html

 

c1453ac947b5beec9ea08b95737e

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mystic.pl proponuję się zapoznać z instrukcją obsługi - testami - czytaniem ze zrozumieniem a później pisać:

 

Na dekoderze jest informacja że ma dwie głowice satelitarne - 2 x DVB-S - bo jest jeszcze wersja z 2 x DVB-C czyli dwie głowice kablowe.

 

Panasonic model DMR-BST700 - test i specyfikacja - napisane jak byk - 2 x DVB-S2 wraz z obsługą Unicable + 2 x CI/CI+

 

https://www.hifitest.de/test/blu-ray-rekorder/panasonic-dmr-bst700-4947

 

https://www.libble.de/panasonic-dmr-bst700/p/290722/

 

 

Dla osób które szukają dekodera z 2 x CI/CI+ z zamkniętym oprogramowaniem w zamian za Technisata to jeszcze - czasami można znaleźć w bardzo dobrych cenach jak ktoś nie wie co sprzedaje.

 

Kathrein UFS 926 HD+ 4K - także dwie głowice satelitarne DVB-S2 - dwa wejścia na moduł CI/CI+ oraz odbiór 4K UHD

 

https://www.orbitadigital.com/fr/discontinues/1958-kathrein-ufs926-500gb.html

 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kathrein-ufs-926sw-4k-uhd-1tb-2xdvb-s2-fbc-2xci-i8020288195.html

 

76b553a24dfa972cbbfa8bc4bd2a

 

37a96473425d85ef59cff6c101b4

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...